Dinler arası diyaloğun takipçisi “ılımlı İslam”

Dinler arası diyaloğun takipçisi “ılımlı İslam”

Hoşgörü kılıfı altında “Dinler arası diyalog” safsatası ile Müslümanları İslamiyet’ten uzaklaştırmak, misyonerlik faaliyetleri ile Hristiyanlığı bütün dünyaya özellikle orta doğuya yayma projesidir.

“Dinler arası diyalog” literatür’e ilk defa 1962 de girdi. Papa yirmi üçüncü Jean Vatikan konsilini toplayarak dinler arası diyalog kararı aldı ve bunun içinde bir bakanlık kurdu. Vatikan bu aldığı kararın amacına ulaşması için sabırla, azimle çalıştı ve çalışmasına devam ediyor. Ne acıdır ki; İslam âlemi Vatikan’ın karşısında birlik gösteremedi.

Haçlı zihniyeti her zaman bir olmuş, her güzelliği, demokrasiyi kendine mal etmiş, terörü, demokrasi dışı her hareketi Müslümanlar üzerine yıkmaya çalışmışlardır. İslamiyet’i terörle bir göstermek için her türlü oyunu oynamaktadırlar.  “Dinler arası diyalogun” baş aktörü, mimari Vatikan’dır. Hoşgörü maskesi adı altında Müslümanların kanını görmekten zevk alan bu Vatikan Afganistan’ da Irak’ ta, Suriye’de, Arakan ’da Dünya’nın birçok yerinde Müslümanlara yapılan zulümlere hiç ses çıkardı mı? Bebekler acımasızca öldürülürken hiç sesi çıktı mı?

Dinler arası diyaloğun en büyük destekçisi FETÖ Hoş görü diyerek Vatikan’ın emellerine hizmet etmiştir. Dünyaya yayılan okullarında da bu gayenin peşinde koşmuştur. Son hainliği ise 15 Temmuz darbe girişimi olmuş Türkiye’yi esir almak isteyen ABD’ ye de hizmet etmiştir. Çok şükür amacına ulaşamadı.

Dinler arası diyalog yeni bir proje ile desteklemek gerekiyordu. “Ilımlı İslam” bunun da ilk adımı Vehhabilere verildi. Suudilerde söz sahibi, gizli Kral olarak da gösterilen Veliaht Muhammet Selman’ın açık ve net olarak “biz ılımlı İslam’a geçiyoruz” açıklamaları yeni bir oyunun ilk adımı… Osmanlıya başkaldıran Suudiler İngilizlerin asılsız vaatlerine meylederek sömürgesine girmiş bir daha da kurtulamamıştır.

Müslümanlar birlik olup ehli sünnet itikadına sarılmadıkça daha bize çok oyun oynarlar.

Dinler arası diyalog diyerek insanları kiliseye çekme hedefleri vardı…

Radikal İslam adı altında dinde değişiklik yapmak isteyen bir gençlik oluşturulmak istenmiştir. Ehli sünneti tanımayan gençlik bu akıma kapılmıştır.

Kuran İslam’ı diyerek Peygamber efendimiz aleyhissalatu vesselam’ın sünneti unutturulmak istenmiştir. Yıllardır bu planlarla gençliğin zihni karıştırılmak istenmiş ehli sünnetten uzak tutulmuştur. Ehli sünnet şuuru ilkokul kitaplarından başlayarak bu gençliğe iyi anlatılmalıdır. Bunun için çok çalışmalı Devletimiz bu konuda ciddi adımlar atmalıdır. Gençliğin dimağları ehli sünnet bilgileri ile bezendi mi bozuk itikatların tehlikesinden ancak böyle koruyabiliriz. Bu konuda Cumhur Başkanı Recep Tayyib Erdoğan’ın açıklaması takdire şayandır. “Sevgili Peygamberimiz aleyhissalatu vesselam’ın sünnetini tartışmalara açmak bir neslin ifsadı demektir.”

Gençliği bu ifsattan kurtarmanın ilacı; ehli sünnetin ışığı ile yollarını aydınlatmaktır.

Allah-ü teâla yar ve yardımcımız olsun…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co