Dilipak¸ Çalışan Gazeteciler gününü” en kalbi duygularla kutlarım”

  Dilipak¸ Çalışan Gazeteciler gününü” en kalbi duygularla kutlarım”

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Uğur Dilipak; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla  bir açıklama yaptı.

Dilipak yaptığı açıklamada şunları belirtti; “ Küreselleşsen  dünyada  İletişim teknolojilerinin hızla gelişmektedir. Bundan dolayı çağımızda yazılı ve görsel  medyanın önemi çok büyük önem arz ermektedir.   Ülkemizde, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasa ile gazetecilerin sorunlarına, çözüm bulunmak istenmiştir. Bu yasanın önemini kamuoyuna da maletmek isteyen gazetecilerimiz, her 10 Ocak’ı “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlamaktadırlar.

UĞUR-DİLİPAK-6

Yerel ve ulusal medyada toplumun aynası ve hafızası olma misyonuyla, gece-gündüz demeden her türlü zorlukları aşarak, baskılara ve tehditlere boyun eğmeden vatanımızın birliği ve beraberliği için en ücra yerlerdeki olayları ülke gündemine taşıyan, Ülkemizin kalkınmasında ve muasır medeniyet düzeyine erişmesi için milletimizi tarafsız ve doğru haberle bilgilendiren, hayatın her alanına ayna tutan basınımızın fedakar ve cefakar mensuplarıdır” dedi.

Dilipak; “ Bu duygularla, kısa zaman önce hakkın rahmetine kavuşan Basınımızın usta kalemi Hasan Karakaya başta olmak üzere, vefat eden gazetecileri rahmetle yad eder, Bütün Medya çalışanlarının “Çalışan Gazeteciler gününü” en kalbi duygularla kutlarım” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co