Devletin olmadığı bir Türkiye !

Devletin olmadığı bir Türkiye !

Devletin olmadığı Türkiye !..

Eşkiyanın hüküm sürdüğü Türkiye !..

Edip Akbayram’ın söylediği o meşhur Türkü: “ eşkiya dünyada hükümdar olmaz!” , dünyada olmaz ama Türkiye de olur mu ? olmaz mı ? onu bilemiyorum.. galiba oluyor..

Türkiye de : Devlet Garip halk için var, marjinal guruplar için Türkiye de devlet maalesef yok.. Var olduğunu söyleyen varsa 1 Mayıs’lı İstanbul’a baksın !.. hani nerede devlet ?

1 Mayıs olsa ne olur ? olmasa ne olur ? .. Türkiye enerjisini boş işlerle harcıyor.. dünde öyle oldu.. Türkiye de devletin olmadığını gördük.. Türkiye de devlet yok.. !

Garip halkımıza : Polis dur derse durur, yat derse yatar, çünkü bu garipler bilirki: Ulu Devletin emrine itat şartır.. Devletin emrine uymamak eşkiyalık olur, Eşkiyanın katli vaciptir, Cenaze namazı kılınmaz.. Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz, olamaz..

Devlet’e baş kaldıran eşkiyadır.. Eşkiya ise öldürülür ..

Devlet Taksime çıkmayacaksın diyorsa : Çıkmaman gerekiyor..

“ Ben devleti tanımıyorum, çıkarım “ dersen bunun adı eşkiyalık olur..

Eşkiyanın katli vaciptir, eşkiya öldürülmesi gerekir..

Türkiye de ise : Eşkiya devletin polisini öldürüyor !.. dövüyor.. yaralıyor !..

Ama Türkiye de ne var ki Devlet yok ! .. var mı ? var olduğunu söyleyecek bir yiğit ?..

Devletin Polisi dövülür, yapanın eşkiyanın yanına kar kalır.. Polis döven eşkiya elini kolunu sallayarak gezer..

Böyle devlet olur mu ?, kendi polisini koruyamıyan bir devlet..!

Eşkiya : yakar yıkar bu eşkiyanın her zaman ki halidir.. hakkıdır.. Devlet ise var olduğu söylenen devlet ise bakar !.. sadece bakar..

Eğer dünkü olayları : Almanya başta olmak üzere bir AB ülkesi veya ABD de yapacak olsalar.. binlerce kişi tutuklanır, en ağır şekilde cezalandırılır.. yüzlercesi polis tarafından vurularak olay yerinde öldürülürdü..

Keskin nişancılar polise el kaldıranı anında vurur !.. ya bizde ?..

Bizdeki gibi bunu gazeteler yazmaz, televizyon kanalları ballandırarak anlatamaz, bir tek satır yazı bile çıkmaz..

İşte Türkiye ile AB ülkeleri arasındaki devlet farkı bu.. Orada devlet var, bizde devlet yok..! Türkiye acil devletini oluşturmalı..

Türkiye sahipsiz, Türkiye çaresiz, bunun çok iyi bilen Almanya Cumhurbaşkanı bile Türkiye de Türk halkına hakaretten geri kalmadı.. niye ? Türkiye de devletin olmadığını çok iyi biliyor..

AB ve ABD de bir tek polis, bin kişiyi otur derse oturtur, kalk derse kaldırır, yat dediği zaman yatırır, aksini yapan olursa canı ile öder..

Peki bizde : Polis dövmek, öldürmek  günlük sıradan olaydır..

Askeri vurmak, öldürmek, canın istedi ise rehin almak sıradan bir olaydır..

AB ülkelerine işçi olarak giden kardeşlerimiz, Amerika Birleşik Devletlerine gidenler orada kalanlar çok iyi bilirler..: Ne yaparsan yap, devlette karşı gelme ! yoksa canınla ödersin..

Bizde devlet Garip halk için vardır..

Polis evin kapısına bir not yapıştırmış: Sabah saat 08 30 da Karakol’a gel polis memuru …. Filan : Sabaha kadar uyuyamadım..sabahı zor ettim.. niye çağırılıyoruz diye.. sabah vardığımızda bizim silahın ruhsatının bitimine 6 ay kaldığını bu konudaki teblikatı vereceklerini öğrendim.. bunun için uykum kaçtı.. oysa bu telefon ile de bildirile bilirdi..

Biz Garip vatandaşız.. vatandaş böyle.. Devlet dendiğinde akarsular durur..

Peki : eşkiya , Polis aracını yakan, polisi döven , öldüren eşkiya !.. yaralar önemli değil..

Nerede bizim devletimiz : Türkiye ne zaman devletine kavuşacak ben bunu merak ediyorum..

Bu bizim yöneticilerimiz, Başbakanımız, Bakanlarımız, Valilerimiz, Hakim, Savcılarımız, hiç mi AB ülkelerine gitmezler, oradaki devlet düzenini görmezler bilemiyorum..

Görseler her halde onlarda bizim gibi : Türkiye de devlet yok diye bağırmaya başlarlardı.. Biz Türkiye’yi günü birlik hükümetle yönetiyoruz, oysa Türkiye’yi devletle yönetmemiz gerekir, hükümetler gelip geçicidir.. esas olan devlettir..

8 yıl kadar önce idi..KMTSO Meclis üyeleri Almanya’ya fuar’a gitmişlerdi.. bilirler: Almanya da polisini göstericileri nasıl ezdiğini !, nasıl tutuklama yaptıklarını ve akşam tv kanallarında bu konuda haber çıkmadığı gibi ertesi gün gazetelerde çok kısa resimsiz haberin çıktığını görüp yaşadılar çok iyi bilirler..

Ya bizde ! 1 Mayıs dillere destan !.. işte aramızdaki devlet farkı bu !…

Onlar devletle yönetiliyor, biz ise hükümetlerle yönetiyoruz..

Suçun cezası yok, yapanın yanına kar kalıyor..

Lanet olsun sizin 1 mayısı’nıza, insanlığınıza !

Eşkiyasız bir Türkiye görmek istiyoruz..

Iyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co