Devletimizin arkasında durmak

Devletimizin arkasında durmak

DEVLETİMİZİN ARKASINDA DURMAK

Türkiye’nin ve kentimizin yoğun gündemi var. Özellikle teröristlerin kalleşçe, güvenlik kuvvetlerimize yaptıkları saldırı karşısında vatandaşlarımız lanetlerini bildiriyorlar.

Yolda, çarşıda, pazarda, camide kolumu tutan insanlar, tepkilerini dile getirmek adına ve yalvarırcasına birlik çağrısında bulunuyorlar.

Daha önce de söylediğim gibi bu vatan hepimizin. Hep söylenir ya aynı gemide yaşıyoruz. Yıpranan Türkiye, dolayısı ile güvenlik kuvvetlerimize sıkılan her kurşun, doğrudan bize sıkılıyor.

Biz bu ülkede yaşayan herkesi kardeş bildik. Ama kalleşler, kardeşliğimizi kullanıp bize tuzaklar hazırladılar.

SAVUNMA ORTAK OLMALI

Peygamber Efendimiz (asm) Medine’ye hicret edince, orada bulunan Yahudilerle bir anlaşma imzalamıştır. Bu anlaşmada geçen önemli maddelerden biri de “vatanları olan Medine’ye bir saldırı olursa beraber savunma yapacakları” konusuydu. Demek ki vatanımızı korumak için gayri müslimlerle bile anlaşma yapılabilir ve vatan ne pahasına olursa olsun korunması gerekir.

Bir Müslüman dinini, namusunu, canını ve malını vatan ve devletiyle korur. Vatanına bir Müslüman devlet bile saldırsa onu korumak dinimizin emridir.

Yerler ve zamanlar, içerisinde olan kimseler ve yapılan işlere göre değer kazanır. Bu açıdan bir İslam devleti olan bu memleketin, bu toprakların ve içinde yaşayanların korunması ve devam etmesi noktasından vatan, bayrak ve devletin varlığını zorunlu kılmaktadır.

Bazı âlimler “Vatan sevgisi imandandır.” sözünün mevzu olduğunu söylese de manasının doğru olduğu ifade edilmiştir.

Diyeceğim şu ki, vatan evlatları canlarını bizim için feda ederken, hiç olmazsa kötüyü lanetleyelim, kötünün yanında yer alanları ayırt edelim.

Müslüman aynı zamanda basiretli insan demektir.

Bu düşmanlığın temel nedeni inanın bizim Müslüman oluşumuzdur. Çünkü hak ve batıl savaşı hep devam etmiş. Bizim mazlumların liderliğini alacağımızı bilen leş kargaları, Ortadoğu Petrollerini daha rahat kullanmak adına bunu yapıyorlar. Doğu da yedi düvele karşı savaş yapılıyor. İnşallah zafer devletimizin olacaktır.

Şehitlerimizin Yasinlerini unutmayalım, gerekirse Allah için gözyaşı döküp terör belasından Rabbimizin kurtarmasını dileyelim.

DOĞU KENTE MEZAR YERİ GEREK.

Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş’ın il içi trafik sorunu yazmıştım, yetkililer ilgilenmiş cevabı bir yazı gönderdiler ama yazı benin soruma tam cevap vermiyordu. Yine de ilgilendikleri için Belediye Basın Yayın Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.

Bugün ilimizin mezarlık sorunu ile ilgili bir değerlendirme yapmak istiyorum. Dün öğretmen arkadaşımızın oğlunun cenaze töreni vardı. Namık Kemal Mahallesinden cenazeyi alıp, Hasancıklı Köyündeki yeni kabristana defin eyledik. Allah rahmet etsin, aileye de bu vesile ile sabrı cemil diliyorum.

Kabristandaki arkadaşlar, Doğu Kent için de bir mezarlık yapılması gerektiğini söylediler. Haklılar, uzun bir yol kat ettik. Yaklaşık yarım saatte mezarlığa ulaştık.

Sonrasında Doğu Kent için bir mezar yeri ihtiyacı olduğunu oradaki öğretmen arkadaşlarım dönü döne tekrarlayıp, mutlaka köşe yazında görmek istiyoruz dediler.

Bende vatandaşın bu isteğini yetkililere iletmek istiyorum.

Hasancıklı’daki kabristanın yer seçimine karşı çıkanlardanım, nedeni orasının çok güzel bir turistlik tesis olması içinde. Neyse, şimdi olan olmuş, yapanlara teşekkür etmek kalıyor.

Yer düzenlemesi yapımı sürüyor, soğuk su içtik, hatta mayam şerbeti dağıtıldığını söylediler. Burada da yine bir vatandaş, Allah devletin yokluğunu göstermesin, iyi hizmet yapılıyor, bunu yaz gazeteci dedi.

Bizde yapılana teşekkür ediyor, yapılmayanı da hatırlatıyoruz, bizden söylemesi.

Şu Taziye Evleri yapıldı, çok da güzel oldu, bu konuyu da ilk defa köşesinde yazan biri olarak seviniyoruz.  İnşallah Doğu Kent Mezar yeri de yapılır mutlu oluruz.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co