Devlet oluyoruz galiba !

Devlet oluyoruz galiba !

Devlet oluyoruz galiba !

Genel Kurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları, Paşalar , Hakimler, Savcılar, Valiler, Belediye Başkanları, Sanayici ve İşadamlarına operasyon yapılıyor, ellerine kelepçe vurularak Emniyette oradan cezaevine gönderiliyor.. Bu bildiğiniz konu..

Ama HDP’li vekiller , Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere 78 Milyon insana hakaret ediyor kimsenin kıkı çıkmıyor ?

HDP Başkanı Selahattin Demirtaş’ın milletin onurunu kıran o sözleri,” Meşe dalı nerenize girdi “ sözlerinden bu yana bir işlem yapılmaması halkın umudunu kırmıştı..

Bölge halkı gibi, Türkiye artık HDP’lilerden korkmaya başlamıştı.

Oysa : 45 kişinin ölümünden sorumlu olan HDP’lilerdi..

PKK silah taşıyan HDP’lilerdi..

PKK’lılarla kol kola olan HDP’lilerdi..

78 Milyonun verdiği vergileri : PKK’ya yiyecek, içecek, silah ve bomba desteği olarak veren HDP’li belediyelerdi..

Biz PKK kandilde ararken PKK TBMM içine girmişti..

Bu ülkede herkes göz altına alınır, cezaevine atılır : Ama HDP’liler hariçdi..

Duyda inan ma ! diye bir halk sözümüz var ya ..

Dün gece olan olayları bende sabah duydum ama inanayım mı ? bilemiyorum..

HDP’li Vekiller Göz Altında

Haber doğrumu diye : Televizyon kanallarına göz attım, internet sitelerine baktım Vallah doğru !..

Türkiye Cumhuriyeti Devleti : Galiba devlet olmaya başladı.

78 Milyon Türk Milletinin sürekli sorduğu :” Bu HDP’li vekillere niye dokunmuyor sorusu , dün gece Polis düğmeye basması ile karşılığını buldu.. Diyarbakır da Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile birlikte 11 HDP’li vekil gözaltına alındı

Diyarbakır, Hakkari, Van, Şırnak ve Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen terör soruşturmaları kapsamında HDP’li milletvekillerine yönelik operasyon başlatıldı. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş Diyarbakır’da, Figen Yüksekdağ ise Ankara’da gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Van ve Bingöl Cumhuriyet Savcılıklarının ilgili kolluk birimlerine verdiği talimatlar doğrultusunda 11 milletvekilinin adli mercilere götürülmek üzere yakalama işleminin gerçekleştirildiği bildirildi.

Haberler böyle: Başta da söyledim ya , Genel Kurmay Başkanından Kuvvet komutanlarına kadar, Valisden Hakim Savcısına kadar bu ülkede herkese soruşturma açılıp cezaevine gönderilirken, PKK ve HDP’lilere dokunulmaması 78 Milyon Türk Milletini derinden yaralıyordu..

Diyarbakır dan gelen haber herkesi sevindirdi..

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığ’nın yürüttüğü terör soruşturması kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, saat 01.00 sıralarında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirntaş’ı gözaltına almak üzere merkez Kayapınar İlçesi’ndeki konutuna geldi. Demirtaş, ellerinde gözaltı kararı bulunan polislere uzun süre kapıyı açmadı.

Bu sırada Demirtaş’ın avukatları ile HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş ve Muş milletvekili Ahmet Yıldırım ile birçok partili de konuta geldi. Uzun süre Demirtaş’ın kapıyı açmaması üzerine iddiaya göre TEM ekipleri içeri girerek Demirtaş’a gözaltı işlemi uyguladı.

Selahattin Demirtaş gözaltına alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, Eş Genel Başkan Yardımcısı Beştaş ve Muş milletvekili Yıldırım ve avukatları, sitenin bahçesinde polis araçlarının önüne geçerek engellemeye çalıştı. Çıkan tartışmanın ardından Beştaş ve Yıldırım’ı uzaklaştıran polis, Demirtaş’ı Emniyet’e götürdü.

Bu arada HDP Diyarbakır milletvekilleri Nursel Aydoğan ile Ziya Pir de aynı saatlerde Diyarbakır’da gözaltına alınarak Emniyet’e götürüldü.

Diyarbakır’da bu olayların yaşandığı aynı saatlerde HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ da Ankara’daki konutunda gözaltına alındı. Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Yüksekdağ’ın, daha sonra soruşturmanın yürütüldüğü Diyarbakır’a götürüleceği belirtildi.

Gözaltına alınan HDP’li diğer milletvekillerinin isimleri şunlar:

İstanbul milletvekili Selahattin Demirtaş

Van Milletvekili Figen Yüksekdağ

Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder

Şırnak milletvekilleri Leyla Birlik ve Ferhat Encü

Diyarbakır milletvekilleri İdris Baluken, Ziya Pir ve Nursel Aydoğan

Mardin milletvekili Gülser Yıldırım

Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan

Bu haberleri duyan 78 Milyon Türk Milleti ,” Vay be Türkiye Cumhuriyeti Devlet Oluyor artık, Terörist ve yandaşlarına dokunulması yüreğimize su serpti ,” diyerek bir birlerine durumu mesaj yolu ile bildirmeye başladılar..

Köylünün, Çiftçinin, esnafın sanayicinin çalışıp kazanıp verdiği vergi ile maaş alan , partisine hazine yardımı alan ve bu paraları da terör örgütüne destek olarak götürenlerde bunun bedelini ödemelidir..

Halkımız bunu istiyor..  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Oluyor galiba.. biraz geç kalınmış, bir karar ama sonuç halkı mutlu etti..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co