Devlet Erkanı Gazete okumaz mı ?

Devlet Erkanı Gazete okumaz mı ?

Devlet Erkanı Gazete okumaz mı ?

Bu köşe yazımı: 10 defa okudum, bir yeri kırıp dökmeyelim diye : ama doğruları da birilerinin söylememiz gerekiyor..

Kahramanmaraş’ta 1.5 aydan beri bir fitnedir başını aldı gidiyor..

Bu fitne ki bazı zamanlar mahalli gazeteleri bile kullandılar.. gördük şahit olduk..

“Aman dikkat” diye ben köşemde  gazeteye yazdım , internet sitemizde köşemde kullandık, günler önce halkı uyardık.. ilgililer tetbir alsın diye ilgileri uyardık, belli ki bizim yöneticiler gazete okumuyorlar.. Pazar günü başı boşluğu ve bizimle birilerinin nasıl oynadığını gördük..

Oysa : Ramazan ayı girildiğinden beri her gün akşam en az 5 yerde toplu iftar yemekleri veriliyor, oralarda bu fitne konusunda yapılacak uyarılarla halkımız bilgilendirile bilirdi.

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, İlçe Belediye başkanları, Ak Parti il başkanı , ilçe başkanları, milletvekillerimiz iftar yemeklerinde konuşma yaparak, dedi koduları , yalanları bitire bilirlerdi..

Pazar günü kötü bir sınav verdik, 1978 tekrarı gibiydi.. bir prava yaptılar..

O günleri hatırlarım: Her gün bir yalan, filan yerde bir Sünni öldürülmüş, koşar gideriz yalan, ertesi gün Sakarya da bir alevi öldürülmüş.. koşar gideriz yalan, bu böyle günlerce devam etti.. binlerce yalan, yalan ama halk inandı..halk sonunda patladı..

İki aya yakın oldu biz yazıyoruz biz okuyoruz, şehirde yalan ve dedi kodu, fitne kol geziyor ama bizim yöneticilerimizin haberi yok..! buna çanak tutanlarda maalesef var..

Bir haber geliyor: “Suriyeliler bir türk öldürmüş.. “ araştırıyoruz soruyoruz.. aslı astarı yok..sonra bir haber geliyor: “ Filan yerde bir kadının çantasını çalmışlar” soruyoruz aslı astarı yok.. her gün böyle yalanlar.. gelmeye devam ediyor..

Yöneticilerimiz gibi gazete okumayan halkımızda sonunda yalanlara inanarak : “Ancak İsrail askerinin yapacağı bir eylem yaptılar.. Görüntüler çok çirkindi..

Sayın Vali Şükrü Kocatepe, Emniyet Müdürü, Jandarma, Kaymakamlar, İl Güvenlik Kurulu toplanmalı, çekilen fotoğraflara bakmalı.. olayın tahlilini yapmalı..

Olaya karışan kişiler tek tek dinlenmeli, onları kim yönlendirdi..

Kahramanmaraş’ta MİT yok mu ?

Emniyet İstibaratı yok mu ?

Jandarmanın istibaratı yok mu ?

Sayısı 100 kişiyi bulmayan sarhoş ve vucutları cilet yarası dolu olan gençler nereden geldi? İçki masrafını kim karşıladı.. Nerede nasıl içki içerek sokğa çıktılar..

Kahramanmaraşlı alkolik olanı bile Ramazan ayında içki içmez ? Ramazan ayına saygı gösteri : oysa yıkıp döken, Suriyeli araç ters çeviren, Kadın ve Çocuklara saldıranlar sarhoşlardı..Maraşlı değildi..  Bunlar nereden geldi .. aynı kişiler 19 Temmuz Cumartesi Gaziarntep de mi ? boy gösterecek.. bu bilgileri Gaziantep ile paylaşmak gerekir..

Suç işleyen ve isyan çıkaranın yaptığı yanına kar kalmamalı, Polis hepsini toplayarak gerekli işlemleri yapmalı ve cezası verilmelidir..

Suriyeli vatandaşlardan suç işleyen varsa : hemen sınır dışı edilmelidir..

Fitne ve bu işi organize edenler ortaya çıkarılmalıdır..

Sarhoşları Kahramanmaraş’a kim getirdi ?, içki giderini kim karşıladı ? ..

Bugün Kahramanmaraş’ta 60 bin yakın Suriyeli var, bunlardan 16 bin çadırkentte diğerleri ise Kahramanmaraş’ta kiraladıkları evlerde kalıyorlar..

60 bin kişinin içinden : Hırsız çıkar, katil çıkar, fitne baz çıkar , bu gibi olanları tesbit edip sınır dışı etmek polisin görevi.. Ama bunu yaparken masum insanlara da zulüm yapılmamalıdır. Suriyeli ehli sünnet müslümanlar bizim kardeşimizdir..

Güçlü Türkiye Cumhuriyeti devletinin olduğu yerde , ak almak veya ak vermek, veya birilerine ceza vermek üç- beş sarhoşun görevi değil, suç işleyen cezasını çekmelidir..

Hangi taraftan olursa olsun: Biz hukuk devleti isek, Polis, asker, Savcı, Hakimimiz var , yasalar işliyorsa gereken bir an önce yapılmalıdır..

Fitne Çıkarmak isteyenlere !..

Valiliğimiz, belediyelerimiz, Suriyeli Kardeşlerimize Adana- Kozan da olduğu gibi iftar yemeği verek fitnenin başını küçükken ezmemiz gerekir.. Vatandaşlarla Suriyelileri kaynaşma yemeğinde her yalan açık ve seçik konuşulmalıdır..

Pazar günü araçları zarar gören : iş yeri zarar gören kardeşlerimizin zararı ödenmelidir..

Tampon bölge veya yeni çadırkentler o hükümetin bileceği iştir, o bizi aşar bu sebeple biz önce iç barışı sağladığımızı bir göstermemiz gerekiyor.. önce bunu yapalım..

Her gün çıkan yalanlara : Valilik ve polis anında cevap vermeli, böyle bir şeyin olmadığını yalanlamalıdır.. Gazete ve İnternet siteleri yöneticileri ile toplantı yaparak haberlerin daha duyarlı verilmesi sağlanmalı, fitneye fırsat verilmemelidir..

Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Osmaniye, Adana, Mersin , aynı yöntemle Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde kan dökülmesi gereken illerin içinde yer alıyor..

Sanal Medya çalışıyor, onlara gününü gösterelim diyorlar.. biz bunu okuyoruz görüyoruz, ilgiler göremiyorsa ne diyelim !..

Burada görev ilin mülki amiri olarak Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’ye düşmektedir. Barış ve huzuru valimizin emirleri ile sağlanacaktır..Bizden söylemesi..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co