Deveci Hayırsever İşadamı İsmail Kurtul’u Ziyaret Etti

Deveci Hayırsever İşadamı İsmail Kurtul’u Ziyaret Etti

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, yapımına 2011 yılında başlanan ve geçtiğimiz yıl eğitim öğretim hayatına kazandırılan “İsmail Kurtul İlahiyat Fakültesi Binası“ için hayırsever işadamı İsmail Kurtul ve Kadir Kurtul’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Rektör Deveci, “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin ihtiyaçlarından biri olan İlahiyat Fakültesi binasını yaptırdıkları için Kurtul ailesi adına değerli büyüğümüz hayırsever işadamı İsmail Kurtul’a teşekkür etmek amaçlı bir ziyaret gerçekleştirip, hayırlı nesillerin yetişmesi adına dua ettik. İnşallah Kahramanmaraşlı değerli işadamlarımızın bu binayı örnek alarak diğer fakülte binalarının yapımına iştirak etmeleri bizleri ve Kahramanmaraşlıları ziyadesi ile memnun edecektir” şeklinde konuştu.

İşadamı İsmail Kurtul ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Kahramanmaraş’ımıza ve Üniversitemize yakışır bir bina yapmayı Rabbim bizlere nasip etti.  İnşallah buralardan yetişen hayırlı nesiller ülkemizin gelişmesine katkıda bulunurken bizlerinde dua kapılarını devamlı açık tutacaklardır. Rektörümüze ve çalışkan ekibine geldikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

İSKUR Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul ise “Yoğun bir çalışma ile kısa sürede, İlahiyat Fakültesi hocalarımızı ve öğrencilerimizi hak ettikleri özelliklerde bir eğitim yuvasına kavuşturmanın sevinci içerisindeyiz. İnşallah güzel bir açılış töreni ile de bu güzel yapıyı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne kazandırmış olacağız. Emek veren herkese şükranlarımı sunarım.” şeklinde konuştu.

Görüşme sonrası Rektör Deveci, İsmail Kurtul’a “İsmail Kurtul İlahiyat Fakültesi” binasının eşsiz manzaralı fotoğraflarından oluşan bir albüm ile çeşitli hediyeler takdim etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co