Deveci : Gazeteciler Gününü Kutladı

Deveci : Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Rektör Deveci, demokrasinin en temel taşlarından biri olan basının; düşünce, bilgi akışı ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında vazgeçilmez bir unsur olduğunu ifade etti.

Gücünü kamuoyu oluşturma işlevinden alan basın ve gazetecilik mesleğinin, çoğulcu ve özgürlükçü bir demokrasi adına kurumlarla bireyler arasında iletişim sağladığını ifade eden Deveci,  “Çağdaş demokrasilerde dördüncü erk olarak kabul edilen basının; kamusal denetim işlevinin yanı sıra kentin sorunlarını yönetime ileterek toplumsal mekanizmanın daha sağlıklı bir şekilde işlemesine katkıda bulunmasıyla birlikte kalkınma ve gelişim sürecinde de yadsınamaz bir role sahiptir.

Bu anlamda basın mensuplarımız yorum ve görüşleri ile çalışmalarımıza önemli katkı sağlamakta, kentimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin kamuoyu ile paylaşılması konusunda önemli bir görev üstlenmişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle özveriyle görevi peşinde koşan tüm basın çalışanlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co