KSÜ Rektörü Deveci; “Ben Maraşlıdan daha çok Maraşlıyım”

KSÜ Rektörü Deveci; “Ben Maraşlıdan daha çok Maraşlıyım”

KSÜ Rektörü Prof. Dr.  Durmuş Deveci,  10  Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Ksü’de basın mensupları ile bir araya geldi.  Deveci, Bir gazeteci’nin neden Kahramanmaraşlıları tercih etmiyorsunuz sorusuna, Ben Maraşlılardan daha iyi Maraşlıyım. Bakınız Adana’yı değil Kahramanmaraş’ı tercih ettim ve yıllardır KSÜ’ deyim. Dekanlık yaptım. Şimdi’ de Rektör olarak görev yapıyorum. Şu anda  Üst yönetimde,  Bir Kahramanmaraşlı, 1 Malatyalı,3 Adanalı yönetici var.

ksüs

Alt Yöneticilerin % 50’si Kahramanmaraşlı, %18’ i Adanalı ve % 32 si ise diğer illerden” dedi.

Rektör Deveci 2015 yılında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ben Devletçiyim. Devletin bir kuruşunu boşa harcamam. Tıp Fakültemiz Türkiye’de sayılı Üniversiteler arasında. 30 Milyon liraya yakın borcu var. Ama 2015 yılında 8 Milyon 200 bin liralık fatura kesildi. Türkiye Üniversiteler arasında borç ödeme 24 aya kadar uzarken biz 10 ay içinde borç ödeyen en iyi üniversitelerden biriyiz.  Teknik Üniversite Kurulmasına Dekanlığım döneminde karşı oy kullandım. Şimdi yine yetkim olsa yine hayır derim. Kahramanmaraş’a a şu anda bir teknik Üniversite kurulursa ölü doğar. Çünkü getirebilecek öğretim Görevlisi yok. Büyük bir öğretim görevlisi sıkıntısı var. Teknokent Olarak 2.lik ödülü aldık. Türkiye’nin 2500. En iyi öğrencisi KSÜ Tıp Fakültesini tercih etti.  Yine Mimarlık Mühendislik dallarında bizi tercih eden öğrenciler var. Bu çok iyi bir gelişme. Üniversitemiz her geçen daha güçlü bir üniversite oluyor” dedi

ksüs1

KSÜ’nün Türkiye’deki 95 üniversite arasında 41. Sırada olduğunu ve önümüzdeki 4 yıllık sırada ilk 25 içerisine gireceğini ve şu anda 34 bin öğrencisinin bulunduğunu söyleyen Deveci; 2015 yılında Yeni Fakülteler Kurulduğu’nu bunlardan Bir tanesinin de T Diş Eğitim Fakültesi olduğunu ve yakında  Hastane’ de hizmet verilmeye başlanacağını söyledi.

Deveci Kahramanmaraş’a yakışır bir Onkoloji Binası yapılacağını, Proje tasarım aşamasının tamamlandığını havadan ve yüksek yerden bakıldığında Ay yıldızlı bir Onkoloji Binası görülecek.  Üniversitemizi otomasyon sistemine geçirdik. Bütün öğrencilerimize email adreslerini verdik. kurumsallaşma çalışmamız hızla devam ediyor. Açıköğretim Fakültesi gibi dışarıdan 5 bin öğrencinin okuyabileceği bir çalışma içeriisndeyiz. Üniversite içerisindeki yollarla  Altyapı çalışmalarımızı tamamladık. Çarşı kurulması çalışmalarımız tamamlanmak üzere.  KSÜ 24 saat yaşanabilir bir hale gelecek.  2016 yılının ilk günü mesaisinde bir karar aldık. Kahramanmaraş Ansiklopedisi çıkartacağız. Çalışmalarımız başladı. İçerisinde Kahramanmaraş’a dair her şey olacak” dedi.

Deveci; “Belki bana kızanlar var. Ben bana karşı yapılan bütün uyarılardan ders alıyorum. İnanın ne yapıyorsam KSÜ’de her şeyin iyi olması için ve Kahramanmaraş için yapıyorum. Devletin bir kuruşunu boşa harcatmıyorum. Tıp Fakültesi’ne 2015 yılından aktarılan  ve 2016 yılında aktarılacak toplam 21  Milyon lira ödene ile Tıp Fakültemizin araç ve gereç eksikliklerini gideceğiz. Bu vesile ile gazetecilerimizin  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co