Dev İslam Ordusu !

Dev İslam Ordusu !

Dev İslam Ordusu !

Suudi Arabistan ve Türkiye’nin başı çektiği 150 bin kişilik İslam Devletleri Ordusu kurulur mu ? ..

İslam Ülkelerinin 3 milyonluk ordusu bunun öncü gücü 150 bin kişilik ordu dünyada dengeleri nasıl değiştirir ?

İlk birlik denemesi : Suriye için yapılacak..

Suriye’nin kuzeyine Türkiye üzerinden girecek birliklerin yürüteceği operasyonlar için ortak komuta merkezi oluşturulacağı da belirtildi.

İslam Alemi içinde : bugün bir baş yok, yani halife yok.. böyle olunca bana göre bu birlik zor.. Sevgili Peygamberimiz (SAV) efendimizden sonra Halife’lik ve Osmanlı döneminde bizde olan Halifeliği kaldırmak için 700 yıl mücadele eden haçlı zihniyeti ve bugün onun devamı batılı devletler bu birliğe izin vereceğini sanmıyorum..

Fitneyi sokarak bizi bir birimize düşürürler..

ABD ve Rusya buna izin vermez ki : İran ilk tepkisini verdi..

Suriye’de rejim güçleri stratejik bölgelerde Rus hava desteğiyle ilerlerken Suudi Arabistan’ın DAEŞ ile mücadele kapsamında Suriye’ye 150 bin askerlik ordu gönderme programı yürüttüğü iddia edildi. CNN Arabic kanalının ismini gizli tuttuğu Suudi yetkililere göre çoğunluğunu Suudilerin kişilerin oluşturduğu orduda Mısır, Ürdün ve Sudan askerleri bulunuyor.

Batı hemen ek tetbirleri almaya başladı..

Daha ordu kurulmadan bu işin fiyasko ile sonuçlanması için çalışma başladı..

Türkiye, Fas, Katar, Kuveyt, Bahreyn ve BAE de gerekli eğitimleri verdikten sonra operasyona katılmak üzere S. Arabistan’a birlikler gönderecek.

Densede bizi bize düşürmeye başladılar bile..

Suriye’nin kuzeyine Türkiye üzerinden girecek birliklerin yürüteceği operasyonlar için ortak bir komuta merkezi oluşturulacağı da ileri sürüldü.

Asya ülkelerinden Malezya, Endonezya ve Brunei’nin de orduda yer alacakları ancak bu üçlü gücün, ayrı bir komutanlığa dahil olacağı bildirilirken ayrıntılarla ilgili henüz bilgi verilmediği de kaydedildi.

Suudi Arabistan’ın Suriye’de DAEŞ’e karşı savaşmak için kara gücü göndermeye hazır olduklarını açıklamasından sonra Bahreyn, Riyad yönetimiyle birlikte Suriye’ye yönelik askeri harekat için hazır olduklarını bildirdi. Bahreyn’in İngiltere büyükelçisi Favaz bin Muhammed yaptığı açıklamada, terörizme karşı uluslararası koalisyona katılmak için ”Suudiler ile uyum içinde” çalışacaklarını belirtti.

Öte yandan Rusya Duma Meclisi Sözcüsü, Pavel Krasheninnikov, Suudi Arabistan’ın Suriye’ye kara birlikleri sevk etmesinin resmen savaş ilanı olacağını söylerken İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi de Suudi Arabistan’ın Suriye’de bir kara harekatı düzenlemek için cesaretinin olmadığını iddia ederek, ”Olur da gönderirlerse tekini sağ bırakmayız” diyerek Suudi Arabistanı tehtit etti..

Tüm bunların ışığında baktığımız zaman manzaraya ve elimizdeki fotoğraf bize şunu gösteriyor..

Önce İslam ülkeleri : Halife seçimi yapmalı..

Güçlü bir halife ve ne derse o olmalı..

Türkiye bunun neresinde durmalı ?

Rusya ve ABD yakınlaşması- Suriye de her gün Rus uçaklarının bombardımanı ve Rus ekonomisini kurtarma politikası..

Suriye ve özellikle Halep’ten Türkiye 1.5 Milyon daha sığınmacının gelecek olması , Türkiye’yi zora sokması , ekonomik dengelerin alt üst olması ve Türkiye nerede durmalı  ? sorusunu gündeme getirdi..

İslam ordusu ve Suriye de kara harekatı ..

İran- Rusya buna karşı, Çin hiç istemiyor.. ABD bunların yanında yer alıyor.. bu halde Dünya top yekün savaşa mı giriyor..!

Bu gündemlerle dünya kaynıyor..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co