DESTANLAŞAN MİLLET

DESTANLAŞAN MİLLET

Türk milletinin tarihi destanlarla doludur. En yakınımızda Kıbrıs harekatı destanını yaşadık. En son 15 Temmuz Destanını yaşadık.  Bu son olmayacaktır elbette. Bundan sonra da destanlar yazmaya devam edeceğiz.

Anadolu’nun Fethi,Malazgirt ,Osmanlının kuruluşu ,İSTANBULUN Fethi, Çanakkale,Sarıkamış,Viyana Kuşatması  ,Cumhuriyetin Kuruluş Destanı daha yüzlerce destanlarımız var. Hele ki Anadolu da yaşamak ayrı bir destandır.

Destanın büyüğü küçüğü olmaz. Şehirlerimizin kurtuluşları ayrı ayrı bir destandır.

Maraş’ın kurtuluş destanı  dünya da eşi benzeri olmayan bir destandır.

Yeni nesillerimize bu destanlarımız ayrı ayrı anlatılmalıdır.

Sadece bunlar mı ? İlim de ,teknolojide, mucitlikte  destanlarımız var. Dünyada uçmayı deneyen ilk insan Türkler arsından çıkmıştır.

Kendi kimliğimizi ve benliğimizi bulmamız için destanlarımız  ders kitaplarına alınmalı. Çocuklarımıza  öğretilmelidir.

Kendi değerlerimizi,kültürümüzü,devlet büyüklerimizi,tarihi şahsiyetlerimizi çocuklarımıza öğretirsek kendilerinde kuvvet bulurlar. Aşağılık duygusundan kurtulurlar.

Dünya tarihi incelediğinde   görülecektir ki Türklerin olmadığı bir zaman dilimi yoktur.

Biz tarihin bütün zamanlarında kimliğimizi koruduk. İnsanlığın hayrına işler yaptık.  Hürriyeti severiz. Bağımsız yaşamayı severiz. Vatan sevgisi,bayrak sevgisi bu duygudan gelir.

Dünyada destanlaşan millet olmamızın en önemli sebebi insan hak ve hukukuna riayet ederiz. Köleliği kabul etmeyiz. Sömürgeci değiliz. O bakımdan  tarihte destanlaşan nadir milletlerdeniz.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co