Derin Düşünce

Anasayfa Genel 09 Nisan 2014
Derin Düşünce

Toplumda bir suskunluk var. İnsanlar sessizce  duruyor. Halkın bir yorumu yok. Hep dinlemede.

Ama siyaset yapanlar ağzına geleni konuşuyor. Yorumcular televizyon kanallarında veryansın konuşuyor. Ahkem kesiyorlar. Zannediyorlar ki kendilerinden başka bilen kimse yok. Amiyana tabirle yutturduklarını zannediyorlar.

Halkın arasına girip de siz neler düşünüyorsunuz diyen yok. Bu kadar iş oluyor.Türkiyede aylarca akil insanlar topluluğu toplantılar yaptı. Bu toplantıların sonunda ülke ne elde etti. Neler oldu diyen yok.  Neticede akil insanlar binlerce sivil toplum kuruluşu ile birebir temaslar kurdular.

Ülkede terörü durdurmak için bir dizi eylem planları uygulandı. Gelinen noktada çok şükür askerimizin şehadet haberleri gelmiyor. Gerçi benim bu ifade hislerime dokunuyor. Dünyada yaşayan her müslüman şehit olmak ister. Ama Türkiye de ki bu kör döğüşü bizi o kadar zora soktu ki millet yeter artık şehit haberi istemiyoruz demeye başladı.

İşin gerçek tarafı da şu ki mehmetçiğimiz içde ve dışta ülkemizi bölenlere karşı durarak şehitliği hak etmiştir. Elbet bu terör örgütünün birçoğu ülkemiz içinde yaşayan hainlerdir.

Ama hükümetin,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesi ile “baldıran zehiri” içmek pahasına bu terörü durdurmaya kararlı olması,mehmetçiğimizin şehit haberlerini çok şükür bitirmiş gözüküyor. Bu ülkemiz adına çok sevindirici bir sonuç olmakla birlikte ,bir takım kaygıları da beraberinde getirmiştir.

İşte milletimiz bu kaygı içinde sevincini de gizliyor. Ve susmaya devam ediyor.

Son zamanlarda hükümetin demokratikleşme paketi adı altında almış olduğu bir dizi kararları da milletimiz sessizce bekliyor.

Terörün durması bazı mahfilleri rahatsız ediyor. Terörden nemalanlar vardır elbet. Uyuşturucu kaçakçıları. Kara para aklayıcılar. Silah tüccarları.  Türkiyenin büyümesini istemeyenler.Milletin birlik ve beraberliğini istemeyenler. Ülkeyi  Türk Kürt kamplarına ayırmak isteyenler. Irkçılığı körükleyip Türkiyeyi, Osmanlının dururmuna sokmak isteyenler. Daha büyüklü küçüklü menfeat şebekeleri,mafya  şebekeleri Terörden nemalanmaktadırlar. Onun için terörün durması bu derin güçlerin  işine gelmeyecektir.

Halkın içine girenler suskunluğun arkasında bu düşünceleri sezeceklerdir. Susanların söyleyeceği söz olacaktır. Bu sözü eminim milletimiz sandıkta ortaya koyacaktır.Demokrasi milletin sandıkta konuşmasıdır. Seçim geliyor,herkes eteğindeki taşı döksün. Bakalım millet mi galip gelecek ,yoksa derin güçler mi ?Because ahab is so selfish, he pro-essay-writer.com ends up destroying the entire ship.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co