Dereceye giren öğrenciler Çanakkale Gezisi’nde

Dereceye giren öğrenciler Çanakkale Gezisi’nde

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin YGS Deneme Sınavında okullarında dereceye giren öğrencileri kapsayan Çanakkale Gezisi için ilk kafile İstanbul’a uçtu.

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesiyle 1 Mart 2016 tarihinde yapılan YGS Deneme Sınavı’nda dereceye giren öğrencileri kapsayan Çanakkale Gezisi için ilk kafile bugün gönderildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE MÜTEŞEKKİRİZ

Büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleştirilen uğurlama töreninde kısa bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, böylesine anlamlı bir organizasyondan dolayı Büyükşehir Belediyesine müteşekkir olduklarını ifade ederek: “2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bir YGS Deneme Sınavı yaptı. Bu deneme sınavında okullarında dereceye giren öğrencilerimizi Büyükşehir Belediyemiz ödül olarak Çanakkale’ye götüreceğini taahhüt etmişti. Bugün ise bu gezinin ilk kafilesi yola çıkıyor. Bugünkü kafilede Onikişubat ve Türkoğlu ilçelerimizin okul birincileri Çanakkale’ye gidiyorlar.

Ben Büyükşehir Belediyemize bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hem sınav yaparak öğrencilerimizin streslerini atmış oluyoruz, hem de kendi öz değerlerimizi ve Çanakkale’mizi göstererek çocuklarımıza o ruhu vermeye çalışıyoruz. Bu güzel bir duygu ve şu anda çocuklarımızla birlikte o duyguyu birlikte yaşıyoruz. İnşaallah o ruhu orada yaşarlar diye ümit ediyor ve katkılarından dolayı bir kez daha Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

çanakkale4

ÜÇ KAFİLE HALİNDE GİDECEKLER

Öğrencilerin Çanakkale’ye üç kafile halinde götürüleceğini ifade eden Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı personellerinden Eshabil Yıldız ise: “Büyükşehir Belediyesi olarak deneme sınavında başarılı olan öğrencilerimizi Çanakkale ruhunu yaşatmak için oraya götürüyoruz. Öğrencilerimizi üç kafile halinde götürüyoruz. Birinci kafilemiz bugün yola çıkıyor. Uçakla İstanbul’a, oradan da Çanakkale’ye götüreceğiz. Üç kafilede 114 öğrenci ve 12 görevli olmak üzere toplam 126 kişiyi Çanakkale’ye götürüyoruz. Bugün ilk kafilemiz 42 kişi ile İstanbul’a uçuyor.

Diğer iki kafile ise 30 Mart ve 1 Nisan tarihlerinde İstanbul’a uçarak oradan Çanakkale’ye geçecekler. Öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı kendilerini kutluyor ve hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

LYS ÖNCESİ MORAL DEPOLUYORUZ

Çanakkale’ye giden öğrenciler ise böylesine anlamlı bir gezinin kendileri için çok önemli olduğuna işaret ederek: “YGS Deneme sınavındaki başarımızdan dolayı bize verilen bu mükâfat, aynı zamanda LYS öncesi olması bizim için moral depolama açısından çok önemli oldu. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Çanakkale gezisinden oldukça memnun olan veliler ise bu tür etkinliklerin daha da çoğalmasını arzu ettiklerini ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co