Dereboğazı’nın içme suyu şebekesi yenileniyor

Dereboğazı’nın içme suyu şebekesi yenileniyor

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi(KASKİ) Genel Müdürlüğü, Onikişubat İlçesi Dereboğazı Mahallesinde İçme suyu şebeke hattı yenileme çalışması başlattı.

İl genelinde mahallelerin içme suyu sorunlarını tek tek çözüme kavuşturan KASKİ Genel Müdürlüğü, eski şebekeleri yenilemeye devam ediyor.  Onikişubat İlçesi Dereboğazı Mahallesinde 7.5 km içme suyu şebeke hattında yenileme ve yeni şebeke çalışması başlattı. 63 ile 110 mm çaplarında borularla değişecek olan hattın 1.5 km’lik kısmında çalışma tamamlandı. Kalan kısmının da ekim ayı içinde tamamlanması hedefleniyor.

Dereboğazı Mahallesi Muhtarı Sıddık Çiriş çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:’’ Büyükşehir Belediyemiz bünyesindeki KASKİ Genel Müdürlüğümüz, mahallemizde kanayan bir yara olan su şebekesi çalışması yapmaktadır. Bu mahallemizin 50 yıllık sorunuydu. Genel müdürümüz buraya geldiğinde Dereboğazı gibi 2 mahalleye yetecek suyu kangal borularla içiyorduk bugüne kadar. Ve günlük 3 saat su içebiliyorduk. İnşallah bu yapılan çalışmayla mahallemize 24 saat su içilebilecek şekle getirmeyi hedefliyoruz. Çalışmalarımız olumlu, hiçbir sıkıntımız yok. Bu arada vatandaşlarımız çalışmalardan memnun. KASKİ’den çok memnunuz. Allah razı olsun KASKİ Genel Müdürümüzden. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç Beyefendiye çalışmalarından dolayı hem şahsım hem mahallem adına teşekkür ederim. KASKİ Genel Müdürümüz Sayın Mustafa Uzunlar Beyefendiye, daire başkanlarımıza, şube müdürlerimize, emeği geçen herkese hem şahsım hem de mahallem adına teşekkür eder, saygılar sunarım.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co