Denizlinin Horozları !

Denizlinin Horozları !

Söze nereden başlayım bilemiyorum !..

Sıkıntı ve yoğun bir stresli dönem..!

Aç bir adamı yemeğe davet etmişler: Mükemmel bir sofra kuş sütü eksik, açık büfe yemek gibi, adam bir o yemeğe bir bu yemeğe bakmış ve küt diye bayılmış..

Bende bugün köşe yazım için gündeme bakıyorum; Şehit haberleri, devlette sıkılan kurşunlar, Sınırımızda çatışma ve şehit haberi , Diyarbakırdan şehit haberi..13 yıldan beri devam eden huzuru bozanlar söylenecek çok şey var ama bayılacağım..!

Tek sevindiren haber ise: saat 03 40 da Suriye yapılan hava harekatı ki, uçak kayıbı vermeden giden jetlerimiz geri döndü..

Diyarbakır dan hava alan jetlerimiz : 3 noktaya bomba yağdırdı.. uçaklarımız sağ selim dönmesi bizleri sevindirdi.. çünkü bir tek şehit haberine dayanacak yüreğimiz kalmadı..

Böyle bir gündem olamaz, küt diye bende bayılacağım !

Dün gece saat 24 00 den sonra üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı..

Bugün yazacağım konuları ancak üniversite de çocuk okutan veya bu sene ilk defa üniversite de çocuk okutacaklar yaşayarak öğrenecektir.. aksi halde bu yazdıklarım diğer okuyucularıma gazel gibi gelecektir..

Ben bugüne kadar hep aile toplantılarında, dost sohbetlerinde: “ Dünyanın en iyi ilk okulu Kahramanmaraş’ta, Dünyanın en iyi orta okulu Kahramanmaraş’ta Dünyanın en iyi liseleri Kahramanmaraş’ta Dünyanın en iyi Üniversitesi ise : Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesidir, dedim burasını tavsiye ettim..

Diploma alacaksan kendi şehrin de al dedim.. Büyük konuşmuşum galiba !..

Bizim doktor : 1,5 veya 2 yaşında idi sürekli ağlar, hanıma derim: “ Yağ bu ne zaman büyüyecek ?” büyürse sorun biter sanıyordum..

Büyüyünce ağlaması bitti ama, ana okulu, ilk okul, lise üniversite sıkıntısı başladı..

İlk okul maraş’ta Sonra : Fen lisesi maraş’ta , üniversite ise Ankara Gazi Tıp, Sonra Betül, Kırşehir Pedere, Nefise Ceyhan Fen Lisesi mücadelemiz sürerken Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesine devam eden Mücahit efendi ,İlahiyat fakülleri, Arapça öğretmenliklerine gider diye sıralamayı öyle yapmıştık.. kısmet laf olsun diye yazdığımız  Denizli Pamukkale Üniversitesi yolcusu olduğunu gece saat 01 30 gibi gelen telefonla öğrendik..

21. sırada tercih ettiği Pamukkale üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek okulu 4 yıllık eğitim veren Yüksek okul burası geldi..

Okulun üç bölümünden biri olan Organik Tarım İşletmeciliği okuyacak olan Mehmet Mücahit efendi, bundan böyle bize organik Denizli horuzu getirecek dostlar buyurun bizim eve organik denizli horozu yamaya !..

Pamukkale Üniversitesi, Denizli, Afyon yolu üzerindeki Çivril ilçesinde bulunan ve Türkiye’in ilk organik Tarım İşletmeciliği Yüksek Okuluna nasıl ulaşırız sabaha kadar onu araştırdım..

Aksu otobüslerinin her gün öğle 2 de otobüs seferinin olduğunu ancak bir haftalık geliş gidişin dolu olduğunu öğrendim..

En mantıklı olan : Kahramanmaraş Afyon, oradan da Çivril ‘e buyurun diyeceğiz, başka yolu varsa bilen dostlar söylesin..

Denizli- Babadağları eteklerinde bulunan Piyade Tugayı Çavuş Talimgah Taburunda acemilik eğitimimi yapmıştım, benim askerliğimin başlangıcı, Mehrum Enver Ören ağabeyin memleketi olan Denizli özel sevgimiz olan bir yer..

Denizli’ye 90 km. Afyon’a 130 km. uzaklıkta olan Çiviril için başka yol var mı bilemiyorum..

Koş Bekir koş, Ankara, Kırşehir, Ceyhan ve Denizli !..

Hayat acı tatlı, bir yanda şehit haberleri, bir yanda çocukların üniversite yerleşmesi haberleri, ki sabah bizimle sevincini ilk paylaşan da Mehmet Daboğlu oldu onun oğlu Zafer de Erzurum Fars Dili Edebiyatını kazanmış Allah hayırlı etsin..

Dobaoğlu : Erzurumdan çağ kebabı , kavurma getiri, biz Denizli horozu getiriz.. ortak noktada buluşur bir şeyler yaparız diye düşünüyorum..

Kahramanmaraş’tan mutlaka Denizli ‘ye gidenler olacaktır, veya geçmiş yıllarda orada okuyanlar olacaktır.. yeni arkadaşlarımız olacaktır.. haydin hayırlısı diyorum..

Üniversite kazanan tüm dostlara hayırlı olsun diyorum..

4 yıllık bir okul bitirmek önemli

Üniversite okurken kendini de geliştirmesi ile iş imkanı her zaman var, yiyenim Veysel Sarı organik tarım için çalışıyor , Mücahit de bitirse bir organik çiftlik kurarız her halde

Haydin hayırlısı diyorum

Buyurun Denizliye gidecek dostlara diyorum

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co