Demokrasi şehitleri için dua edildi

Demokrasi şehitleri için dua edildi

Kahramanmaraş Onikişubat Müftülüğüne bağlı görevlilerce, FETÖ’nün darbe girişimi sırasında şehit düşen ve tüm şehitler için demokrasi meydanında Kuran-ı Kerim, ilahi, kaside okundu, dua edildi.

Kent meydanında nöbet tutan binlere Onikişubat Müftülüğü gerçekleştirdiği güzel bir programla şehitleri unutmadı. Abdülhamithan Camii Müezzini Ökkeş Aksu’nun okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ve getirilen tekbirlerin ardından ilahi, kasidelerle vatanın birliği ve beraberliği için mücadele eden güvenlik güçleri ve şehitler için eller Sema’ya kalktı İmam Hatip Salih Akben’in duasıyla Fatihalar gönderildi.

Programın organizesinde en büyük emeği olan Onikişubat Müftüsü Abdullah Demir, şehit haberi üzerine meydandan ayrılırken; “Aziz milletimizin vatanı ve milleti korumak üzere ellerine silah teslim ettiği gözü dönmüş canilerin ülkemizde meydana getirdikleri karmaşa esnasında şehit olan kardeşlerimiz oldu. Yarabbi okunan dualarımızı onlara ulaştır. Okunan Kur’an-ı Kerim’in nuru ile kabirlerini pür nur eyle. Makamlarını cennet eyle. Derecatını âli eyle. Ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatma Ya Rabbi. Birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim eyle. Birliğimize, dirliğimize ve beraberliğimize kasteden dahili ve harici düşmanlarımıza fırsat verme. Ezanlarıyla, bayraklarıyla, tekbirleriyle şu güzel vatanda yaşamayı ehli imana ve necip milletimize nasip eyle. Bu aziz millet, dünya üzerindeki Müslümanların ümididir. Bu ümit olan milleti, sen muzaffer eyle. Buna uzanan elleri sen kahrı perişan eyle” duasında bulundu.

nöbet (1)

Programa Büyükşehir Belediye Başkanı fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İl Müftüsü Muhammet Gevher, daire Müdürleri, sivil toplum kuruluşları ile meydanı dolduran binler de hazır bulundular.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co