Demokrasi nöbeti coşkusu !

Demokrasi nöbeti coşkusu !

Demokrasi nöbeti coşkusu !

KAHRAMANMARAŞ- 15 Temmuz 2016 günü yapılan darbe girişimi sonrasında Kahramanmaraş Demokrasi Meydanında : Kahramanmaraşlılar 14 gündür Demokrasi nöbetini coşku içinde tutmaya devam ediyorlar..

15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunulduğu günde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşları meydanlara  davet etmişti. 14 gündür Kahramanmaraş Halkı her geçen gün daha çok sayı ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanında nöbet tutmaya devam ediyor.

Etkinliklerle bir arada olan vatandaşlar hep beraber darbe girişimini lanetliyorlar. Bir yandan vatandaşlara yemek ikramı yapılırken, bazı firmalar ise dondurma dağıtımı yapıyor. Güzel bir ortamda hep birlikte olan vatandaşlar demokrasi nöbetinden memnun.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektör Durmuş Deveci önderliğinde Müftülük Meydanında toplanarak Demokrasi  Meydanına kadar yürüyüş yaptılar. Demokrasi  Meydanında üniversite camiası olarak bir bildiri okudular..

meydan (1)

KSÜ Rektörü Prof.Dr. Durmuş Deveci, “ Üniversitemiz içinde bulunan Parka 2. Kurtuluş savaşının ilk kurşununu sıkan Çağlayanceritli hemşerimiz Astsubay Ömer Halisdemir ismini senatomuzun aldığı kararla vermiş bulunuyoruz..

Şehit Ömer Halisdemir artık KSÜ de yaşayacaktır.

Türkiye’yi bir ırak yapmak isteyen, bir Suriye yapmak isteyen, bir mısır yapmak isteyen vatan hainlerinin en ağır şekilde cezalandırılacaklarına inanıyorum..

Allah milltimizi, Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve sivil toplum kuruluşu başkanlarımızı korudu.. halkımızı korudu..

İlk planda 9 bin kişi öldürecekler, sonra şehirler bombalanacak 1 milyon kişinin mal varlığına el koyacak olan bu vatan hainlerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum,” dedi.

KSÜ ilahiyat fakültesinin hatim duası ve ilahileri ile devam eden gecede Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızınım konuşmaları vatandaşlarımızı duygulandırdı.

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Milletvekilleri; M. İlker Çitil, Sıtkı Güvenç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve vatandaşlar dev ekranlarda canlı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ı dinlediler, konuşmalara sloganlarla karşılık verdiler. Daha sonra Grup Tillo vatandaşlara müzik ziyafeti yaptı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co