Demirci :”Hak ettiğimiz itibara ulaştık”

Demirci :”Hak ettiğimiz itibara ulaştık”

Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şubesi İl Divan Toplantısını düzenledi.

Demirci :”Hak ettiğimiz itibara ulaştık”

 

KAHRAMANMARAŞ- Sağlık-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, il istişare toplantısında yaptığı konuşmada: “Hak ettiğimiz itibara ulaştık” dedi.

Baro da Pazar günü sabah kahvaltısında üyeleri ile bir araya gelen SAĞLIK-SEN Kahramanmaraş Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, il divan toplantısında üyelerine seslenerek, verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Bünyamin Mutlu Demirci: “2010 yılında 1800 üye sayısıyla teslim aldığımız sendikamızı her yıl üye sayısını artırarak şuan geldiğimiz noktada; siz çok kıymetli üyelerimizin, iş yeri temsilcilerimizin, ilçe temsilcilerimizin ve yönetim kurulu üyelerimizin sayesinde 5000 den fazla bir üye sayısına ulaştık ve Türkiye’nin en başarılı şubelerinden biri olduk. Bunun için siz kıymetli üyelerimize, işyeri temsilcilerimize, ilçe temsilcilerimize ve yönetim kurulu üyelerimize ve hiçbir dönem bizden desteklerini esirgemeyen genel başkanımız Metin Memiş’e, teşkilat başkanımız Kemal Çırak beye çok teşekkür ederim.

sağlıksen (5)

Bu süreçte yalnızca üye sayıları artmamış olup sendikamız Kahramanmaraş’ta hak ettiği itibara ve değere ulaşmıştır.

Demirci: “Bizler sokak sendikacılığı yerine hak arama mücadelemizde eğilmeden duruşumuz, milli ve manevi değerlere bağlılığımız, vicdani ve etik hizmet anlayışımızla bugünlere gelmeyi ve yıllardır yetkili sendika olmayı başardık. Güçlüyüz, çünkü aile ve sosyal hayatlarından fedakârlık yapan yönetim ekibimiz kendini hizmete adamış temsilcilerimiz, güvenle bize haklarını teslim etmiş üyelerimizle biz her zaman büyük bir aileyiz. 5000’i aşan üyemizle birlikte bu soylu mücadelede yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz.

sağlıksen (2)

Konuşması alkışlarla kesilen Demirci: “Kuruluşumuzun temellerini atanlar; bize rakiplerimizin henüz hayal bile edemedikleri bir onur bıraktılar. Akademik ve kültürel sendikacılığın meşalesini yakarak bugün her kesimden göğsümüzü kabartan bir gurur yaşamamıza vesile oldular. Merhum Mehmet Akif İnan’ın oluşturduğu sendikal vizyonumuzla yolumuzda emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz.

Oluşturulmak istenen suni gerilimlere ve gündemlere takılmadan tüm enerjimizi çalışanlarımız için sarf ettik etmeye de devam edeceğiz. Gerçeğin önüne başka uydurulmuş gerçekle çıkıp insanları yanıltmak mümkündür. Ama bu uydurulmuş gerçeği söyleyenler sahtekar damgası yememek için ömür boyu o sahte dünyanın içinde yaşamak zorunda kalacaklardır.

Birileri sendikacılığı çıkar hesaplı küçük dünyalarına hapsetmeye çalışırken biz; emeğin hakkını arıyoruz. Bazıları yalana dolana sendikacılık derken bizler aldatmayan ve aldanmayan sendikacılık ilkemizle emaneti taşımada ehil kalabilmenin yollarını arıyoruz. Bizler müspet hareket ilkesiyle hizmet etmeyi seçiyor; sadece ve sadece hitap ettiğimiz kitlenin güvenini ve dualarını arıyoruz.

sağlıksen (1)

Konuşmasının son bölümünde ise Başkan Bünyamin Mutlu Demirci: “Bu anlayışımızla ilimizde geçmişe oranla hizmet alanında önemli bir yol kat edildiğini görmekteyiz. Varlığımızın temelini ve hizmet sürecimizi “Yaşasın” veya “kahrolsun” lara boğdurmadan iyi ve doğru olana destek olarak, hatalara karşı çıkarak geliştirdik. Kendi dinamiklerimizle çağın gerektirdiği koşulları yoğurarak örnek bir sentez oluşturduk.

Sendikaların bir hizmet, değişim aracı ve gelişme odaklı olması bilinciyle çalışmalarımıza tüm hızıyla devam etmekte olup çalışanlarımıza layık oldukları hizmeti en iyi şekilde sunmayı hedefliyoruz. Sağlık sen Kahramanmaraş şubesi olarak sendikamızı sendikal birikimimizi, gücümüzü çalışanlarımızın özlük ve sosyal haklarını artırmak için kullanmakla yetinmeyeceğiz. İnsanımıza, ülkemize, mensup olduğumuz medeniyete hizmet etmek içinde kullanarak sağlam adımlarla hep birlikte geleceğe yürüyeceğiz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co