Demirci, “Bu mücadele ikinci istiklal mücadelesidir”

Demirci, “Bu mücadele ikinci istiklal mücadelesidir”

15 Temmuz Fetö Terör Örgütü tarafından yapılmaya çalışılan darbe girişimini unutmayacaklarını belirten Sağlık Sen Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, “İhanet ve hıyanete karşı verilen tarihin en şanlı direnişini, ikinci istiklal mücadelesini, unutmayacağım ve unutturmayacağız” dedi.

Demokrasi Meydanı’nda halka seslenen Sağlık Sen Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, “İlk günden beri meydanlarayız ve demokrasi nöbetinde devam ediyoruz. Bu darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Hainler, Cuma gecesi Türkiye’yi kaosa ve karanlığa sürüklemek için düğmeye bastı. Soysuzlar şeytanı bile hayrete düşürecek bir milletin üzerine mermi yağdırdılar.

sağlık sen (7)

Gözü dönmüş hainler Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza pusu kurarak milletin ve mazlum milletlerin umudunu söndürmeye kalkıştılar. Milletimizin ve mazlum milletlerin o gece duymak istediği ses bütün vatana haykırdı; ben bu güne kadar milletimden daha büyük bir güç tanımadım dedi ve milletine vatanına, milli iradeye sahip çıkmak için meydanlara çağırdı. O ses dünya beşten büyüktür diyerek emperyalizmin ezberlerini bozan sesti. O ses, Mısır’da darbe yapan ikiyüzlü batıya karşı Rabia’nın hakkın savunan sesti. O ses inanç ve gönül coğrafyasında vahdet rüzgarlar estiren sesti. Sadece bu aziz milletin değil, bütün mazlum milletlerin inandığı ve güvendiği bir sesti. Milletimiz Başkomutan’ın çağrısıyla meydanları tanklara, gök kubbeyi uçaklara dar etti. Bizler çocuklarımız, babalarımız, dedelerimiz, dört kuşak düşmanın bile ar edeceği insanlık dışı darbe girişimine karşı dimdik ayakta durduk. 15 Temmuz gecesi gök yüzüne jetlerin çirkin sesinin hakim olacağını sanan soysuzlar şahadete koşan vatan evlatlarının Allah’u Ekber nidasıyla bozguna uğradılar.

15 Temmuz’da 238 şehit vererek kahpe düşmanın hesabının bitmeyeceğini gördü. İstiklalin beka mücadelesinin nesilden nesile sürecek. Her zaman vatanımıza göz diken düşmanların olacak ama bu hainler unutulmayacak. Milletimizin öz ve gür sesi meydanlar da bizim vatan da bizim diyerek kirli darbe sürecinin ilk anından itibaren milletimizin mücadelesine ortak olmayı, darbeye ve cuntaya direnmeyi onur sayan büyük Sağlık Sen ailesi olarak sizlere saygı ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co