Değişim ve Süreç

Değişim ve Süreç

Değişim ve Süreç

Kimse üzerine alınmasın sözüm ortaya !..

Eğer bugün ak partinin oyları yüzde 30’lara düşse : Dolar- Euro fırlar, Tencere tavayı kapan ulusalcılar ise hükümet istifa diyerek sokaklara dökülürlerdi..

Gezi Parti eylemlerinde olduğu gibi , hükümet istifa diyenlerin hatti hesabını yapamazdık.. Oysa Türkiye huzur ve istikrara oy verdi, vatandaş düşen dolardan, Euro dan memun ama hükümetten de ciddi eylemler bekliyor.. somut adımlar atmasını bekliyoruz..

Pazar günü oyumuzu kullandık, sohbet ediyoruz, bir pareler yapıcı öğretmenimiz bize dönerek:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı  için söylediği ismi yazamıyacağım ama şunu söyledi: ,”asacağız, 31 Mart ‘ta hapisi boylayacak” diyerek çığılık atması, sevinç gösterisi yapması ve kendisi gibi çığlıklar atanların nefesleri kesildi.. Mahalli seçim olmasına rağmen halkımız dik durdu başbakanına sahip çıktı..

Eğer bugün ak partinin oyu yüzde 30 veya 25 gibi çıksa : Vay vay yanmıştık.. şu anda ülkemizin her yerinden ateş yükseliyor, dumanımız ABD ‘den görülüyordu..

Akşam Hanefi Avcı’ın “ Haliç’in Simonları “ Kitabını biraz daha okudum, 2010 yılında basılan kitapda :” Cemaat tarafından çok sayıda kanunsuz dinlemenin yapıldığını, Hakim ve savcılara, gerektiğinde bize karşı gelenlere karşı suç bulacaksınız hapse atacaksınız, “ talimatını yazılı olduğunu görünce birkaç defa okudum..

Sonra Hanefi Avcı’ın bu kitabı yazdım, bastırdım, benim biraz sonra tutuklayacaklar hapse atacaklar dediğini hatırladım..!

Sayın İçişleri bakanı, Sayın Adalet Bakanı, Sayın Başbakan ve Devletin ilgilileri bu kitabı 2010 yılında okumadılar mı ? okuyup da o zaman Paraler yapıyı görmediler mi ?, Sayın Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı herşeyi açık ve net yazmış, bunun okuyupta anlayamana pes diyorum..

Sayın Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’ın cezaevinde olmasına da bugün bir anlam veremiyorum, hükümet müdürümüzü ceza evinden acilen çıkarmalıdır..

Türkiye bir değişime girdi, bir süreç devam ediyor: Bize göre Hanefi Avcı, hemen hapisden çıkarılmalı, ilk seçimde milletvekili ve iç işleri bakanı olmalıdır…

Türkiye’yi saran örümcek ağları ve Haliç’in Simanları kitaplarını iyi okumak gerekiyor.. Türkiye de kim dost kim düşman bunun iyi görmek gerekiyor..

Hükümetimiz: Hanefi Avcı”ın Haliç’in simonları ve Türkiye saran örümcek ağları kitabını bastırarak, herkese birer adet göndermesi ve okutması gerektiğini düşünüyorum..

Türkiye de bir derin devlet yapısı var: Bu derin devlet bazı dönemde aşırı solcuları kullanmıştır, bazı dönemde ise sağcı yada dinci kesmi kullanmıştır..

Lider var , yüzünü görüp yanına yaklaşamazsınız !.. o çok uzaklarda sarayda yaşar !..

Saf temiz anadolu insanı ise onu bir kurtarıcı olarak görür ki asıl ahmaklık buradadır..

İslamın düşmanı ! İslamdır !..

Nasıl mı : Ilımlı islam, Dinler arası diyalog gibi !..

İslam dinini bozmadan ortadan kaldıramasınız, bunu Türkiye de ki Derin Devlet çok iyi biliyor, 200 yıldan beri Türkiye de islamı yıkmaya çalışıyorlar..

Her yolu deniyorlar.. bugün olduğu gibi..

Bir alt tabaka var: Temiz Anadolu İnsanı: Malını canını her şeyini vermekte vermeye hazırdır..

Bunun yöneten kesim var: yönetir canın için tehlike gördüğü zaman ABD ve AB ülkelerinde soluğu alır veririr !..

Derin Devletin bir numarası : Her zaman saraylarda yaşar, viskisini yudumlar, bazı zamanlarda timsah göz yaşlarını akıtır , taban Anadolu insanı ona inanır.. !

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimler öncesinde bir reklamı vardı: Lafa bakılmaz icraat gerekli,” Ben lafa değil icraatta bakarım! ..” sözünü unutmayın..

Biz icraatta bakıyoruz ve değişim ve süreçte hareket bekliyoruz..

Türkiye de her zaman süreç sert olur, basın yayın – internet ve televizyon ortamı her zaman derin devletten yanadır..

Onların yayınlarına baksak : Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , muhtar bile olamayacaktı.. Ama bugün ülkenin başbakanı ve bizleri yönetiyor önünde bir hedef var 2023 Türkiye’in bağımsızlığının kazanacağı tarih yani 100 yıl sonra anlaşmalar bitiyor, Türkiye bağımsız bir ülke olacak..

2023 yılına kadar Türkiye deki derin devlet bize oyun oynamazsa : 2023 yılına geldiğimiz de milli gelir kişi başı 35 bin dolar, kendi otomobili, uçağını, füzesini savunma sistemini yapan bağımısız bir Türkiye !..

Mesele de burada işte düşmanlarımız bunu istemiyor..

Bağımsız , Ekonomisi Dünyada ilk 10 ülke içinde olan hatta beş ülke içinde olan bir Türkiye istenmiyor.. Değişim ve Süreç iyi bakın!.. iyi bakın !..

İyi günler..
08 Nisan 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co