Dedeoğlu, “THY uçakla seyahat eden vatandaşları bıktırdı”

Dedeoğlu, “THY uçakla seyahat eden vatandaşları bıktırdı”

ANKARA – Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş Havalimanı’nın pek çok konuda sorun yaşamaya devam ettiğini belirterek, yaşanan bu sorunların uçakla seyahat eden vatandaşları bıktırdığını söyledi.

Kahramanmaraş’a gitmek üzere Ankara da hava alanına varan vatandaşa : THY yetkilileri Kahramanmaraş uçağı iptal oldu, Adana veya Gaziantep’e gönderelim teklifi ile karşılarına çıktığını dile getiren MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu ,” Bu vatandaşı canından bezdirdi ,” dedi.

Kahramanmaraş Havalimanı’nda yaşanan sorunları bir kez daha Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getiren MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, “Kahramanmaraş tekstili ve sanayisiyle gelişmekte olan bir ilimiz. Yıllarca, havaalanımızın uluslararası standartlara ulaşması konusunda çok büyük mücadeleler verdik. Havaalanının birçok bölümünü Kahramanmaraşlılar olarak kendi imkânlarımızla yaptık.

Havaalanında uçaklarımızın rahat inip kalkabilmesi için eksik olan cihazların bir an önce yapılması, ayrıca Ankara-İstanbul uçuşlarının ve saatlerinin yeniden düzenlenmesiyle ilgili, ilgili bakanlıktan bunu rica ediyoruz.”dedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş Havalimanı’nın uluslararası standartlara ulaşması ve uçuş seferlerinin talepler doğrultusunda düzenlenmesi konusunda hükümetin her türlü çalışmayı yapması gerektiğine işaret ederek, alan eksikleriyle birlikte uçuşlar konusunda da Kahramanmaraş’ın çok büyük sorun yaşadığını açıkladı.

Kahramanmaraş’ta sık sık uçuş saatleri ve günleri konusunda değişikliğe gitmesinin tepkilere neden olduğunu da ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, “Vatandaşlarımız Kahramanmaraş’tan İstanbul’a sabah erken saatlerde giderek, akşam geç saatlerde dönecek uçak seferleri istemektedir.Kahramanmaraş’ta İstanbul seferleriyle birlikte Ankara seferleri konusunda da sorun yaşanmaktadır.

Uçuş saatleri konusunda vatandaşların sesine kulak verilmemiştir.  Kahramanmaraş’ta uçuş saatleri, vatandaşlarımızın, esnafımızın, sanayicilerimizin kısacası Kahramanmaraş halkının ihtiyaçlarına göre düzenlenmelidir.”şeklinde konuştu.

Kahramanmaraşlı Sabah saat 06 00 da Kahramanmaraş’tan Ankara ‘ya aynı saatlerde Kahramanmaraş’tan İstanbul’a gitmek istiyor.. akşam ise gece saat 23 00 24 00 da İstanbul ve Ankara dan Kahramanmaraş’a geri dönmek istiyor.. hatta daha geç bile olabilir.. haftanın 7 günü uçak seferi istiyor.. doluluk mükemmel.. diye konuştu..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co