Debgici; “Allah bir daha bu ülkeye İstiklâl Marşı yazdırmasın”

Debgici; “Allah bir daha bu ülkeye İstiklâl Marşı yazdırmasın”

Debgici; “Allah bir daha bu ülkeye İstiklâl Marşı yazdırmasın”

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı’nın Mart ayı Genişletilmiş Divan Toplantısı Ak Parti Binasında gerçekleştirildi. Toplantıya TPB Genel Başkanı Nevzat Pakdil, Milletvekilleri, Dr. Mehmet İlker Çitil, Celalettin Güvenç, Uğur Dilipak, Nursel Reyhanlıoğlu, İmran Kılıç, AK Parti MYKYK üyesi Av. Metin Doğan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ak Parti il Başkanı Av. Ahmet Özdemir, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Vekili Mehmet Akif Kahveci, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Bilal Oruç Debgici ve parti teşkilatları yöneticileri ve partililer  katıldı.

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı Mart ayı Genişletilmiş Divan Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ömer Bilal Debgici, Çanakkale şehitlerini andı ve” Allah bir daha bu ülkeye İstiklâl Marşı yazdırmasın” dedi.

debgici

Debgici; “ Türkiye büyüdükçe ve güçlendikçe lider ülke konumuna geldikçe, tabire caizse yedi düvele karşı, içeride ve dışarıda çaba sarf ediyoruz. Uğraşıyoruz ve silahlı mücadelede bulunuyoruz. Çevremizdeki ateş çemberi gittikçe yoğunlaşıyor. Ama Elhamdülillah bu odada bulunan herkes Türkiye’de AK Parti saflarında yer alan herkes ve Ak Parti teşkilatlarının gayretli çalışmalarıyla, bizler Genel Merkezimize güç veriyoruz. Onlarda halktan ve teşkilatlardan aldıkları güçle Tüm Türkiye’de olduğu gibi Dünya’da da herkese karşı dik durabiliyorlar. Mazlumlar için Allah yolunda gayret gösteriyorlar.  Ben Parti Genel Başkanlarımıza bir kez daha çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK PARTİ’DE TRENDEN İNMEK YOK

Debgici konuşmasını şöyle Ak Parti’de trenden imek yok.  Trenden inmeyen herkes bu ülkenin Bu ülkenin menfaatlerini doğrultusunda gayret gösteren  herkes Allah katında hak ettiği yere ulaşacaktır. Bizler bu bilinçle yolumuza devam ediyoruz. Bunun en güzel örneklerini de şöyle ifade etmek istiyorum. Belki unuttuk ama. Mart ayı bir çok önemli güne sahne oldu. Bunlardan bir tanesi de 9 Mart’ta Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Siirt’ten ara seçimde milletvekili seçildi. Belki Türkiye’nin ve Ak Parti’nin Kuruluşu’ndan sonraki en önemli noktalarından birisi de  oydu. Bunları hatırlatmakta fayda var. Recep Tayyip Erdoğan göreve geldikten sonra Türkiye’de yapılan her şey ilk olmuştur. Yapılan bu büyük hizmetler 2002’den sonra tarih sayfalarında yerini aldı. Bunu herkes araştırabilir. Bizim üzerimize düşen görev denir. Hep beraber arazi de olacağız sürekli. Üzerimize düşen vazife bu. Son  6 ayda 300’ün üzerinde şehit verdik. Onlar kanlarıyla bu toprakları sularken savunurken  bizlerde onların bu emanetine sahip çıkmak adına gece gündüz çalışmalıyız.  Türkiye’deki en büyük üye sayısına sahip sivil toplum hüviyetine de sahip olan Ak Partidir. Şimdi üyelikle ilgili güncelleme yapıyoruz. Ben teşkilatıma teşekkür ediyorum. Elde ettikleri başarılar hep beraber elde edildi.  Liderlerimizin tecrübelerinden faydalandığımız sürece Türkiye her zaman ileriye gidecektir. Ben Danışma meclisimize katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

akif Kahveci

DULKADİROĞLU BELEDİYE BAŞKANI MEHMET AKİF KAHVECİ; “PLANLADIĞIMIZ ŞEKİLDE GİDİYORUZ”

Daha sonra konuşan Dulkadiroğlu Belediyesi Belediye Başkan Vekili Mehmet Akif Kahveci, “ Ben de Çanakkale şehitlerimizi ve diğer bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Rabbim bizleri de onlarla cennetinde buluştursun diyorum. Yaklaşık  2 Yılımızı  Belediye’de tamamlamak üzereyiz. Belediyemiz kurulduktan hemen sonra, ilgili ekiple, meclis üyelerimizle ve  teşkilatlarımızla bir araya gelerek öncelikleri ve  sorunlarımızı tespit ettik. Bölgemizdeki en öncelikli sorunlar, yol, su, altyapı, kanalizasyon bizim bölgemizde daha çok öne çıkıyordu. Sonrasında hızlı bir şekilde ihale çalışmalarımızı başlattık. Hemen 2014 yılında öncelikle asfalt ve kaldırım noktasında ihalelerimizi tamamladık. Yolların iyileştirilmesine başladık ve bu  gün itibariyle yaklaşık 1.5 milyon metre kare asfalt döktük. 2.5 milyon metrekare parke döşedik. Hamdolsun bölgenin % 75-80 oranında bu sorunları tamamladık. Yine Bu yıl baharla beraber, asfalt, parke ve kanalizasyon ihalelerini tamamladık.  500 bin metre kare asfalt, 1.5 Milyon metrekare parke ihalesini yaptık hamdolsun. Hemen çalışmalara başlayacağız. Kanalizasyon ve su sorunu  olan bölgemizde Kaski ile çalışarak bir kısmını çözdük. Bir kısmını da çözeceğiz.  Yine Kendi Belediye Binamızla ilgili çalışmalarımız başladı. 2 ay içerisinde Kaymakamlık binası ile beraber Belediye Binasının ihalesi de yapılacak.  Merkez’den Dulkadiroğlu ilçesine doğru bir genişleme olacak. Bölge sorunlarından bir tanesi de taziye evleri ile ilgili sorun vardı. Büyükşehir Belediyemizle beraber çalışarak taziye evleri sorunlarını da çözeceğiz. Sosyal amaçlı sosyal tesislerin yaklaşık 15 adet ihale aşamasına gelindi. Gençlere yönelik çalışmamız var. Kanuni ve Doğukent’te halı saha açıldı. Yüzme havuzları ve okuma salonları planlıyoruz. Her şey yolunda planladığımız şekilde devam ediyor “dedi.

Pakdil; “Sen ben demeye, çekişmeye zamanımız yok. Bir ve beraber olmalıyız”

 

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı  Nevzat Pakdil, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı’nın Mart ayı genişletilmiş divan toplantısına katıldı. Pakdil burada yaptığı konuşmada “Sen ben demeye, çekişmeye zamanımız yok. Bir ve beraber olmalıyız. Bugün bu gün çevremizde olan olayların hedefi Türkiye’nin ayağa yeniden kalkmasını önlemektir. Sen ben demeye, çekişmeye zamanımız yok. Kıyametimizin gelmesini istemiyorsak hep bir ve beraber olacağız. Küçük işleri bırakacağız.  Niyetimiz hayırdır. Bu memlekete hizmettir ve inşallah hem bu memleketin hem Dünya’daki bütün mazlumların umudu olmaya devam edeceğiz”   dedi.

pakdil

PAKDİL; “SEN BEN DEMEYE, ÇEKİŞMEYE ZAMANIMIZ YOK. BİR VE BERABER OLMALIYIZ”

TPB Genel Başkanı Pakdil konuşmasını şöyle sürdürdü; “Dün şehitler günü idi. Bu vesile ile Tarihimizde ilk günden  bu günü kadar süre içinde vatan ve inanç uğruna şehit olmuş olan bütün insanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Sizlerle beraber hep beraber yürüdük. Bir görevli olarak birde gönüllü olarak hizmet etmek var.  Görevli olan tüm arkadaşlarımı da aynı zamanda gönüllü ve birer nefer oldukları bilinci ile çalıştılar.  Şunu ifade edeyim ki ister gönüllü olalım, ister görevli ama hepsi bir gönül seferliği içerisinde hizmet ederek bu memlekete hizmeti gaye edinmiş insanlardır. Bu günler yarınları için endişelere düşmek, tasalanmak değil.  Bu günden itibaren bana düşen görev nedir? Ben ne yapabilirim? Bu dava için diyerek şuurlu hareket etmek lazımdır. Asla vazgeçmek  lazım. İnanıyorum ki her birimize düşen görevler vardır. Görevin büyüğü küçüğü yoktur. Bu hizmetleri hep beraber yapmamız gerekiyor. Bir vücudun organları gibi, bir insanın gözü, kulağı, eli ayağı, iç organları gibi hepsi birlikte sağlıklı bir şekilde olduğu zaman o sağlıklı bir insandır. Tabi ki bir de o kalbin içine imanın yerleşmesi lazım. Her arkadaşımızın ayrı bir önemi vardır. Hiç birini kaybetme lüksümüz yoktur. Bütün arkadaşlarımızla beraber bu hizmeti hep beraber götürmemiz gerekir.

genel pakdil

Teşkilatlarımızın başarılı çalışmaları sonucunda Kahramanmaraş’ta toplam 7 milletvekili çıkartıldı. Hep beraber çalıştık.  Herkese teşekkür ediyorum. Milletimizin teveccühü de bu şekilde cereyan etti. Bir tek şuna inandık. Biz hep şunu kabul ettik. Milletimizin takdiri ne ise biz ona razıyız dedik. Bu 7 milletvekili arkadaşımız içerisinden bir Bakanımız oldu. Sayın Mahir Ünal Bey. İnşallah çok iyi hizmetler yapacak. Celalettin Bey  İçişleri Komisyonu Başkanlığı’nı yapıyor. Diğer arkadaşlarımız hep birlikte görev yapıyorlar. Teşkilatlarımız, Büyükşehir ve ilçe Belediyelerimizle birlikte çok güzel hizmetler yapacaklarına inanıyoruz. Hep birlikte güzel hizmetler yapacağız”dedi

erkoç

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ERKOÇ; “ KAHRAMAN ECDATLARIMIZI MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç;  Bu gün Çanakkale zaferinin 101. Yılını kutladık. Dünya tarihine adımızı yazdıran  kahraman ecdadımızı vatanımız, ayyıldızlı bayrağımız  ve istiklâlimiz için iman dolu göğüsleri canlarını ortaya koyan  kahraman ecdadımızı minnet ve şükranla anıyoruz.  Bu gün aynı yolda yürüyen Türkiye’mizin birlik ve beraberliği ve huzurumuz için şahadete koşan Mehmetçiklerimizi, polislerimizden şehit olanları da rahmetle anıyorum. Yarılılarımıza da  Allah şifa versin.  Büyükşehir Belediyesi kuruluşunu tamamlamış ve  yoğun bir çalışma içine girdik. Dulkadiroğlu ilçemizde bulvarlar ve asfaltlar yapmaktayız. Karacasu ve Erkenez Mahallerini birbirine bağlayan bir bulvar yaptık. Dulkadiroğlu’ndan Doğukent tarafına büyük bir Bulvar yaptık. Bir çok alanda sıcak asfalt çalışması yaptık. Şimdi Doğukent’i Sanayi’ye Mado kavşağına ve diş hastanesine bağlayacak olan bulvar çalışmamız devam ediyor. Ova köylerinin yollarında genişleme ve yol çalışmalarımız olacak. Grup yollarında asfalt çalışmamız var. Sarayaltı bölgesinden trafiği Kanlı dereye verme  konusunda çalışmamız var Yol ile ilgili ciddi çalışmalarımız olacak.  Mazman çarşısının restorasyonunu bitirdik. Tarihi sokaklarla ilgili çalışmalarımız olacak.  Büyükşehir Belediyesi olarak Dulkadiroğlu İlçemize ne gerekiyorsa yapılacak “dedi.

doğan

AK PARTİ MYKYK ÜYESİ METİN DOĞAN; “HİÇ KİMSE TÜRKİYE’YE AYAR VEREMEZ            “

AK Parti MYKYK Üyesi Av. Metin Doğan; “ Dün  Dünya tarihinin en büyük destanlarından birinin, bir varoluş mücadelesinin yıl dönümü idi. Bu vesile ile bir kez daha Malazgirt’ten Cizreye kadar vatan olmasında ve vatan olarak kalmasında kanlarını canlarını eksik etmeyen bu milleti  Allah’a bağışlayan  bütün şehitlerimizi  rahmetle şükranla anıyoruz. Ülke olarak bir kez daha varoluş ve bağımsızlık mücadelesi veriyoruz. Ankara2da patlatılan bombalar ve bu gün yine taksimde patlatılan canlı bomba var. Bunların hepsi Bölgesel güç olmuş, küresel güç olma iddiasında olan Türkiye’ye  ayar vermek isteyen  diz çöktürmek isteyen küresel güçlerin, emperyalist hegomanların bir meydan okumasıdır.  Ama nasıl Sur’da, Cizre’de, Silopi’ de o maşaları kendi kazdıkları çukura gömdüysek, bundan sonraki süreçte de Şırnakta’da, Nusaybin’de de, Yüksekova’da o hainleri o teröristleri o başta Kürt halkının düşmanı olan küresel güçlerin maşalarını oradaki hendeklere gömeceğiz. Hiç kimse Türkiye’ye ayar veremez. Hiç kimse Türkiye’yi hizaya çekemez. Hiç kimse bizim 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürümemize engel olamaz. Bunu yapmaya çalışan PKK’ da olsa DİŞ ‘de olsa dhkpc de olsa, paralel devlet yapılanması ve paralel çete de olsa hepsine aynı anda  aynı kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz.   Allah’ın izniyle çok kısa süre içerisinde bütün bu terörist unsurlardan ülkemizi temizleyip yarınlarımıza daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Kahramanmaraş’ın  hayır severin bol olduğu insanlardan oluşan bir şehir. Bu vesile ile geçmişte halkın inançlarını ve değerlerini sömüren paralel yapının da Kahramanmaraş’ta çok büyük  binaları, okulları, Dershaneleri ve kolejleri var. Bu okulların, bu Dershanelerin ve bu binaların yapılmasına katkı sağlayan, kolundaki bilezikleri veren,  cebindeki harçlığı veren  ve fabrikasındaki insanları seferber eden hayırsever işadamlarımızda dahil olmak üzere herkese buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bu günlerde aldığımız duyumlara göre bu binaları elden çıkarıp paraları da Persilvanya’ya örgüte aktarmanın gayreti içerisindeler. Ama Maraş halkı  kendi eserlerine sahip çıkarsa o eserlerin hasbel kadar üzerindeki olan insanlarda bir toplumsal baskı oluşturursa bu binaların elden çıkarılmasına izin vermez.  Bu binaların Devlete bağışlanmasına, Milli Eğitime bağışlanmasına da öncülük etmelerini ve kesinlikle Kahramanmaraş’ın  alın teri ile  göz nuru ile oluşmuş bu yapıların birilerine peşkeş çekilmesine ve paralel örgüte bir günah kaynağı oluşturulmasına müsaade etmeyelim. Bizde Siyasi hakaret olarak elimizden geleni yapacağız. Buraların birilerine peşkeş çekilmesine  sonuna kadar engel olacağız.  Başkanlar ve milletvekillerimiz gerekli bilgilendirmeleri yaptılar. Hepimizin bir  hedefi var.

metin doğan

Kahramanmaraş’ta Ak Parti’nin  başarısını daha ileriye taşımak.  Şehrimizi gelecek hedeflerine taşımak için birlik beraberlik içerisinde çalışacağız. Bizim aramıza hiç kimse nifak sokamayacak. Davamızın peşinde ilerlemeye devam edeceğiz ve hep birlikte geleceğimizi inşa edeceğiz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co