Debgici, “Ak kadrolar seçime hazır”

Debgici, “Ak kadrolar seçime hazır”

Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici vatandaştan aldıkları eleştirilerin farkında olduklarını ve Ak Parti kadrolarının tekrar seçime hazır olduğunu belirterek, ‘Kahramanmaraş seçim istiyor, Dulkadiroğlu seçim istiyor, Türkiye seçim istiyor” şeklinde konuştu.

Ak Parti Dulkadiroğlu Ağustos ayı ilçe danışma meclis toplantısı Ak Parti Kahramanmaraş il binasında yapıldı.

Ağustos ayı danışma meclisinin açılış konuşmasını Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici yaptı. Başkan Debgici,  7 Haziran seçimlerinin ardından Türkiye’de hükümet kurulamadığını fakat yeni kurulan meclisin oluşturduğu bir hükümet olmaksızın kaldığı yerden yoluna devam ettiğini söyledi.

ÖNCE SİLAH BIRAKSINLAR!

Ak Parti’nin 13 yıllık birikimleri ve kazanımları sayesinde yeni hükümet kurulmaksızın güçlü bir şekilde devam ettiğini belirten Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, “2002 öncesinin düşünürsek her seçim sonrası Türkiye’de çok fazla sıkıntılar olmuştu. Devlet yönetme zafiyeti ortaya çıkmıştı. Fakat bu sorunlar şu an için yok. Ama ülkemizde farklı sorunlar olmaya devam ediyor. Öncelikle bir aylık zaman zarfında şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Aynı şekilde hayatını kaybeden sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Elbette ki bunu biz istemiyoruz. Ak Parti her ne olursa olsun bu sürece elini attı ve karşılığını ne olursa olsun buna direneceğiz dedi. Bunun neticesinde son iki senedir büyük kazanımlar elde edildi. Ülkemiz birlik beraberlik ve kardeşlik içerisinde giderken bunu bazı kişiler hükümetin komplosu olarak değerlendirip tekrar bizim vatan evlatlarımızı şehit etmeye, çalışan, işleyen icraatlarımıza sekte vurmaya, onları baltalamaya ve saldırılar yapmaya başladılar” dedi.

SURUÇ’TA HDP NERDEYDİ?

Her zaman öncelikle terör örgütünün silahı bırakmasını ondan sonra çözümün konuşulması gerektiğini söylediklerini belirten Debgici, terör operasyonlarına ilişkin eleştirilere de tepki gösterdi. Başkan Debgici, “Birileri bunu baltalamaya çalışıyor. MHP elini taşın altına sokmuyor, ben muhalefette kalmalıyım diyor. HDP’nin ne olduğu malum PKK’ya terör örgütü diyemeyen, demokratikleşme adına yola çıktığını söyleyen bir parti ortalığı kasıp kavuruyor ve her türlü eylemde en önde olmasına rağmen 32 kişinin canına kastedildiği hain saldırıda hiç ortada yoklar. Dolayısıyla insanın aklına şu soru geliyor acaba bunu planlayan kimlerdi? Kimlerin ilgisi vardı? CHP keza seçim öncesi hatta daha 7 Haziran akşamı Türkiye artık %60 ile yeni bir koalisyon kurmalı ve ülkeyi idare etmeli diyordu. Fakat gelinen noktada hiçbirisinin ülkeyi idare etmeye gönlü yok isteği yok, ortaya şartlar sürülüyor. Devlet idare edilirken şart olmaz” şeklinde konuştu.

Ak Parti Dulkadiroğlu Ağustos ayı ilçe danışma meclis toplantısı Ak Parti Kahramanmaraş il binasında yapıldı (2)

CAZİBE MERKEZİ OLANA KADAR ÇALIŞACAĞIZ

Danışma meclisinde konuşan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ise 7 Haziran seçimlerinden çıkan netice sonrasında hükümet kurma gayretlerinin devam ettiğini belirterek, bir hafta sora neticenin alınmasını beklediklerini söyledi.

Dulkadiroğlu teşkilatı olarak verilecek her türlü göreve hazır olduklarını belirten Okay, ‘Dulkadiroğlu Belediyesini cazibe merkezi haline getirinceye kadar çalışmalarımızı devam edeceğiz. Daha fazla çalışarak standartları yükselteceğiz’ dedi.

ONLAR YANILDILAR!

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Metin Doğan’da konuşmasına ‘Türkiye olarak çok zor günlerden geçiyoruz’ diyerek başladı.

Türkiye gibi jeopolitik konumuna vurgu yapan Metin Doğan, “Adeta bir medeniyet merkezi ve enerji koridorlarının geçiş merkezi olan bu kadim topraklarda, siyasi iradenin, hükümet iradesinin çok önemli olduğu görülmektedir. 60 güne yakın zamandan beri hükümet kurma çalışmalarının bir netice vermemesi ve 7 Haziran seçimlerinden öncede 13 yıldan beri ülkeyi yöneten Ak kadroların tek başına iktidar olamaması sebebiyle sıkıntılarla karşı karşıyayız. Eğer 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti tekrar tek başına iktidara gelseydi bugün birçok sıkıntıyı yaşamıyorduk. Ama neticede henüz yeni hükümet kurulamadığı için Başbakanımız liderliğindeki Ak Parti hükümeti Türkiye’yi idare etmeye devam ediyor. Suruç’ta patlamayı gerçekleştirenler, ondan sonraki süreçte polislerimizi, askerlerimizi şehit edenler bir noktada yanıldılar. Onlar şöyle düşünüyorlardı seçimler yapıldı yeni bir hükümet kurulamadı, istifa etmiş bir hükümet Türkiye’yi idare ediyor biz hangi eylemi yaparsak yapalım bu kesemize kalacak ve hiçbir şekilde hükümet buna müdahil olmayacak diye düşünüyorlardı. Ama burada ne kadar büyük bir yanılgı içerisinde oldukları hem DHKPC’ye hemde otuz yılı aşkın süreden beri bu ülkeyi kana bulamaya devam eden PKK ve terör örgütüne karşı devletin cevabı en sert şekilde olmuştur. Şu anda hem havadan hem de karadan yurt içinde de yurt dışında da operasyonlar devam ediyor. Ve bu operasyonlar Türkiye topraklarında tek bir terör örgütü mensubu kalmayıncaya kadar da devam edecek” şeklinde konuştu.

İNANCIMIZ DA GÜVENCİMİZ DE TAM!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’da Ak Parti Dulkadiroğlu Ağustos ayı ilçe danışma meclis toplantısında bir konuşma yaptı. Başkan Erkoç, son günlerde güvenlik güçlerimize haince ve kalleşçe yapılan saldırıları kınadığını belirterek terör operasyonlarına ilişkin eleştirilere de tepki gösterdi.

Yapılan bu saldırıların milletin yürüyüşünü durduramayacağını belirten Fatih Mehmet Erkoç, terör örgütlerinin en ağır cezaya çarptırılacağını söyledi. Devletin ve güvenlik güçlerinin çok kararlı bir şekilde mücadele verdiğinin altını çizen Erkoç, “Yeni sistemlerle beraber çok güçlü operasyonlar yapılmakta ve yapılmaya devam etmekte. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden hain ve kalleşlere gerekli cezayı güvenlik güçlerimizin vereceğine inancımız ve güvenimiz tamdır. Bizlere de Belediye başkanı olarak büyük sorunlar düşmekte. Bizler bu azimle bu anlayışla çalışmalıyız değerli arkadaşlar. Kaynakları en iyi şekilde kullanmamız lazım” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç konuşmasına çalışmalarını anlatarak devam etti.

OYUNLARI BOZULDU!

Danışma meclisinde konuşan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu’da 7 Haziran seçimlerinde istediklerinin olmadığını ifade etti.

Kahramanmaraş olarak seçimlerde büyük bir başarıya imza attıklarını belirten Reyhanlıoğlu, “Sonuç istediğimiz gibi olmadı. Biz tek başımıza iktidar olmak istiyorduk. Çünkü biliyoruz ki bazı güçler bir blok oluşturarak Ak Parti’yi bitirme çabası içindeydiler. Ama oyunları bozuldu ve istedikleri olmadı. %60’lık bloğu oluşturamadılar. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu koalisyon çalışmalarını yürütmekte. Sonuç ne olursa olsun biz bunu saygıyla karşılayacağız. Eğer seçim olursa Dulkadiroğlu’da bu seçimde ilçe olarak birinci olmuştu. Aynı başarıyla seçime katkı vereceğinden hiç şüphem yok. Biz sandığa ve sandıktan çıkan sonuca saygı gösteriyoruz” dedi.

Ak Parti Dulkadiroğlu Ağustos ayı ilçe danışma meclis toplantısına Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Metih Doğan,  Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve çok sayıda partili katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co