Debgici; “2. Olağan Kongrede adayım”

Debgici; “2. Olağan Kongrede adayım”

Debgici; “2. Olağan Kongrede adayım”

ak

AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı 2.Olağan Kongresi 25 kasım 2017 Günü saat: 13.00’da Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Salonu’nda yapılacak.  AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı  Ömer Oruç Bilal Depgici bugün Kahramanmaraş’ta görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Debgici burada yaptığı konuşmada şöyle konuştu; “ ilimizde kongre süreci başladı. 25 Kasım 2017 tarihinde kongremizi gerçekleştireceğiz.  Bu güne kadar elde ettiğimiz başarılarda gecesini gündüzüne katarak ailesinden, işinden zamanlarını kısarak bu kutlu yürüyüşte olan tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yeni yönetimde değişiklikler olacak. 60 kişilik asil ve yedek üye listemiz 38’e düşecek. 25 asil 13 yedek olacak. Dolayısıyla arkadaşlarımızın omzuna daha çok yük binecek. Bizde Metal yorgunluğu yok. AK Parti siyasetçiye bir kimlik kazandırdı. Ben ve arkadaşlarım doğru kişilerle doğru istişare ettik. 25 kasım inşallah ülkemiz ve şehrimiz için hayırlı olur. 25 Kasımda yapılacak olan 2. Olağan Kongremizde ben yeniden adayım.  Bu kutlu yolculukta 2019 seçimlerine çok iyi hazırlanmamız lazım. Artık % 38 ile iktidar olmak yok. Cumhurbaşkanlığı seçimleri var.  Cumhurbaşkanlığı seçimleri çin % 50+ 1 oy almamız lazım. Bu yüzden çok çalışmalıyız” dedi.

ak1

Başkan Debgici Şunları belirtti; “ 25 Kasım 2017 tarihinde yapılacak olan 2. Olağan Kongre öncesinde yeniden adayım.  Belki de bu kadar büyük bir kapsamlı toplantıyı ilk defa gerçekleştiriyoruz. AK Parti şuanda bir kongre sürecinde ve Türkiye’de ilçe kongreleri devam ediyor.  İlimizde de kongre süreçleri başlamıştı. Bazı ilçelerimiz kongrelerini tamamladılar. Bazıları da  bayrak değişimine gidiyor. Bizde 25 Kasım 2017’ de  Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde saat 13.00’ da kongremizi gerçekleştireceğiz.  Biz delegelerin seçilmesi, resmi prosedürler ve buna benzer tüm işlerimizi tamamlamıştık. Bu süreç tüm Türkiye’de başladığı gibi Kahramanmaraş’ta da başlayacak inşallah. Biz göreve 17 Ağustos 2013’te atandık. Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olmasıyla birlikte 2 ilçemiz kuruldu ve bizi kurucu ilçe başkanı olarak genel merkezimiz görevlendirdi. Bizde bu görevlendirmeye layık bir şekilde yaklaşık 4 yıla aşkın bir zamandır gayret gösteriyoruz. Bunu da başardığımız kanaatindeyim” dedi.

ak2

Debgici; “Tüm teşkilatlarımızla, gerek kadın kollarımızla gerekse gençlik kollarımızla birlikte, tabi ki yerel yönetimler de Belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte Dulkadiroğlu ilçesinin almış olduğu başarılar da hepimiz, bir nebze olsun pay sahibi olmuşuzdur. Biz siyasete Ak Parti kurulduğu günden bu yana devam ediyoruz. Önümüzde ki süreçte malum bir takım değişiklikler olacak. Daha önce 30 asil kişi 30’da yedek kişilerden oluşuyordu. Fakat şuan yeni durumda 25 asil yönetim kurul üyesi 13yedek yönetim kurul üyesi olacaktır. Dolayısıyla 60 kişilik bir yönetim kurul üyesi yaklaşık olarak 38 kişiye düşecek. Sayının az olması kişilerin üzerine biraz daha yük yükleyecek. Çünkü 60 kişiyle çalıştığımız bir alanda artık 38 kişiyle çalışacağız. Cumhurbaşkanımız söylediği metal yorgunluğun bizde olmadığını biz gayet iyi biliyoruz. Şehrimizde bunun farkındadır. Bir takım çevrelerin söylemleri, yazımları, elbette bizi ok irdelemiyor. Önemli olan bizim halktan aldığımız enerji onların bize gösterdiği teveccüh ve bununda genel merkezimize yansıması. Bizde bu görevlendirmeye ve bu teveccühe layık olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Biz Çıtayı daha da yükseltmek için daha çok çalışacağız. 2019 seçimleri bizim için çok önemli. Daha önce %38 ile iktidar oluyordunuz şimdi öyle değil artık. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bunun için % 50+ 1 oy almamız lazım. Onun için daha çok çalışmamız lazım. İnşallah bu kongre Ülkemize ve Kahramanmaraş’a hayırlar getirir” dedi.

ak4

Düzenlenen basın toplantısının ardından AK Parti Dulkadiroğlu ilçe Yönetimi ve gazeteciler bir arada resim çektirdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co