Davutoğlu’na görkemli karşılama

Davutoğlu’na görkemli karşılama

Başbakan olduktan sonra Kahramanmaraş’ı ilk defa ziyaret eden 62. Hükümetin Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu Kahramanmaraş bağrına bastı, Ak Partiye desteğinin süreceği mesajını verdi

Toplu açılış törenine katılmak üzere Kahramanmaraş’a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu geceyi Ramada Otelde geçirdikten sonra STK temsilcileri ile bir araya geldi. Valiliği de ziyaret eden Davutoğlu Müftülük Meydanında 144 tesisin toplu açılış töreninde halka seslendi.

Bugünkü geldiği gibi Kahramanmaraş’a hiç umulmadığı bir anda aniden gelebileceğini belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu Kahramanmaraş’ın ulaşım alanında isteklerini bildiğini ve bu sorunları en kısa zamanda çözüleceğini söyledi.

davutoğlu (2)

Kahramanmaraş’tan ve Kahramanmaraşlıdan övgüyle söz eden Başbakan Ahmet Davutoğlu Kahramanmaraş’ın 1920’de ortada TBMM yokken İstiklal Mücadelesini başlattığını hatırlatarak, 2002’den beri Ak Partiye verdiği desteği artırarak vermeye devam etmesi isteğinde bulundu. Sık sık Kahramanmaraş vurgusu yapan Davutoğlu Kahramanmaraş’ın şairler kenti olduğunu da her konuşmasında dile getirdi.

Başbakan Davutoğlu; “Bugün 459 milyon TL değerinde 144 tesisin açılışını yaptık. Size borçlu olduğumuzu bildiğimiz için elimiz boş gelmedik. Bin 100 yatak kapasiteli pansiyonumuza ek 3 bin yatak kapasite daha yapacağız. Hızlı Tren Kahramanmaraş’tan geçecek. Buradan geçen ve gelen herkes bu şehre selam verecek. Göksun yolunun biraz geciktiğini biliyorum, Ulaştırma bakanımızla konuştuk, en kısa zamanda zorluklar aşılacak ve yolumuz trafiğe açılacak. Daha birçok eseri Kahramanmaraş’a vermeye devam edeceğiz” dedi.

Müftülük Meydanındaki konuşmasında kendisinin de Kahramanmaraşlı olduğunu açıklayan Başbakan Davutoğlu kent insanına Suriyelilere sahip çıktıkları için de ayrıca teşekkür ettiğini söyledi. 7 Güzel Adam dizi setini de ziyaret eden Başbakan Davutoğlu dizinin çekildiği eski Kahramanmaraş Lisesinin müze haline dönüştürüleceğini belirtti. Başbakan Ahmet Davutoğlu miting sonrası Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’tan belediye çalışmaları ile ilgili brifing aldıktan sonra kentten ayrıldı.

davutoğlu (1)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co