Davutoğlu; “Yarın Konyalılara söyleyeceğim, bakalım Konya mı birinci olacak Kahramanmaraş mı?” dedi.

Davutoğlu; “Yarın Konyalılara söyleyeceğim, bakalım Konya mı birinci olacak Kahramanmaraş mı?” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Eğer Sütçü İmam’dan bahsedilecekse Türk kadının onuru korunacak. İster başı açık ister başı örtülü bizim dönemimizde hiçbir zaman herhangi bir Türk kadınının rencide edilmesine izin vermedik, vermeyeceğiz” dedi.

akmiting1

Kahramanmaraş mitinginde konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, alandakilere “Birlik siyasetine var mısınız?  Ülkeyi şu veya bu temelde bölmeye çalışanlara karşı ‘biz biriz’ demeye var mısınız?” diye sordu.

Alandakilerden “evet” yanıtını alan Davutoğlu, Kahramanmaraş’ın 7 Haziran’ı şimdiden ilan ettiğini belirterek, “Allah razı olsun. Nasıl İstiklal Savaşımızın meşalesi, ilanı Kahramanmaraş ise 7 Haziran’ın da meşalesini yakmaya var mısınız? Zaferi ilan etmeye var mısınız? Bizimki birlik siyaseti” ifadesini kullandı.

ba1

Başbakan Davutoğlu, “efelerden edelere selam getirdiğini” ifade ederek, “Türkiye’nin bir  köşesini neredeyse zihninden koparmış olan Bahçeli, bizi eleştirmek için ‘Doğu’da yörük Ahmet, Batı’da mel Ahmet’ diyor. Eksik  söylemiş, doğru, benim atam, ceddim Horasan erenidir. Biz yörük Türkmen boylarının çocuklarıyız. Kimseden, aslımızdan şüphemiz yok ama Erzurum’a gittiğimizde bana ‘dadaş Ahmet’, Sivas’a gittiğimde ‘yiğido Ahmet’, Elazığ’a gittiğimde ‘gakkoş Ahmet’, Aydın’a gittiğimde ‘efe Ahmet’, Tekirdağ ve Edirne’de ‘evladı fatihan’…. Maraş’ta bana ‘ede Ahmet’ der misiniz? Her yerde biz milletimizle anılırız” diye konuştu.

Alandakilerin “ede Ahmet” diye bağırması üzerine Davutoğlu, “Siz gönül ehlisiniz. Gönül almayı ne güzel biliyorsunuz? Verilecek en güzel hediyeleri gönlümüze veriyorsunuz. Dün Rıdvan Hoca, bugün Davutoğlu Ahmet Hoca, şimdi de ede Ahmet diyorsunuz. Allah sizden razı olsun. Aldığım en güzel unvanlardan biri ede Ahmet. Kahramanmaraş kahraman unvanını bize veriyorsa bu da en güzel hediye. Gerçek kahramanlığı 7 Haziran’da göstermeye var mısınız? Ede Ahmet rica ediyor, istiyor 8-0 yapacak mıyız? Türkiye’de birinci gelecek misiniz? İşte o zaman biz de gelip burada ede Ahmet şöleni yaparız inşallah” karşılığını verdi.

Davutoğlu, alanda bağıranların  2019 yılına işaret ettiğine dikkati çekerek, “Yarın Konyalılara söyleyeceğim, bakalım Konya mı birinci olacak Kahramanmaraş mı?” dedi.

Bütün illerin yüreklerinde olduğunu ifade eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

“O yiğit Sütçü İmam’ı analım. Uğruna baş verdiği ama baş eğmediği başörtüsüyle Sütçü İmam’ı analım. Bunu burada Kahramanmaraş’ta söylemek yürek ister. Gelip Sütçü İmam’dan bahseden Sayın Bahçeli, 28 Şubat’ta başörtüsü zulmü olduğunda yani Fransızların yaptığı zulme benzer bir zulüm üniversite kapılarında, Sütçü İmam Üniversitesinin kapısında olup da Kahramanmaraş ayaktayken. Bahçeli 28 Şubat rejiminin Başbakan Yardımcısıydı. Evet 28 Şubat rejiminin Başbakan Yardımcısı. Bir muhterem hanımefendi 99 seçimlerinde aday oldu. Nesrin Hanım başörtülüydü, başörtülü olarak aday oldu, milletvekili seçildi. Bahçeli kendisine, gelen talimatla ona dedi ki ‘başını aç da Meclis’e öyle gel’ dedi. Kahramanmaraş’ta Sütçü İmam’ın adını anmak için önce sicilin temiz olacak. Sicilin temiz olacak. Biz ne zulümler gördük 28 Şubat’ta.”

Kalabalığın “paralel Bahçeli” sloganı atması üzerine Bahçeli, “Doğru. O zaman 28 Şubat’a paralel çalıştılar, şimdi de paralelle işbirliği yapıyorlar. Eğer milletten bahsedilecekse milletin hepsiyle kucaklaşılacak. Eğer vatandan bahsedilecekse her köşeye gidilecek. Eğer Sütçü İmam’dan bahsedilecekse Türk kadının onuru korunacak. İster başı açık, ister başı örtülü bizim dönemimizde hiçbir zaman herhangi bir Türk kadınının rencide edilmesine izin vermedik, vermeyeceğiz. Bahçeli’nin döneminde bütün o zulüm devam etti” şeklinde konuştu.

ba01

“İzzetimizi, itibarımızı kim geri getirdi?”

Başbakan Davutoğlu, AK Parti dönemiyle başörtüsü zulmünün bittiğini, her alanın başörtülü vatandaşlara açıldığını anımsattı.

TBMM’de de artık başörtülü milletvekilleri olduğuna dikkati çeken Davutoğlu, “Biri de Erdem Bayazıt rahmetlinin kızı bacımız, Sevde bacı” dedi.

Sütçü İmam’ın mirasına sahip çıkanın AK Parti olduğunu belirten Davutoğlu, Kahramanmaraş’ın izzet şehri olduğunu vurguladı.

Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Gelip burada milliyetçilik nutku atıyorlar da bir de bakın 2002’de bu izzetli Kahramanmaraş, bu izzetli Türkiye ne hale düşürülmüştü? IMF kapısında borç istiyorduk. IMF memuru geldiğinde Bahçeli Başbakan Yardımcısı ama kimse onu dinlemiyordu, IMF memurunu dinliyordu. Cumhuriyeti bu duruma düşürmüşlerdi, devleti bu duruma düşürmüşlerdi. ‘Hasta adam’ deniyordu bize. Türkiye’yi IMF derdinden, borcundan kim kurtardı? İzzetimizi, itibarımızı kim geri getirdi? Altı sıfırlı Türk Lirası’na gerçek itibarı, değeri kim kazandırdı?”

Alandakilerden “AK Parti” yanıtını alan Davutoğlu, muhalefetin konuştuğunu, AK Parti’nin ise icraat yaptığını vurguladı.

“Eski Türkiye partilerinin döneminde helikopter için yıllarca bekliyorduk” 

2002 yılında AK Parti iktidara geldiğinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin piyade tüfeği için yurtdışına borçlandığını, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalan tankları hibe almak için başka ülkelere yalvardığını, sonra da İsrail’e tamire gönderdiğini anlatan Davutoğlu, şimdi ise ülkenin kendi tankını, insansız hava aracını, helikopterini yaptığını belirtti.

“Bahçeli’nin ve diğer eski Türkiye partilerinin olduğu dönemde helikopter için aylarca, yıllarca bekliyorduk” diyen Davutoğlu, Türkiye’nin artık kendi helikopterini, savaş gemisini ve uçağını yapan, uzay ajansını kuran ülke konumunda olduğuna işaret etti.

AK Parti’nin 12 yıllık tecrübe ve birikimlerinin üzerine ikinci yarının başladığını ifade eden Davutoğlu, Türkiye’yi dünyanın en güçlü 10 ekonomisi arasına sokacaklarını bildirdi.

“CHP’nin arkasına kuyruk diye takılıyor”

Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Diyorlar ki ‘Türkiye çok güç kazandı, AK Parti ile istikrarla birlikte yükseldi’. Dışarıdaki bir takım unsurlar diyorlar ki CHP’ye, Kılıçdaroğlu’na, MHP’ye, HDP’ye, ‘Tek başınıza AK Parti ile uğraşamazsınız, hepiniz birleşin, AK Parti’yi iktidardan edin’. Üç legal parti CHP, HDP, MHP. Yarından sonra seçime gidiyoruz, daha hiç MHP Genel Başkanı’nın gelip buradan bölücülere, HDP’ye laf ettiğini duydunuz mu? Gelip AK Parti’ye saldırıyor ama HDP’ye dönüp bir şey söylüyor mu? Milletin dinine, inancına vaktinde zulmetmiş tek parti zihniyetine sahip CHP’ye bir şey söylüyor mu? CHP’nin arkasına kuyruk diye takılıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başbakanken cumhurbaşkanlığına aday oldu, CHP ile MHP anlaştı karşısına çatı aday çıkardılar. Peki CHP ile MHP’nin ne farkı kaldı? MHP’li seçmenlere sesleniyorum CHP’nin kuyruğuna takılan MHP’ye oy vermek Kahramanmaraş’a yakışır mı? HDP’ye karşı hiç sesini çıkarmayan MHP’ye oy vermek Kahramanmaraş’a yakışır mı?”

HDP Eş Başkanı’nın, “Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır” dediğini hatırlatan Davutoğlu, MHP’nin buna da tepki göstermediğini söyledi.

Başbakan Davutoğlu, “Bu nasıl milliyetçilik, bu nasıl muhafazakarlık?” ifadesini kullandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co