Davutoğlu ve Ben !…

Davutoğlu ve Ben !…

Davutoğlu ve Ben !..

Dün Ak Parti kongresini televizyon dan izleme imkanımız oldu.. Saat 17 00 de sandıklar açıldı.. Divan Başkanı sonucu ilan etti.. ben kendimi başbakanlık koltuğunda gördüm o sevinci yaşadım..

Ahmet Davutoğlu’mu oldun ? diyeceksiniz belki ama öyle !..

İnsan yakın dostunun bir araç almasına, ev almasına, yeni bir yatırım yapmasına nasıl sevinir ise bizde öyle sevindik.. Davutoğlu ile benim aramda fark yok..!

Çünkü başbakanımız Sayın :  Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu ile 30 yıllık bir gönül bağımız var.. bir ortak sevdamız var..!.. güzel bir kardeşliğimiz var.. o bizim gönülümze ki ağabeyimiz..

Çıta yüksek yüzde 52 , Türk siyaset tarihinde en yüksek nokta..!

Peki Ahmet Davutoğlu bu çıtanın üzerine çıkar mı ? İnşallah çıkar!.., çıkması için hem dua edeceğiz hemde 2015 ‘e kadar çalışacağız..

Hatipliği ile ilk sınavını dünkü genel kurulda veren Türkiye Cumhuriyetinin yeni başbakanı Ahmet Davutoğlu , ilim adamı, yazdığı kitapları ile biz çok önceden kendisini biliyorduk..

Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu hatipliği ve bilgisi bize yabancı değildi..

Bizim korkumuz: CHP ve MHP’in taruzu karşısında yıpratılmasıdır..

Ortak noktamız: Sevgili ağabeyim : yaşasada bugünleri bir görseydi !..

Mübarek topraklarda : dua ettim, tavaf yaptım, sevabını ağabeyimize gönderdim, Sevgili ağabeyimiz Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu başbakan olması için dua ettim..

Bugünden sonra duamız ise : 2015 seçimlerinde en az yüzde 55 oyla yeniden iktidara gelmesi için olacaktır.. Çünkü başbakanımız Davutoğlu’un başbakanlığı benim başbakanlığım demektir.. Sevgili ağabeyimiz başarılı olması gerekiyor.. bize düşen destek..

Sevgili başbakanımız ağabeyimiz :

PROF. DR. AHMET DAVUTOĞLU KİMDİR?

26 Şubat 1959’da Konya’da doğdu.

Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde tamamladı.

1983–84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi bölümlerinden mezun oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde de doktorasını yaptı.

1990 yılında, Malezya International Islamic University’de yardımcı doçent unvanı ile çalışmaya başladı. Üniversitenin Siyaset Bilimi bölümünü kurdu ve 1993 yılına kadar bu bölümün başkanlığını yürüttü.

1993 yılında Doçentlik unvanını aldı.

1995–1999 yılları arasında Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

1998–2002 yıllarında, Silahlı Kuvvetler Akademisi ve Harp Akademilerinde misafir öğretim üyesi olarak ders verdi.

3 Kasım 2002 yılında yapılan genel seçimlerin ardından 58. Cumhuriyet Hükümeti döneminde, Başbakan Başmüşavirliği ve Büyükelçilik görevine atanan Davutoğlu, 59. ve 60. Cumhuriyet Hükümetleri döneminde de bu görevlerini sürdürdü.

1999–2004 yılları arasında Profesör unvanı ile Beykent Üniversitesinde, üniversite yönetim kurulu üyeliği, senato üyeliği ve uluslararası İlişkiler bölümü başkanlığının yanısıra, Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde de misafir öğretim üyeliği yaptı.

Dış politika konusunda Türkçe ve İngilizce kaleme aldığı çok sayıda eseri bulunmaktadır. Ayrıca eserleri Japonca, Portekizce, Rusça, Arapça, Farsça ve Arnavutça başta olmak üzere çeşitli dillere tercüme edildi.

1 Mayıs 2009 tarihinde 60ncı T.C. Hükümeti’nin Dışişleri Bakanı olarak atandı.

 

Evli ve dört çocuk babası olan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir

Başbakanımızın yayınlanmış çeşitli dillere çevrilmiş bir çok eseri var dünya çapında bilinen bir ilim adamı olarak Türkiye ‘ye hizmet ettiği gibi , dünya müslümanlarına da hizmet edecektir..

Bize düşen görev 2015 için gece gündüz çalışarak çıtayı yere düşürmemektir..

Başbakanımızın her yönü ile destek olmaktır..

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’una hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.. dualarımız kendisi ile …

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co