DAVUTOĞLU’ NUN AYAK SESLERİ!

DAVUTOĞLU’ NUN AYAK SESLERİ!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ ın Cumhurbaşkanlığı yarışın da ilk tur da % 52 oyla Cumhurbaşkanı seçilmesi ile Başbakan kim olur sual’ i cevap bulmaya çalışılıyor.

Elbette ki; bu cevap bulacak bir sual,  ancak Recep Tayyip Erdoğan ince eleyip sık dokuyor.

Başbakan olacak güçlü isimler var bunlar da üç dönem engeline takılıyor. Sayın Binali yıldırım Bülent Arınç Beşir Atalay Ali Babacan gibi isimler bunlardan bazıları AK Parti üç dönem kuralın da kararlı

Başbakan ve 12. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakanlıktaki A takımını da köşk’ e götürecek. Özel kalem Müdürleri Hasan Doğan Fatih Can Danışmanlar Mücahit Aslan Mustafa Varank Lütfullah Göktaş Aydın Ünal Ertan Aydın Yiğit Bulut Şenol Kazanç Başbakanlık müsteşar yardımcısı İbrahim Kalın bu isimler arasında “ Çeşnibaşı” Hüseyin Yağan ve Anonscusu Orhan Sarıkurt Erdoğan’ ın ekibini Çankaya Köşküne beraberinde götürmesi,  ekibine olan güven ve muhabbet…

Erdoğan‘ın Partinin başına gelecek ismin Başbakan olması kesin kuralı ayrıca iki önemli hususta da Recep Tayyip Erdoğan’ a muhalif olmayan ve işin takipçisi olacak biri olmalı Erdoğan’ ın nedir bu olmazsa olmazı? Barış sürecinin aynı kararlılıkla yürütülmesi ikincisi Paralel Yapı ile mücadelenin hız kesmeden devam etmesi ve nihayete kavuşması bu konular da uyum göstermesi şartı gerekiyor.

Bu meziyetlere uygun ismin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu  ismi ön plana çıkıyor. Parti içi ve seçmenin ağırlıkla üzerinde durduğu isim il ilçe başkanlarının da ağırlıkla ortak kanaati bu, güçlü ortak fikrin Davutoğlu düşünülmesi Başbakan Ahmet Davutoğlu nun ayak sesleri her geçen saat daha yakından hissedilmeye başlıyor.

28 Ağustostan önce bu ismin belirlenmesi gerek zira bu isim 2015 seçimlerin de Partiyi sırtlayacak her yönüyle deneyimli bir isim olmasına özen gösteriliyor. Davutoğlu Akademisyenlik hayatından sonra AK Partide Danışmanlık yapan Bakanlık yapan Türk ve İslam Ülkelerin de itibarlı başarılı bir Bakanlık dönemi ifa eden bir isim, siyasi birikimi, güçlü, temsil gücü yüksek bir isimdir.

Başbakan 12. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın yerine bu ismi bırakacağı kuvvetli ihtimaldir. Teamüller de bu yöndedir. Seçilecek Başbakan güçlü bir isim olacak emanetçi hiç olmayacak 2023 hedefi yeni Başbakanın Devlet başkanı ile koordineli olarak çalışması ile mümkündür.

Davutoğlu hitabeti ile de Partiye ve kitlelere sahip olacak bir isimdir.

9. zafer Recep Tayyip Erdoğan’a hayırlı olsun. Yeni başarıların habercisi Başbakan Ahmet Davutoğlu hoş geldin.

Yaklaşan sesler Davutoğlu’ nun ayak sesleridir. Bu ses yeni zaferlerin başlangıç sinyalidir…

Muhabbetle…

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co