Davutoğlu, “Cumhuriyette bağlı kalmak Güçlü Türkiye ile olur”

Davutoğlu, “Cumhuriyette bağlı kalmak Güçlü Türkiye ile olur”

ANKARA / Başbakan Ahmet Davutoğlu 10 Kasım Atatürk’ün ölümü yıl dönümü sebebi ile bir mesaj yayındalı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu:” Mustafa Kemal Atatürk’un kurduğu Cumhuriyetin daha güçlü olması için çalışıyoruz, Cumhuriyette bağlılık ölçüsü daha güçlü bir Türkiye Sanayisi ile enejisi ile daha güçlü bir Türkiye,” dedi.

Başbakan  Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin, Cumhuriyet ideallerine bağlı kalarak daha itibarlı ve daha güçlü bir ülke olma yolunda hızla ilerleyerek bölgesinde barış ve istikrarın savunuculuğunu yapmaya devam edeceğini kaydetti.

Davutoğlu, Büyük Önder Atatürk’ün vefatının 76. yılı nedeniyle yayımladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal’in, aziz milletin gelmiş geçmiş en büyük imtihanlarından biri olan İstiklal Mücadelesine önderlik ettiğini, kazanılan şanlı zaferi Cumhuriyet’le taçlandırdığını belirtti.

Bugün, tarihten aldıkları ilhamla Cumhuriyetin 100. yılının idrak edileceği 2023 hedeflerine emniyet ve güven içinde yaklaşmanın onurunu yaşadıklarını ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti 62. Hükümeti olarak 77 milyon vatandaşımızla gücümüzü bütün dünyaya hissettirmenin heyecanını yaşıyoruz. Kökleri üzerinde yükselen Türkiye bir dünya gücü olarak bugün bir yandan devraldığı Cumhuriyet mirasına sahip çıkıyor bir yandan yardımına ihtiyaç duyan herkese elini uzatıyor. Türkiye, Cumhuriyet ideallerine bağlı kalarak daha itibarlı ve daha güçlü bir ülke olma yolunda hızla ilerleyerek bölgesinde barış ve istikrarın savunuculuğunu yapmaya devam edecektir. Bu inançla, ebediyete irtihalinin 76. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal’i şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımı sevgiyle selamlıyorum.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co