Dava adamı Mehmet Akif Ersoy’un yaşadığı zorluklar anlatıldı

Dava adamı Mehmet Akif Ersoy’un yaşadığı zorluklar anlatıldı

Birlik Vakfı, Genç Birlik Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Kahramanmaraş Şubesi Başkanlıkları ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığınca organize edilen “Dava Adamı Mehmet Akif Ersoy” konulu konferans Necip Fazıl Kültür Merkezinde gerçekleşti.

birlikk

Necip Fazıl Kültür Merkezinde Konferans, şiir ve tiyatronun aynı anda sahnelendiği alışılmışın dışında gerçekleştirilen anma programına Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak,  Millet vekilleri İmran Kılıç ve İlker Çitil, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ramazan Tutlu, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, kurum müdürleri, STK yöneticileri, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda vatandaş yoğun katılım gösterdi.

birlik (2)

Programın açılış konuşmalarını Gençbirlik vakfı Kahramanmaraş Şube Başkanı Süleyman Kekil ve Birlik vakfı başkanı Ökkeş Alper Erşahan yaptılar. Konuşmalarda birlik duygusunun önceliklerimiz arasında olması gerektiği vurgulandı.

Edebiyatçı, Şair ve yazar Memduh Atalay’ın konuşmacı olarak katıldığı anma programında Dava Adamı Mehmet Akif Ersoy u anlatarak o zaman ki şartlarda Mehmet Akif olmanın zorlukların anlattı. Ardından sahneye çıkan ve isimsiz şair olarak tanınan Hanifi Yılmaz ney dinletisi eşliğinde yazmış olduğu Mehmet Akif isimli şiiri okudu.  Ardından Mehmet Akif Ersoy un hayatı konulu tek kişilik oyun sahnelendi.

birlik vakıf (1)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co