Darbeinin Merkez Üssü

Darbeinin Merkez Üssü

DARBENİN MERKEZ ÜSSÜ

Güneş Gazetesi geçen hafta sonu, darbe girişimi ile ilgili; “ Azmettirici ABD, Tetikçi FETÖ, Destekçi Nato” manşeti ile çıktı.

Taha Dağlı’da yazısında 15 Temmuz öncesi CIA ne plan yaptı?Başlıklı bir yazı kaleme aldı. Haberde darbeye FETÖ imza attı” dedi.  Stratfor (ABD’de CIA destekli bir düşünce kuruluşuymuş. Ama ne düşünce kuruluşu!)darbe girişimindeki rolünü kaleme aldı. Dağlı’nın yazısında bu düşünce kuruluşundan yapılan açıklamalar yer alıyor. “İşte o açıklamalar:

CIA Direktörü John Brennan: Bu tür durumlarda ilk yapmaya çalıştığınız şey kesinleşmiş gerçeklere ulaşmaktır, bu çok çok zordur. Çünkü birçok bilgi gelir ve bunları söylentilerden ayırt etmeniz gerekir. Hükümetin altında olduğu baskıların ve insanların ifade ettiği bazı düşüncelerin farkındaydık.

Eski CIA direktörü Robert  Baer:  “Darbeciler CNN Türk’ü almalıydılar ve orayı ilk dakikalarda kapatmalıydılar. Radyo istasyonları, sosyal medya ve interneti de. Erdoğan’ı tutuklamasalar bile bunların hepsini baştan yapmalıydılar. “Birkaç ay önce Türkiye’deydim. Türk ordu yetkilileriyle darbe ihtimalini konuştum, kesinlikle darbe olmayacağını söylediler.”

CIA direktörü ve Think-Tank kuruluşunun öncülerinden James Woolsey: “Geçtiğimiz yıl 6 ayını Türkiye’de geçirdim, darbenin Türkiye’nin ABD ile olan yakın ilişkilerinin değiştirmemesini umuyorum. Bu darbe taktiksel başarısızlıktır. “darbelerde ve askeri operasyonlarda planlar asla operasyonun ilk kısmından sonra kurtarılamaz. taktiklerinizi değiştirecek kadar esnek olmalısınız. bu darbeyi düzenleyenlerde bu türden bir esneklik yok gibi görünüyordu”.

Emekli ABD Generali, NATO’nun Eski Avrupa sorumlusu  Wesley Clark:“Tarih gösteriyor ki darbe yapacaksanız bundan gerçekten emin olmanız lazım. Kararsızlıkla darbe yapılmaz.

Eski ABD ve Nato Generali Ralph Peters: “Darbe yapan çocuklar iyi çocuklar. Eğer darbede başarılı olmak istiyorlarsa Erdoğan’ı ve başbakanı almak zorundalar. Eğer darbe yapanlar kazanırsa biz kazanırız Erdoğan bu olayı bastırırsa biz kaybederiz”.

Ve bir not daha.

Kuzey Irak’ta Türk askerlerinin kafasına çuval geçirildiği dönemde bölgedeki en yetkili ABD komutanı olan sonrasında CIA’i de yöneten David Petraeus’un da darbe girişimi öncesi İncirlik üssünde komutanlarla buluşup, gizli görüşmeler gerçekleştirdiği iddiaları var.(22 Temmuz-Haber 7’

Adana İncirlik Üssünde olup bitenler hakkında da ulusal basında yine geniş bilgiler yer aldı.

HERŞEYİ ONLARI İŞARET EDİYOR

Sabah Gazetesi’nde ki köşesinde(24 Temmuz 2016) Mahmut Övür “ Gelinen noktaya bakın, CIA ekseneli Stratfor adlı düşünce kuruluşu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçus rotasının yayınlandığını belirterek, yine ABD’nin bir başka kuruluşu NBC Pentagon’da üst düzey bir komutana dayandırarak şu haberi yapabiliyor; “Cumlurbaşkanı Erdoğan’ın uçağı Almanya’ya gitti ama kabul edilmedi”  diye haber yapıyor, tabi darbe girişimi başladığı anda. “ Neyse,  ABD’den ise Maraşlının ifadesi ile ‘tık yok’

Evet Övür, Sibel Edmonds(Kendisini Türk ve ABD olarak tanıtan, İranlı azeri kişi) “ Gülen sadece bir sembol. Asıl önemli olan bu sembolün arkasındaki güç. Yani CIA, yani ABD silap sanayisi, CIA’nın yapmak istediği, söz konusu ülkeyi tamamen kontrol altına almak, iç ve dış politasını yönetmekti” diyor. Bakalım Edmonds’un bu iddialarını NBC kuruluşu yalanlayacak mı? Diye de soruyor.

BUNLARI NİYE ANLATTIM.

Yazılarımı takip edenler bilir, darbenin merkez üssünün  Üst Akıl olduğunu, FETO’nun ahtapotun üst akıl ahtapotunun bir kolu olduğunu, Üst Aklın, ABD, İngiltere merkezli olduğu yazmıştım. Alt akıl ise, demokrasiden yana olduğunu belirtmelerine rağmen, Türkiye’deki halkımızın yazdığı destanı görmeyen batılılardır.

Diyeceğim şu ki, artık Anadolu’nun bir şehrinde yaşayan bizler bu gerçekleri görüyoruz.

 

Evet çok sıkıntılar çekiyoruz, ama aydınlık günler bizi bekliyor. Çünkü bu darbe girişimi kader planında değerlendirildiğinde, Büyük Türkiye’nin önünü açacaktır. Birlik ve beraberliğimizi tesis edecektir. İnsanlarımız düşmanını tanıdığı için kendi planını yapacak. 1950’den başlayan uyanışımız, inşallah dirilişimize vesile olacaktır.  Çünkü, Osmanlı Çınarına yapılan batı aşısı yavaş yavaş kuruyor. Türk milleti kendi aslına rücu ediyor.

Allah nurunu tamamlayacaktır.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co