DARBE GİRİŞİMİ SONRASI TÜRKİYE

DARBE GİRİŞİMİ SONRASI TÜRKİYE

Hafızalarda derin izler bırakan 15 Temmuz darbe girişimi sonrası, halkın kenetlenmesinin yanında parti liderlerinin de birlik olması yeni kapı mitingiyle adeta ülkenin tüm katmanları ile yekvücut oluşu Türkiye düşmanlarına korku saldığı kuşkusuz…

Ülkenin Cumhur’u, Başbakanı ana muhalefeti ve muhalefeti ile birbirlerini tamamlayıcı beyanatları ne güzel oluyordu seçmen bu tabloyu özlemişti, bu birlikteliği alkışlıyordu.

CHP yine yapacağını yaptı. 2016-2017 Adli yıl açılışına katılmadı. Neymiş efendim? AK saraymış bu nasıl mantık yarın CHP’li bir Cumhurbaşkanı oldu bu mümkün değil de CHP saray mı diyeceğiz veya MHP’li oldu MHP saray mı diyeceğiz, milletin evi olduğunu ne zaman kabul edeceğiz. Kılıçdaroğu bir başka toplantı da” medya toplantısı” diyor ki; Cerablusu destekliyoruz OHAL uzamasın. Muhalefetlik yapacak ya Ey! Klılıçdaroğu OHAL’ in Ülke menfaatine olduğunu sizde biliyorsunuz da ideolojik davranıyorsunuz. MHP lideri Devlet Bahçeli adıyla müsemma Devlet adamı olduğunu her zaman göstermiştir. 15 Temmuz darbe girişimi öncesi en ağır eleştirileri yapan Bahçeli ülkenin kritik dönemlerinde her zaman yapıcı üslubunu göstermiştir.

Bahçeli’yi yürekten alkışlıyorum…

Darbe girişimi sonrası OHAL uygulanması yerinde bir karar olmuştur. Terör odaklarına karşı alınması gereken tedbirlerin süratle alınması ve uygulanması, terör belasından bu ülkenin biran önce kurtulması gerekmektedir. Şehit haberleri ile yüreklerin yandığı yeter!

Terörün kökünün kuruması için Suriye’ ye yapılan “Fırat Kalkanı” operasyonu meyvelerini verecektir inşallah Türkiye’nin desteği ile Özgür Suriye Ordusu DAEŞ’ in iki yıldır elinde olan Azez- Cereblus hattı teröristlerden temizlendi. Sırada El Bab var buralardan YPG ve PKK’ya gelen desteğinde kesilmesi, DAEŞ militanlarının da Türkiye’ye sızmasının da yolu kesilmiş olacaktır. Bu durum sonlarının geldiğinin işaretidir.

“Fırat Kalkanı” operasyonunu uygulanması 9 Ağustosta San Pettersburg’ da Putin ile yapılan görüşmenin iki ülke arasındaki buzların erimesinin katkısı olduğu bir gerçektir. Rusya ile yapılan ikili görüşmelerin ve antlaşmalarının, iki ülkenin menfaatlerini daha da ileriye taşıyacaktır.

Çin’in ev sahipliğinde 4-5 Eylül’de on birincisi yapılan G-20 zirvesi Huangho’da yapıldı. İkili görüşmelerde ve Zirve de Erdoğan’ın ısrarla üzerinde durduğu terör ve mülteci konusu oldu. Erdoğan “Terörün iyisi kötüsü olmaz hepsi kötüdür. Terör odaklarına karşı hep birlikte ilkeli duruş sergilememiz lazımdır” diyerek terörle mücadelede samimi olunmasını istedi.

Teröre destek veren ülkeler mücadeleye destek vermek şöyle dursun, mücadelemize köstek olmasınlar yeter.

ABD’nin PYD/YPG dolayısı ile PKK’ ya ne kadar sevdası olurlarsa olsun, Türkiye bu terör belasından kurtulacaktır.

Allah-ü Teâlâ aziz milletimizi terörün her türlüsünden muhafaza eylesin.

Türkiye düşmanları ne kadar çırpınırsa çırpınsın, Dünyaya nizam verecek güçlü Türkiye geliyor.

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co