DAİRE BÜYÜYOR

DAİRE BÜYÜYOR

Ortadoğu’da haçlıların neredeyse hepsi var. Görüyoruz ki, eski hesaplar yeniden açılıyor.

Hani derler ya coğrafyalar insanların kaderini belirlermiş, işte bizim ki böyle bir şey…

Bizde zor bir coğrafya da yaşıyoruz. Cennet gibi bir ülkemiz var ve bu bölgede hesabı olan bir üst akıldan hep söz ediyoruz…

Daire büyüyor ve yangın inşallah tüm dünyayı sarmaz. Yıllardır olduğu gibi yine bu topraklarda ki, etnik ve dinî eksenlerde çatışma başlatmak isteniyor. Bunun için bütün yaralar kaşınıyor. Bu yetmiyormuş gibi, bir de bilerek veya bilmeyerek ihanet filminin başrolüne soyunanlar var.

Aslında her şey gözler önünde, önce DAİŞ hazırlandı,  daha doğrusu imâl edildi.  Daha öncesinde ise PKK ve FETÖ gibi örgütlerle her yandan bizi kuşatmaya çalıştılar.  Dertleri bu bölgede küçük devletler oluşturmak.

 Trump yönetimi,  tüm dünyanın gözünün içine baka baka PKK’yı en ağır silâhlarla silâhlandırıyor.  Hem de müttefikim dediği bize karşı, vay be! Ne müttefiklik değil mi? Düşman yapar ancak onun yaptığını! Bu nedenle yapılan anketlerde, ABD bir nolu düşman görünüyor.  Artık takke düştü, kel göründü.

UNUTMAMAK GEREK

Şöyle biraz zihinlerimizi tazeleyelim ve biraz gerilere gidelim. “Şehirlerde kazılan hendekler, baskınlar, saldırılar, canlı bombalar v.s hatırlarsınız.  Bilhassa hendek kazma sürecinden, hendek çatışmalarına kadar bu terör örgütleri, her adımda daha çok can kaybı yaşansın diye elinden geleni birlikte yaptılar.

Bu süreci acı ve ağır kayıplar vererek de olsa atlatan ve Batı’ya karşı diz çökmeyen Türkiye bu sefer 15 Temmuz 2016’da işgal teşebbüsüne maruz bıraktılar.

Bu hadise de Üst Aklın son üç yıl boyunca bütün imkânlarını kullandığı halde sonuç alamaması üzerine 50 yıl boyunca büyüttüğü son silahlı gücü FETÖ ile saldırıya geçti.

15 Temmuz işgal girişimi gizli son oyunlarıydı, ancak millet yutmadı.

Anlayacağınız son yıllarda uğradığımız bütün saldırılar Türkiye’nin bugün bulunduğu pozisyona gelememesi içindi.” ( D. Ali Taşçı)

YENİDÜNYA, ESKİ DÜZEN

Bütün bu olup bitenleri tabi anlamak gerek! Yeni Dünya düzeni kurulurken,  Türkiye gibi bir ortağın bu düzen içinde bulunmasına asla razı olamazlardı.

Vahşi dünyanın sözde kralı, bölgemizde av peşinde ve tüm AB ülkeleri de bu avdan pay almaya çalışıyor.

Lokmalar küçültülmeden haçlılar aralarında paylaşmayı düşünüyorum. Tabi büyük pay, İsrail’in olacak!

Akdeniz’de doğal gaz hesapları yapılıyor, birde Büyük İsrail!

İşte yenidünyanın düzeninde bu hesaplar var.

İnsanın “ Sizi gidi çakallar’ diyesi geliyor.

İnanın çakallar, bölge insanın uyanması karşısında şaşırmış durumdalar.  Özelliklede Türkler’in!

Peki, şimdi ne olacak? Bu soruya Yeni şafak’tan İbrahim Karagül şu şekilde cevap vermiş; “Hiçbir siyasi amaç, ortaklık, ilişki bu tehditten daha ciddi değildir. Hiçbir plan ya da proje, o hesabın üstünde değildir, olamaz. Hiçbir siyasi amaç da o projeyi Türkiye’ye kabul ettiremez…”

Olay ülkemiz geleceği ile doğrudan ilgilidir. Bizim için Türkiye’nin menfaatleri her şeyden önde gelir. Bence gereken yapılacaktır.  Şunu iyi bilin ki mahzun olmak yok, müminler kâfirlere karşı daima üstün olmuşlardır. Çünkü eninde sonunda zafer Hak’kın olacaktır!

Son söz; “Allah insana zarar vermek isterse, onu engelleyecek hiçbir güç yoktur. Hayır da murat edecekse, asla onu da kimse engel olamaz. (Yusuf Suresi).

Bu Hakimin sözüdür

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co