Dağlı: Milli ve manevi değerlerimiz, bizleri bir arada tutan en büyük mirasımızdır”

Dağlı: Milli ve manevi değerlerimiz, bizleri bir arada tutan en büyük mirasımızdır”

SANKO Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güner Dağlı, milli ve manevi değerlerin, toplumu bir arada tutan en büyük miras olduğunu söyledi.

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Prof. Dr. Dağlı, bayramlaşmanın, toplumu bir araya getiren örf ve adetlerin başında geldiğini anımsatarak, “Bayramlar birlik, beraberlik ve huzur içinde kutlandığında anlam bulmaktadır” dedi.

“Bayramlıklarla uyuyan, bayram sabahlarını iple çeken bir nesilden, günümüzün yaşam koşulları nedeniyle bayramlara tatil gözüyle bakan bir nesle döndük” diyen Prof. Dr. Dağlı, çocukların bayramları, bayram gibi yaşayarak, bu kültürün bir parçası olmaları gerektiğine dikkati çekti.

Prof. Dr. Dağlı, devamla şunları kaydetti:

“Geçirmekte olduğumuz zorlu sürecin üstesinden, her zaman olduğu gibi toplum olarak kenetlenerek gelebiliriz. Kurban Bayramı, toplumda paylaşmanın en yoğun yaşandığı günlerdendir. Dargınları bir araya getiren, uzaktakileri kavuşturan bayramları, çocuklar gibi karşılamalı ve yaşamalıyız. SANKO Üniversitesi olarak, Kurban Bayramınızı kutluyor, birlik, beraberlik, huzur ve mutluluk dolu nice nice bayramları toplum olarak kardeşçe kutlamayı diliyoruz.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co