Dağdeviren, Başarı öyküsünü üniversiteli gençlerle paylaşacak

Dağdeviren, Başarı öyküsünü üniversiteli gençlerle paylaşacak

SANKO Üniversitesi, üç yıldan beri düzenli olarak gerçekleştirdiği misafir bilim insanı “visiting scholar” programı kapsamında, Avrupa ve ABD’de akademik çalışmalarını sürdüren başarılı Türk bilim insanlarını her ay konuk etmeye ve birikimlerinden üniversitede yararlanırken, halka açık konferanslar düzenleyerek kamuoyunun da aydınlatılmasına katkı sağlıyor..

SANKO Üniversitesi’nin bu ayki konuğu USA Harvard University & MIT Media Lab’tan Dr. Canan Dağdeviren. Harvard Üniversitesi Genç Akademi Üyeliğine Seçilen İlk Türk Bilim İnsanı ve Forbes Dergisi 30 Yaş Altı Bilim İnsanı Listesi’ndeki Dr. Canan Dağdeviren, 17 Aralık 2016 tarihinde SANKO Üniversitesi’nin organizasyonunda Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde “Ormandaki Gidilmemiş Yol” konulu konferans verecek.

SANKO Üniversitesi’nin, Gaziantep’teki üniversite öğrencilerinin bilime ve araştırmaya yönelik heveslerini desteklemek, onlara moral ve motivasyon vermek ve bilgi üretmenin önemine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği konferansa, SANKO Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra, Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğrencileri de katılacak.

Dr. Canan Dağdeviren’in, “Nereden geldim, nereye, nasıl ve neden gidiyorum” başlığı ile paylaşacağı sıra dışı başarı öyküsü, 17 Aralık 2016 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde 11.00 -12.00 saatleri arasında düzenlenecek ve etkinliği dileyen herkes davetiyesiz dinleyebilecek.

  1. CANAN DAĞDEVİREN

Haziran 2007’de Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, tam burslu olarak Sabancı Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Programı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2009 yılında ilk defa verilmeye başlanan Fulbright Doktora Bursu ile The University of Illinois at Urbana, Champaign’de (UIUC) Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü’nde doktora eğitimine başladı. Prof. John A. Rogers danışmanlığında fizik, elektronik, kimya, malzeme, mekanik ve tıp alanlarının kapsamına giren esnek ve katlanabilir, vücut içine ve deri üstüne yapıştırılabilir/giyilebilir elektronik aletler üzerinde çalışmalar yaptı.

Doktora derecesini, Aralık 2014 yılında aldı. Eylül, 2014’ten bu yana doktora sonrası çalışmaları için şu ana kadar tarihte en çok referans edilmiş mühendis olan, Robert Langer ile MIT’de çalışıyor.

Aynı zamanda, tarihte Türkiye’den seçilen ilk bilim insani olarak Harvard Üniversitesi Genç Akademi Üyeliği görevini Temmuz 2015’ten itibaren devam ettirmektedir. Ocak, 2017’de MIT Media Lab’ta kendi araştırma grubunda akademisyen olarak çalışmalarına devam edecektir.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co