Cumhur’un Reisi İş Başında !..

Cumhur’un Reisi İş Başında !..

CUMHUR’ UN REİSİ İŞ BAŞINDA!

Halk iradesi ile gerçekleşen ve Türkiye Cumhuriyet tarihin de bir ilk olan Cumhur Reisine görev verdi. Recep Tayyip Erdoğan TBMM’nde yemin ederek görevine başladı.

CHP Yine gerginlik çıkardı. Grup başkan vekili Engin Altay yemin törenin de ayağa kalkarak söz istedi. Meclis Başkanı Çiçek ise Meclisin olağanüstü toplandığını, yemin etme gündemi ile sınırlığı olduğunu belirterek söz vermedi. Engin Altay ise elindeki anayasa kitapçığını ve iç tüzüğünü Çiçek’ e doğru fırlattı. CHP’liler daha sonra Genel Kurul salonunu terk ettiler.

Soruyorum Altay’ a için de Sezer ruhu mu hortladı. Kaos mu çıkar sandın? Yemin yapılmaz Cumhur Başkanı göreve başlayamaz mı sandın? O devirler geçti Sayın Altay bir değil binlerce kitap atsan ne yazar sizin işiniz gücünüz ortamı germek yoksa komutanlardan medet mi umdunuz? O devir de geçti komutanlar kışla da asli görevleri ile meşguller sizi görmediler. Siz gelin önce bu Milletten özür dileyin Cumhur’ un Reisini tebrik edin ve kendinize gelin. Bu kafa yapısıyla giderseniz ana muhalefet değil yavru muhalefet dahi olamazsınız.

Yemin merasimine nezaketle katılan MHP Lideri devlet Bahçeliyi tebrik ederim. Başbakan Ahmet Davutoğlu’ nuda tebrik edip başarı dilemesi bir erdemliktir. Hatırlarsınız Devlet Bahçeli 2007 Cumhur Başkanlığı seçiminde ki; 367 krizinde de Meclise katılmış nitelikli çoğunluğun sağlanmasına katkı sağlamıştır. Abdullah Gül 339 oyla 11. Cumhur Başkanı seçilmişti.

Bahçelinin yemin merasimine katılması usulü erkâna uyması kendine artı puan kazandırır.

Mecliste Çiçek’ ten Mazbatasını alan Erdoğan ı tüm Milletvekilleri ve izleyenler ayakta alkışlamasına rağmen Manisa Milletvekili Erkan Akçay ayağa kalkmadı.

Ben bunu ferdi ego olarak düşünüyor ve görmüyorum. Senin Genel Başkanın ayağa kalkma nezaketini gösteriyor da size ne oluyor? Sayın Akçay tabii bunlar mecliste yaşandı ve orada kalması gerek asıl bundan sonra Türkiye’nin geleceğini düşünüp yeni Türkiye inşasın da ben ne yaparım hesabı yapmak her partinin her Milletvekilinin her vatandaşın asli görevi olması gerekmektedir.

Muhalefetin Ülkenin faydasına olan icraatlar da iktidar destek verirse kendi kazanır. Yok, her şeye karşı olursa sonuç malum ancak Hükümetin yanlış bir kararın da dimdik bir kaya gibi durur yapılacak iş şöyle olursa Ülkenin faydasınadır diye bir tezleri varsa ben bunu ayakta alkışlarım. İnşallah bundan sonra böyle olur.

Ülkenin başında yılların birikimi ve tecrübesiyle en önemlisi de Halkın hür iradesi ile seçtiği bir Cumhur Başkanı var Başbakanlık makamında ise üst düzey akademisyen yıllarca Başbakanlık danışmanlığı yapan, Dışişleri Bakanlığı yapan görevinde üstün başarı gösteren Prof. Ahmet Davutoğlu var.

Bu Ülkenin daha ileriye gideceğinden hiç endişem yoktur…

Ümitsizliğe duçar olmayın toplayın cesaretinizi ve dik durun…

Ey! Ülkemin güzel insanları endişeniz olmasın… Türkiye yeni ufuklara yelken açacaktır…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co