Cumhuriyet Bayramı salonda kutlandı

Cumhuriyet Bayramı salonda kutlandı

Tüm yurtta olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kahramanmaraş’ta da coşku ile kutlandı.

Atatürk Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan kutlamalar Kahramanmaraş Valiliği’nde tebrikleri kabülü ile devam etti.

Trabzon Bulvarı’nda gerçekleştirilecek kutlama programı hava muhalefeti nedeniyle Batıpark Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

img_9948

Batıpark Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama törenlerine Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan ve eşi, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu,İmran Kılıç,Garnizon Komutanı 2. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Uğur Bülend Acarbay, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve eşi ile diğer protokol mensupları, askeri erkan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Vahdettin Özkan, Milletvekili İmran Kılıç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Uğur Bülend Acarbay ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kürsüden halkın bayramını kutladılar.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın yapılmasının ardından halk oyunları ekipleri bir folklor gösterisi sundular.

Öğrencilerin 29 Ekim’le alakalı şiirlerini okumasının ardından askeri birlikler başta olmak üzere öğrenciler temsili geçit töreni yaptılar.

img_9969

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co