Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı unutuldu. “Belediye evi almadı, inşaat ruhsatı verdi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı unutuldu.  “Belediye evi almadı, inşaat ruhsatı verdi”

Dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan; Sultan Abdulhamithan  caminin ziyaretinde camiin batısındaki evlerin istimlak edilerek yerine oto park yapılmasını isteyerek talimat vermişti. Belediye ise evi istimlak etme yerine inşaat ruhsatı verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mar seçimleri öncesinde Kahramanmaraş mitingi için geldiği Kahramanmaraş’ta Sultan Abdulhamithan camiin çok beğenerek, bu caminin etrafının açılmasını istemiş, caminin batısında bulunan evleri yıkmak ve sahiplerine toki den ev verilmesi talimatı üzerine , dönemin belediye başkanı Mustafa Poyraz ,” Sayın başbakanım biz yaparız,” diyerek işi sahiplenmişti..

abdulhamit

İki yıldan beri evlerinin belediye tarafından istimlakını bekleyen caminin batısındaki 34 ev sahibi, belediye istimlak etmemesi, Bayındırlık Bakanlığının ve TOKİ nin istimlak etmemesi üzerine iki katlı evini yıkan vatandaş inşaat ruhsatı isteyerek 10 katlı ruhsat alması mahalle sakinlerini isyan ettirdi.

Türkiye de örnek camii gösterilen : 3. büyük caminin etrafının apartmanlarla kapatılmasını istemeyen Kahramanmaraşlı vatandaşlar: durumu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektupla bildirmeye başladılar..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım isteyen mahalle sakinleri, :” acil olarak el atarak inşaat ruhsatının iptal edilmesi ve istimlak çalışmasını başlatılmasını istiyorlar..

Dönemin belediye başkanı Mustafa Poyraz’ın uyutması, bugün büyükşehir belediye başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un ilgilenmemesi, 12 Şubat Belediye başkanın konudan haberdar olmaması sebebi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözü havada kaldı.

Umudunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gören vatandaşlar sanal medya ve tivit, internet ve mektupla Cumhurbaşkanına ulaşmaya çalışıyorlar..

Başbakan Ahmet Davutoğlu dan ve ilgili bakanlıklardan yardım isteyen mahalle sakinleri buyara böyle bir bina yapılması büyük hata olur bugün 34 daire var yıkılacak yarın bu 200’e çıkar gerekli tetbir alınmazsa ,” diyerek ilgileri uyardılar..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co