Cumartesi Proje Günü !

Bu haber 28 Şubat 2019 - 7:49 'de eklendi ve 242 kez görüntülendi.

Cumartesi Proje Günü !
Konu uzun ve derin, ben az söyleyeceğim siz çok anlayacaksınız..
Önümüzde Kahramanmaraş’ın gelecek 5 yılının planlaması var..
Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Merkez ve İlçelerimiz için düşünmüş olduğu projelerini Cumartesi günü Kahramanmaraş Kamuoyu ile paylaşacak..
2 Mart 2019 Cumartesi günü Kahramanmaraş’ın 5 yıllık plan ve projesinin tanıtacağımız bir gün olarak seçildi.
İlçe Belediye Başkan adayları ile birlikte Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör , beklenen projelerini halkımızın beğenisine sunacak..
Türkiye de göremediği il ve ilçe kalmayan, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği yapan Hayrettin Güngör projelerini halkımızla paylaşırken, projelerin başında : Kentsel dönüşüm, İmar planı , Ulaşım ve toplu taşıma birinci gündem maddesi olduğunu düşünüyorum..
Projelerinde ne var derseniz : emin olun bende bilmiyorum, Cumartesi günü hep beraber öğreneceğiz, tek bildiğim uzman bir kadro ve ekibi bir aydan bu yana harı harıl çalışıyor ve projeleri hazırlıyor olmasıdır..
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Hayrettin Güngör , bilgili donanımlı, belediyecilik kitabını yazan biri olarak : benim çok hoşuma giden yani ise insanları dinlemesidir..
Çarşı Pazar esnaf ziyaretini izledim: vatandaşı dinliyor ve bu şehri sizlerle birlikte yöneteceğim diyor.. insana insan gibi değer veriyor..
Devlet terbiyesi- Gelenek ve Göreneğini çok iyi bilen Sayın Hayrettin Güngör sanıyorum belediye de bir çeki düzen verecek bunun sinyallerini alıyorum..
Her kurumda bir sıralı memur ve amir, şef , müdür sistemi var..
Öyle olmak zorunda.. Devlet geleneği, devlet düzeni böyle..
A kurumuna girdiğimizde : Kapıda görevli, onun gerisinde genel hizmetlere bakan personel, memurlar, her memur bölümünün şefi, her bölümün müdür yardımcısı, o kurumun müdürü , müdüründe bağlı olduğu bir üst makam, Valilik veya bakanlıktır.. belediyelerde ise daire başkanlığı.. ilçelerde ise başkan yardımcısıdır..
Şöyle geriye dönüp baktığımızda 1980 yılından beri belediyecilik yapısını çok iyi bilirim, çünkü her dönemde belediye meclis toplantısını takip eden bir gazeteciyim..
Öyle zamanlar oldu ki : x derneğine üye olan bir belediye işçisi veya memuru, Belediye Başkanına plaket veriyor.. yetmedi teşekkür belgesi veriyor, bunu da o başkan alıyor..! kim amir kim memur belli değil..
Yağcılar ve taklacılar başkanın etrafında kırk taklayı bir atıyor.. sonra amir kim, memur kim bir birine karışıyor.. olup bitenleri yıllarca hayretler içinde izledik..
Oysa belediye de en büyük amir Belediye Başkanı olup, birini teşekkür belgesi verilecekse belediye başkanı verir, bir çalışana plaket verilecekse belediye başkanı verir ama belediye başkanı çalışan personelinden teşekkür belgesi veya plaket alamaz !..
Sayın Hayrettin Güngör’ü dinlediğimde şunu anladım ki :
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı, Genel Sekreter ve yardımcıları var, bir de daire başkanları var!
Örnek olsun diye yazıyorum: x Daire Başkanlığında çalışan bir işçi veya memur, bir sorunu mu var, önce o daire başkanlığına bağlı müdürlüğün, şefine, müdür yardımcısına , müdürüne gidecek, onlar derlerse ki bağlı bulunduğumuz daire başkanı ile görüş gidip daire başkanı ile görüşecek sıra bir birini takip edecektir..
Daire başkanı ise genel sekretere ulaşacak, gerekli görürse konuyu başkana iletecek , sorun çözülecekse sıra içinde çözülecek.. ve herkes memur, amir olduğunu bilecek..
Yani Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine bir düzen gelecek..
Orkestra şefi nasıl nota verişe ses öyle çıkar !
Benim anladığım ve dinlediğim şu ki: Ses bundan sonra kulaklarımızı okşayacak halkımızı mutlu edecek..
Sözün özü : Hayrettin Güngör , bilgili donanımlı , Kahramanmaraş’ı 2023 taşıyacak bir başkan adayı olarak , Projelerini bizimle paylaşacağı Cumartesi günü onu çok daha iyi anlama şansını yakalamış olacağız..
Bu sebeple herkesi Cumartesi günü Mehmet Akif Ersoy kültür Merkezine başkan adayını dinlemeye davet ediyorum.
İyi günler..

Bekir Doğanbekirdogan@kahramanmarasgazetesi.com.tr