Cumartesi KAFUM dayız..

Cumartesi KAFUM dayız..

Cumartesi KAFUM da Şenlik var !..

Seçim: Kimileri için geçim !.. Kimileri için iş ve iç piyasa ekonomisinde canlılık..

Örnek mi ? görmek istiyorsunuz ? : Cumartesi Fuar alanına buyurun !

Simit satanlar, tatlıcılar, ekmek parası kazanmaya çalışanlar !..

Kahramanmaraş’ta şansızlığımız Ak Partiden başka parti olmamasıdır..

Son rakamlar ve gerçekler gösteriyor ki : Ak Parti var..

Ak Partiden Belediye Başkan adayı olmak için: Aday adayı olan Şehrimizin şahsiyetleri 9 Kasım 2013 Cumartesi günü KAFUM Fuar merkezinde temayül yoklamasında . partilileri ve delegeleri etkilemek için ter dökecekler..

Temayül yoklaması genel olarak bakıldığında ancak yüzde 5 etkili, ancak temayülden birinci çıkmak için aday adayları yinede yoğun bir çaba içindeler..

En son seçimlerde alınan oy oranı, Büyükşehir yasası ve getirdiği birleşme şunu açık ve net gösteriyor ki Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Ak Parti alacağı kesin, İlçelerde tamamına yakınında seçimi ak Partinin alacağı kesin gibi görülüyor..

Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili

Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanı Ak Partili

Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Ak Partili olacağı kesin..

Dolayısı ile tüm gözler Ak Partide: Diğer partilerde aday adayı bile yok, çıkmasının da bir mantığı yok.. çıkan partim aday adaysız kalmasın mantığı ile çıkacaktır..

Andırın, Göksun, Afşin, Elbistan, Ekinözü, Nurhak, Çağlayancerit, Pazarcık, Türkoğlu ilçelerimiz de Doğru aday ve doğru meclis üyeleri ile çıkarsa Ak Parti adayları seçimi kazanması gerekiyor..

Ancak : Küçük ilçelerde Parti kadar adayın da önemi var..

Örnek:   Geçen seçimde, vekillerimiz isteği ile Ekinözü ilçemizde seçimi kayıp etmemizin, MHP kaptırmamızın açık ve net göstergesidir..

Ak Parti : zor ve sıkıntılı bir dönem içinde: Milletvekilinin adamı var, Partinin adamı var, İlçe yönetimlerinin adamı var böyle olunca yüzlerce adam ve aday adayları karar vermesi gereken bir yönetim var..

Doğru kararı nasıl verecekler..?

Bana göre Temayül yoklaması işin hikaye kısmı, sahaya inerek bire bir vatandaşa sorarak aday konusunda kesin karar verilmelidir..

Ak Parti İl yönetimi yönetim kurul üyelerinden , ve de ilçe yönetiminden destekle bir ekip kurmalı, adayı bire bir sahada sorarak yerinde oylamalı ve ona göre aday kim olacağına karar vermelidir..

Bunun ders alınması gereken örneği ise Ekinözü ilçesidir.. Geçen seçim de Ak Parti kazanacağı seçimi nasıl yanlış adayla MHP’ye kaptırdığını önce bir masaya yatırmalı ve sonra buna göre kararını vermelidir..

Eğer doğru adayla yola çıkılsa geçen seçimde Ekinözü İlçe Belediye Başkanı Ak Partiden olurdu, o günü hatırlıyorum, bir vekilimizin ısrarı ile yanlış adam seçilmesi ile seçimi MHP’ye kaptırdık..

Bugün tüm ilçelerde bu hata yapılmamalıdır..

Eğer Ak Parti ilçelerde : Özellikle, Ekinözü, Nurhak, Pazarcık, Afşin gibi ilçelerimizde doğru aday ve doğru ilçe belediye meclis üyesi ile yola çıkarsa Kahramanmaraş’ta tüm ilçelerde seçimi kazanır ve Büyükşehir dahil, her noktaya Ak Parti bayrağını dikecektir..

Benim- Senin adamın yok, bulunduğu bölgeye hizmet edecek, birikimli, vizyonlu , geniş ufuklu adayları seçerek, Ak Parti bayrağını her köşeye dikmek için doğru aday seçimi çok önemli..

Türkiye ve Ak Partinin kazanması gerekiyor.. özellikle geldiğimiz noktada Ak Partinin seçimi kazanması yetmez : bir oyda olsa oyunu artırması gerekiyor..

Sözün özü şu ki : Ak Parti bu seçimlerden en az yüzde 55 oyla çıkmalı, Aksi halde Ulusalcılar, hükümet istifa diye : Tencere – tava çalmaya başlarlar.. bunun için bir oy kim fazla alacaksa onun aday yapılması gerekiyor..

Bir oy daha fazla kim getirecekse onun meclis üyesi yapılması gerekiyor.. bu dava artık milli mesele haline geldi.. Ak Partinin oyu yüzde 55 altında olmamalı..

İyi günler..
05 Kasım 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co