Cüce; “Tarihimize Sahip Çıkalım”

Cüce; “Tarihimize Sahip Çıkalım”

Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim Cüce;

“Tarihimize Sahip Çıkalım”

 

GÖKSUN / Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi doğup Halep’de polis müdürlüğü yapan Aslan beyin fotoğrafını basın mensuplarına veren Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim Cüce:” Biz yakın tarihimizi bilmiyoruz, ” dedi.

Osmanlı döneminde Halep Emniyet Müdürü iken, Milli Mücadelede Kahramanmaraş’a gelerek şehrin kurtuluşunda büyük görev alan Aslan bey, tanıtmak için mücadele eden Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim Cüce: ” Sütçü İmam, Mıllış Nuri, Senem Ayşe , Kılıç Ali Bey neyse Arslan bey de o ve milli mücadeleyi yöneten kişi ne var ki doğduğu büyüdüğü Göksun ilçemizde bile Arslan beyi tanıyan yok, burada oğlu var yaşıyor ancak bu büyük kahramanı bilen yok bizde kendi gücümüzün yettiği kadar tarihimizi tanıtmaya çalışıyoruz..

SONY DSC

Irak, Suriye ve İslam coğrafyasında oynanan oyunu çözmek için okumak gerektiğini , ne var ki gençliğimizin okumadığını ifade eden Selim Cücü: ” Göksun sokaklarına çıkın, Arslan beyi sorun, Sütçü İmamı sorun bilen kaç kişi çıkacak, biz yakın tarihimizi bilmiyoruz, dünümüzü bilmiyoruz, bugünü bilmiyoruz, çünkü okumuyoruz, bu sebeple Arslan bey resimleri ile belki tarihimizi hatırlatırız diye mücadele ediyorum,” dedi.

Gazeteci Bekir Doğan, Gazeteci Mehmet  Fiskeci, Gazeteci Neşe Yıldızhan ve Gazeteci Halil Hınaz’a arslan bey resimlerinden birer tablo hediye etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co