Çözüm Sürecine Çözüm !

Çözüm Sürecine Çözüm !

Çözüm Sürecine Çözüm !

PKK- HDP Güneydoğu da Çözüm sürecine balta atarak: sandıklardan ful çıktı..

Önceki gün sabah gazetesinde bir haber: resmi de kullanmışlar 4 bin 500 çocuk dağda PKK’ın kampında silahlı eğitim görüyor, yaşları ise 13-15 arasında kız çocuğu erkek çocuğu Annelerin gözleri yaşlı !.. babalar kan ağlıyor, çocuklar cinsel olaylara maruz kalıyorlar..

Bugün Türkiye gazetesinde bir haber: çocukları dağa kaçırılan anne ve babalar, “ Bize Ramazan Bayramı yok, biz çocuklarımız istiyoruz, Biz çocuklarımıza kavuştuğumuz gün bayram edeceğiz” diyorlar..

Bir köye gelen PKK’lılar :” HDP dışında bir tek partiye oy çıkarsa sizi yakarız !”

Çözüm sürecinde : Silah kullanmayan Polis Lojmanları da aynı tehdidi yiyence oylar PKK’ya çıkıyor, can tatlı !.. evlat acısı çekmek istemiyorlar..

Burada biz rahatız istediğimiz partiye oyumuzu veriyoruz , Güneydoğu da yaşamak çok farklı, çocuklarınızın dağa kaçırılması var, öldürülmesi var, işgence var ! tabi büyükşehirlerde çocuklarınıza sahip çıkmazsanız orada da kandırılarak dağa kaçırılması riski her zaman var..

Birde dağa kaçırılan çocuklara : cinsel olaylar var ki ….

Tüm bunları üst üste koyduğun zaman Güneydoğu da oyların HDP gitmemesi için bir sebep yok.. öyleki oyları da kendileri kullanarak vatandaşı sandık başına bile getirmediler..

Önceki gün Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek ile sohbet ediyoruz, Çözüm sürecine çözüm çıkıyor.. “Riskli bölgelerde, Güneydoğu da sandıkları Stadyuma koyacaksın, köyler ‘e araç göndereceksin, şehre stadyuma gelecek oyunu orada kimliği ile kullanacak, sandık numarası olmayacak, kimin kime oy verdiği belli olmayacak böylece Güneydoğu da gerçek seçmeni göre bilirisin.. büyük ölçüde .. baskı elbette olacak..

Çocuğu dağa kaçırılmış.. PKK bu köyden HDP dışında bir partiye bir tek oy çıkarsa burasını yakarız ! diyor.

250 seçmenli sandıktan 300 oy bile çıkıyor..

Kimsenin kıkı bile çıkmıyor.. siyasi partilerimiz liderleri bu konuda konuşmuyorlar bile..

Sadece güneydoğu da değil, Riskli bölgelerde, yani Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Şanlıurfa gibi yerlerde belki köylerin veya Mahallelerin oylarını belli yerlerde ve sandık numarası olmadan kullandırmak gerekiyor..

Kırsal da bir mahalle: 230 seçmeni var, oylar HDP çıkacak diyorlar, istersen çıkarma, çocuklarınızı dağ kaçırız öldürüz  diyorlar..

Özellikle : Diyarbakır ve İstanbul dan PKK’ya IŞID terör örgütüne kaçırılan çocuklar için bir şey yapamıyoruz.. bir ikisi yakalanırsa yolda yakandı, yoksa ölüme gidiyor..

Önceki gün haber: BM gibi terör örgütü diyor IŞID için, her milletten çocuk militan yetiştiriyorlar.

Anne ve baba olarak birde bunu düşünün ?

Çözüm süreci dedik: Silahlar sussun dedik ama, PKK’ın çocukları dağa kaçırma eylemi maalesef ki bitmedi hız kesmeden devam ediyor..

Dağa kaçırılan bir çocuğun: bir tavuk kadar değeri yok ! ya istenileni yapar , yada bir kurşunla bir çukuru boylar..!

Buradan siyasilere sesleniyorum..

Ak Parti Gurup Başkan vekili Mahir Ünal , başta olmak üzere milletvekillerimize, Siyasi partilere sesleniyorum, seçim kanuna bir madde ekleyerek veya kanun hükmünde kararname ile riskli bölgelerin seçimlerini şehir merkezinde polis ve asker gözetiminde yapılması en doğrusu olacaktır..

Sandık numarası olmayacak. Herkes aynı sandığa kimliği ile oy atacak , kimin kime oy verdiği kesinlikle belli olmayacak..

Tek sandıklı olduğu içinde : kimin kime oy verdiği bilinmeyecek..

PKK bir şehri kom pile yakacak hali de yok ya !

Ak Parti hükümeti kurmak için çalışıyor, güç bir iş !.. iki günden beri yazıyorum, Ak Parti – CHP hükümeti olamaz !.. böyle bir hükümet kurulması halinde bu enkazın altında Ak parti kalır..

CHP MHP ve HDP hükümeti kurulamaz, böyle bir hükümetin en kazının altında MHP kalır ki böyle bir hükümetin kurulması rüya bile olamaz..

Ak Parti ve MHP hükümeti en sıcak tabanın istediği bir hükümet ancak, Sayın Devlet Bahçelinin söylemlerini değiştirmesi ile olabilecek bir hükümet..

Tüm bunları üst üstüne koyduğumuzda bize 22 Kasım 2015 de erken seçim görülüyor..

Adil bir seçim için çözüm sürecine çözüm , Güneydoğu da oyların bir veya bir iki merkez de kullanmalarıdır..

Başbakan Ahmet Davutoğlu da Erken Seçim demeye başladı ki erken seçim kaçınılmaz görülüyor..

Yeni Milletvekili aday adaylarımızı bekliyoruz..

Son söz : Köylerde kesinlikle oy kullanılmamalıdır..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co