Çözüm Süreci veya

Çözüm Süreci veya

Çözüm Süreci veya

Türkiye’nin bölünmesi -2

Gözünü sevdiğim Osmanlı

Nal sesleri duyulmaya başlayınca : Garp da kinin yüreği yerinden oynardı..!

Devleti aile Osmanlı

Adaletle yönetilen üç kıta ve nal sesleri ile büyük devlet : Osmanlı

Devlet olmak başka bir şey !..

Dünya da devlet sayılıdır.. 224 ülke var ama devlet olan ülke bir insanın parmakları kadar bile değil.. bunları düşünerek uykuya dalmışım..!..

ABD Savaş uçakları, Fıransız savaş uçakları Suriye’yi bombalıyor, Irak da IŞID hedeflerini vuruyor.. güm güm bomba sesleri..

Irak ve Suriye’in başına bela olan IŞID terör örgütü iki ABD vatandaşını öldürmesi ve görüntülerini internette düşmesi ile ABD Savaş uçakları : Sözde Işıd temizlik harekatı ile Beşar Esat’ın yakıp yıkamadığı yerleri bombalamaya devam ediyor..

Oysa : PKK 35 yıldan beri 40 bine yakın vatandaşımızı öldürdü ABD ve AB ülkelerinin sesinin çıkmadığı gibi sürekli silah desteği ve para desteği verdiğini biliyoruz..

Batının çifte standardı..

AB ülkesi devletleri de destek verince Suriye ve Irak’ın belli bölgelerine her gün bombalar atılıyor ama kaç kişi bugüne kadar öldü.. veya öldürüldü bir tek görüntü ve resmi bir yazı yok.. IŞID de eylemlerine devam ediyor.. Tavşan kaç, tazı tut misail..

Sanmayın ki o bombaları bedava atıyor, yarın bir gün Irak ve Suriye bunların tamamı KDV ile birlikte fatura edilecektir..

Devlet olmak böyle bir şey !

Dünyanın öbür ucundan gelir Suriye’yi bombalarsın, biz ise Suriye üzerinden uçak geçiremiyoruz..

Neyse bizim konumuz bu değil: Doğuya dönüyorum !

Elektrik parası yok, su parası yok, Oy kullanırken silahların gölgesinde terör örgütü yandaşlarına oy verdirilen güney doğu da vergileri PKK topluyor, yol kesip kimlik kontrolü yapıyor.. Devlet görevlilerimizi kovuyorlar…

Senin bayrağını indiriyor, Bağımsızlığın sembolü , devlet olmanın işareti olan bayrağını indiriyor.. biz ise çözüm süreci diyoruz !..

Ayakkabı bağımı çözeceğiz !

Katılaşan boyanın içine tiner koyarak çözümünü mü ? sağlayacağız..!

Neyi çözeceğiz? Nasıl çözüm süreci olacak belli değil!..

PKK Silah bırakacak mış mış mış Mart 2015 de..

Sonra yasal düzenleme ile yurt dışından ülkeye giriş yapacaklarmış mış mış !..

Baklava çalan Garip’e 30 yıl hapis cezası verilen ülkemizde: insanları diri diri yakan, iş yerlerini araçlarını ateşe veren bölücü örgüt yandaşları elini kolunu sallayarak geziyor..

Sonra : Çözüm Süreci..!

Daha öncede yazdım: ABD ve AB ülkelerinde bir polis bin kişiyi karakola götürür, teslim ol, yere yat dediği zaman: Süre belindeki silahını çekinceye kadar olan süredir.. Aksi halde iki kaşının ortasından vurur..

Bizde : Adana da belinde silahı olan polisi adam şişliyor, iki polisi yaralıyor elini kolunu sallayarak gidiyor.. Batıda bunu yapacak haaaa !..

Polisi döverek hastanelik ediyor.. diğer polislerin eli kolu bağlı bakıyor.. bu batıda olacak adamı iki kaşının ortasından vururlar.. Türkiye de polisin sahibi yok.. var diyen biri varsa çıksın söylesin !..

Biz devlet olamadık.. Devlet olsak konu çok farklı olurdu..

Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş’a gelen TBMM Başkanı Bülent Arınç’a bir polis annesi: “ Başkanım bizim çocuklarımıza sahip çıkın onları kimse tokatlamasın !” diyerek feryat etmesi her halde birilerine ulaşmıştır.

Polis’e Askere silah çeken veya saldıran : eşkıyadır.. Eşkıya da görüldüğü yerde öldürülür.. Dinimizin emri böyledir..

Türkiye Cumhuriyeti önce büyük bir devlet olmalı

Devlet olamadığımız zaman bizi hap gibi yutarlar..

Çözüm süreci diyerek böler parçalarlar.. sonra da hap gibi yutarlar..

Bir çözüm süreci başlasın da biz önce devlet olalım..

Türkiye Cumhuriyeti artık bir devlet olmalı..

İstanbul kanunu başka , Diyarbakır’ın kanunu başka olmamalı..

Adalet bir gün hepimize gerek olacak bir vurgudur..

Rüyamızın sonu pek iç açıcı değil artık gerisini söylemeyelim bizde kalsın, çözüm süreci bir gün devlet olsun diyerek ..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co