Çözüm için, illa ölümlü kaza mı olacak?

Çözüm için, illa ölümlü kaza mı olacak?

Gazetemizin duyarlı okuyucularından biri olan Eyüp Sultan Mahallesi Sakinlerinden Mustafa Kekil, mahallesine bir üst geçit yapılması için başını vurmadığı taş kalmamış. Ama çözüm bulamamış, Kekil, Kurteks Fabrikası civarında ikamet ettiklerini. Çocuklarının ise Mehmet Akif İlkokulunda eğitim alması dolayısı ile hergün karşıdan karşıya geçmek zorunda kaldığına dikkat çekerek şunları söyledi; İnanın her gün ölüp ölüp diriliyoruz. İstediğimiz tek şey bir üst geçit yapılması. Bunun için başbakanlığa üç defa BİMER’e başvurduğunu, her defasında yetkililerin gerekli önlem olması için gerekenin yapılması istenirken,  biz maalesef sonuç alamadık. Böyle olunca geçen hafta içerisinde Serpil isimli genç bir bayan, çocuğunu kurtardı ama kendisi hastanelik oldu. Kaza geçiren bayanın boynunun kırıldığını öğrendik. Daha öncede bu bölgede trafik kazaları oldu.

KARAYOLLARI EL ATMALI

Mustafa Kekil, Kahramanmaraş Gazetesinin konuyla yakından ilgilendiğini, Yazarımız Mehmet Doboğlu’nun konuyu 17 Nisan 2014 tarihli gazetemizde köşe yazısında ele aldığını belirterek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın da konuyla yakından ilgilendiğini belirterek, “ Biz ya üst geçit yapılsın, ya da yaya geçitleri için lamba konulsun istiyoruz. Başkanımıza durumu ilettik, bizden imza istedi. Mahalle sakinleri olarak gerekeni yaptık. Şimdi sonuç bekliyoruz”

Dileğimiz daha fazla çocuk kaza geçirmesin. İnsanlarımız sakat kalmasın. Hayat öyle ucuz olmasın. Bizim ülkemiz, bu sorunları çözecek güçtedir diye düşünüyorum…” dedi. (İlgilenen yetkililer için okuyucumuzun telefonu 05372443798)

üst

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co