Coşkun; “Kültürümüze sahip çıkalım”

Coşkun; “Kültürümüze sahip çıkalım”

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Coşkun,”Kahramanmaraş’ımızın şair yazarının yaşaması için kitaplarından satın alarak onlara destek olmamız gerektiğini,” söyledi.

Gazeteci Yazar Bekir Doğan’ın “Basın’a Sansür ve Dut’un Faydaları , isimli kitaplarından birer adet imzalayarak hediye ettiği ziyaretinde yaptığı açıklamada: “ Kahramanmaraş’ımızın yedi güzel adamı değil bugün yetmiş güzel adamı var, şairimiz var, yazarımız var, şair ve yazarımızın kitaplarından alarak onlara destek olmamız gerek, bir şehir kültürü ile tanının onun için yazarlarımıza destek olmayıyız,” dedi.

Hiçbir şey yapamazsak da bir kitap alarak yazarlara destek olmak gerektiğini ifade eden Dr. Murat Coşkun,” Ben biliyorum Kahramanmaraşımızın güzel şairleri var, imkansızlık sebebi ile kitap bastıramıyor, bastıran ise yeterli destek görmediği için ikinci kitabını çıkaramıyor, Gazeteci Bekir Doğan güzel bir emekle kitap yayınlamaya devam ediyor kendisini tebrik ederiz, destek olmamız gerekir, herkesin en azından bir iki kitap alarak destek vermesi gerekir ki bugünden sonra ikinci kitap gelsin,” diye konuştu..

Türkiye de en az gazete ve derginin, kitabın satıldığı il Kahramanmaraş, herkes okumalı, evine bir gazete, bir dergi almalı, ayda bir kitap okumalı, her yazarın kitabının mutlaka alınarak okunması gerekir..

Kahramanmaraş kültürüne sahip çıkmanın bir yolu yazarların kitaplarından satın alınarak okunmasıdır..

Kahramanmaraşlı şair ve yazarların desteklenmesi şarttır..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co