Çokkeser, “Yeni bir kadro ile sahaya çıkış yapacağız”

Çokkeser, “Yeni bir kadro ile sahaya çıkış yapacağız”

Sezon hazırlıklarını Nevşehir Avanos’ta yaptığı kamp çalışmaları ile sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’da Teknik Direktör Fethi Çokkeser, “Yeni bir kadro ile kısa sürede sezona hazırlanmaya çalışıyoruz. Bu sezon başarılı bir takım olmamız için yeni bir kadro oluşturduk ve bu kadro ile sahaya çıkış yapacağız” dedi.

2014-2015 futbol sezonun açılmasına kısa bir süre kala Nevşehir Avanos’da ikinci etap kamp çalışmalarını sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’da Teknik Direktör Fethi Çokkeser, Nevşehir Kampı hazırlıkları ile ilgili açıklamalarda bulunarak, kısa bir süre önce başlanan antrenmanlarla sezona hazırlanmaya çalıştıklarını kaydederek, taraftarlara seslendi ve “Yeni sezonun 6. Haftasına kadar taraftarların sabretmesini istiyorum. Oyun anlayışı ve başarılı sonuçlar için zamana ihtiyacımız var. Bu haftaya kadar en iyi şekilde mücadele edip, 6. Haftadan sonra tam olarak hazır hale geleceğiz. Ancak bu haftalar içerisinde de en üst düzeyde mücadelemizi sürdürüp, iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. ” dedi.

“HIZLANDIRILMIŞ YOĞUN ANTRENMAN PROGRAMI UYGULUYORUZ”

Çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirten Teknik direktör Fethi Çokkeser, kamp sürecinde hızlandırılmış ve karma idmanlarla futbolcularına , teknik, taktik, fizik ve dayanıklılık antrenmanları yaptırdıklarını söyleyerek, “Nevşehir’e geldiğimiz ilk günden itibaren yeni sezona hızlı bir şekilde hazırlanmak için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sezonun ilk maçına çok kısa bir süre kaldı. Yaklaşık 2 haftalık bir süreç var önümüzde. Bu süre içerisinde oyuncularımızı yeni sezona güçlü bir şekilde hazırlamak için, elimizden geleni yapıyoruz. Bir aylık antrenman programındaki periyotumuzda çalışmaların hepsini bir arada yaparak karmaşık idman yapmak durumundaydık ve öylede yapıyoruz. Teknik, taktik, çabukluk, dayanıklılık ve sürat antrenmanları ile karma bir idman yapıyoruz. Sezon başı hazırlık çalışmalarını zamanında yapamadığımız için hızlandırılmış ve karma idmanlarla tamamlamaya çalışıyoruz. Burada her ne kadar hızlı bir çalışma programı uygulasak da sezona başlarken yeni bir kadro olmamızdan dolayı bazı sıkıntılar yaşayabiliriz. Ancak bu sıkıntıların taraftar olarak da fark edilmesini ve bize en az 3-5 hafta süre tanımalarını rica ediyorum. Sezonun ilk maçından itibaren 3-5 hafta sonra inanıyorum ki tam olarak takımı oturtmuş, fizik, kondisyon ve sistem olarak ligin 6 haftasından itibaren hazır hale geleceğimize inanıyorum. Bu açıdan taraftarlarımızın biraz sabırlı olmasını rica ediyorum. İnşallah her ne olursa olsun bu sezon çok iyi bir kadro ile güçlü bir şekilde çok iyi yerlere geleceğiz” dedi.

“HER GEÇEN GÜN ÇOK DAHA İYİYE GİDİYORUZ!”

Şuana kadar 3 hazırlık karşılaşmaları oynadıklarını ve bu hazırlık karşılaşmalarında da her geçen gün daha iyiye gittiklerini belirten Çokkeser, “İki tane hazırlık maçı oynadık. Düzyurtspor ile ilk maçımızı oynadık. Düzyurtspor biliyorsunuz geçtiğimiz yılın kadrosunu koruyarak yeni sezona giriyor. Bu takımlar hazırlıklara başlayalı 30-35 gün olmuş. Takım olarak bizden daha hazır bir haldeler. Tabi ki bunlar bizim için bahane olmaması gerek. Bu bilinçle bizde kendi takımımızı hazırlamaya çalışıyoruz.   Bu maçtan üç gün sonra Erzinspor ile bir hazırlık karşılaşmayı yaptık. Erzin karşısında kendi seviyemizi göre bilme ve eksiklerimizi fark etme anlamında iyi bir maç oldu. Çok yeni bir takımız, şuandaki kadroda bulunan bütün oyuncularımız yeni oyuncular. Bu oyuncuların uyum sorununu gidere bilmek için bu tür hazırlık maçları oynuyoruz” dedi.

“BİRAZ ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR”

Bu sezon başarılı bir takım olmamız için 6. haftaya kadar sabredilmesi gerek ve bu süre içerisinde zamana ihtiyacımız var diyen Çokkeser, “Şuana kadar oynadığımız iki maçtan da çok iyi gelişmeler yaşadık ve eksiklerimizi gördük. Son oynadığımız Erzin maçında oyuncularımız ilk maça oranla daha diri bir oyun, başa baş bir oyun sergilediler. Yeni bir kadroyuz ve bu takımın tam teşekküllü oturması için zamana ihtiyacımız var. Elimizdeki kadro ile bu hazırlık karşılaşmalarında güçlü bir kadro oturtmaya çalışıyoruz. Daha sonra Arsinspor ile yaptığımız mücadelede de her geçen gün daha iyiye gittiğimizin işaretini aldık. Arsinspor karşısında iyi bir mücadele sergileyerek, oyuncularımız kendilerine verilen görevleri sahada yapmaya çalıştılar ve bunda da başarılı oldular. Sonuç olarak Arsin’i 2-0 yenmiş olsak da oyun olarak çok daha iyi seviyede olduğumuzu gördük. Dediğim gibi her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Arsinspor’da yine 35 günden bu yana çalışan bir takım biz bunların araştırmasını yaptık. O yüzden bir aydan fazla idman yapmış bir takımdan daha iyi bir oyun sergiledik. Potansiyel olarak oyuncularımız kendilerini göstermeye çalıştılar ve bunda da başarılı oldular. Oynadığımız bu takımlar hazırlıklarına başladıktan sonra düşünün 70-80 idman yapmışlar ve biz daha yeni toparlanabildik. Bu maç yaptığımız takımlar ise geçen yılın kadrolarını koruyarak, uyum sıkıntısı ve idman sıkıntısı yapmadan kampa gelmişler. Bu süre içerisinde de biz 35-40 antrenman yapabilmişiz ve bunlara rağmen onların seviyesinde çok iyi maçlar çıkardık. Bir oyuncunun fiziki ve mental olarak sezona hazırlanması açısından en az 70-80 idman yapması lazım. Yani biz seviye olarak çok iyi gittiğimizin sinyallerini aldık. Kampın son dönemlerinde hazırlık maçlarımızı sürdürüp 2-3 tane daha maç oynamayı düşünüyoruz ve Kahramanmaraş’a dönüşte seviye olarak daha dinç ve hazır bir takım olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co