Coğrafyan Kaderindir

Coğrafyan Kaderindir

COĞRAFYAN  KADERİNDİR

İbn-i Haldun,un “Coğrafyan Senin Kaderindir” sözünü  son gelişmeler dahilinde önemsiyorum. Yani bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli olacaktır!

Bizim dönemin insanları bilir doğduğumuz günden beri bir türlü bize huzur vermediler. Darbeler, darbeler, darbeler. İlk defa darbecilere millet, yeter dur dedi ve bu dik duruş sayesinde, sadece millet değil, ümmet de kurtuldu.

Evet coğrafyamız bizim kaderimizdir ama bu coğrafya da güzel olaylara da yaşanacaktır inşallah!

Şimdi 15 Temmuz’u 16’sına bağlayan gecede millet sadece bir terör saldırısına göğüs germedi, mazlum Müslümanların umudunu da koynunda sakladı. O gece Balkanlardan, Batı Asya’ya, Türkistan’dan, Afrika’ya kadar eller Türkiye için semaya kalktı. Hem fiili hem kavli dua Allah katında kabul gördü ve devletimiz tarihi boyunca yaşadığı en büyük ihanet sarmalını kırdı geçirdi.(Serkan Üstüner)

Her gün tüm Türkiye neredeyse nöbet tutuyor. Özellikle Maraşlı diri ve coşkulu.Arkadaşım Emrullah Görgel, İbrahim Gülsu, Ahmet Kanarya ve yavrularım, yapılan nöbetlere ve toplantılara katılıyoruz.

Gördüğüm şu ki, millet kendi organize olmuş, caddelerde bayram var, vatana sahiplenme bayramı diyebiliriz buna ama bir kesimde var ki ilgisiz. Onlar bağlarında, lüks lokantalarda yine tüketim çılgınlıklarına devam ediyor…

DARBECİLER ALLEK

Ülkemizde olup bitenlere baktığımızda hadiseler bizi 3 Temmuz 2013’ü götürüyor. Mısır’da darbe ve katliam olduğunda, aynı AB aynı ABD, Mısır’daki darbe yönetimine kol kanat germişti, katliamları yapanları savunmuş, sivil iktidarın linç edilmesine destek vermişti.  Yine yapıyorlar, çaktırmadan, yan çizerek! Mertçe yapsalar bu kadar kızmam.

Bir yazarımiz aktarmıştı,  bu darbeci destekçiler şöyle demiş, “eğer darbe başarılı olsaydı, biz Türkiye’deki darbecilerle anlaşırdık”.Mesele çok açık ve net. FETÖ yaptı, CIA planladı, Batı dünyası da “darbe geliyor” diye el ovuşturdu.

Şimdi ise ellerine yüzlerine bulaşınca, Türkiye’de darbecilere karşı bu kadar sert tepki gelince, tüm darbe zihniyeti Türkiye’nin damarlarından kazınmaya başlayınca, ciyak ciyak bağırıyorlar, “darbecilere dokunmayın” .  İki yüzlü batı ve onun babası ABD işte böyle allek

HERKES AYNI DÜŞÜNÜYOR

Evet sağ kalemlerin tamamı bu darbenin arkasında ABD’li derin güçler, yani üst aklın olduğunu biliyor ve yazıyor.

İbrahim Karagül(Yeni Şafak) önceki gün bu olayları değerlendirirken;  “ Dünyanın en büyük terör örgütünün Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki unsurları harekete geçirilmiş, ülkemiz bu unsurlar eliyle teslim olmaya zorlanmıştır. PKK ile, IŞİD ile vuranlar, Gülen’in silahlı örgütü ile de Türkiye’yi vurmaya başlamışlardır.

Her üç örgütü de aynı güçler ve çevreler yönetmektedir. O örgütler üzerinden Türkiye’yi yakıp yıkmaya, tarihin dışına itmeye yeltenmişlerdir.

Bu asla, dar anlamda bir darbe girişimi değildir. Bu, yüz yıl sonra ilk meydan okumasını yapan Türkiye’yi diz çöktürmeye dönük çokuluslubir müdahaledir.

Darbeyi onlar planladı

Açık ve net söyleyelim:

ABD yönetimi, Gülen terör örgütü üzerinden Türkiye’de darbe tertiplemiştir, iç savaş çıkarmak istemiştir, milletimizi birbirine kırdırmaya çalışmıştır.

ABD bu darbe teşebbüsünün planlayıcısı ve uygulayıcısıdır. Ogeneraller, o vatan hainleri bütün talimatları Gülen’den almış, o da müdahaleyi planlayanların emirlerini iletmiştir.”

Yani kuklacı ABD’yi de elinde tutan Üst Akıldır, kuklalar ise ortada. Diyeceğim şu ki, onların kültüründe güç lü haklıdır, bizde ise güçlü değil, haklı hak sahibidir. Rabbim bizlerin elinden tut ve kaldır, ümmeti ve milletimi koru.

Kalın sağlıcakla.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co