Çocukların Ramazan Konseri

Çocukların Ramazan Konseri

Başakşehirli çocuklar Ramazan konseri ile gönülleri mest etti

Başakşehir Belediyesi tarafından Sular Vadisi’nde düzenlenen Ramazan konserinde Şahintepe Bilgievi Çocuk Korosu, Türk Sanat Müziği’nin en güzel eserlerini ve sevilen ilahileri seslendirdi. Keman, bağlama ve gitar eşliğinde söylenen şarkılar Başakşehirlilerin gönüllerini mest etti.

Başakşehir’de Ramazan birbirinden güzel ve anlamlı etkinliklerle devam ediyor. Başakşehir Belediyesi bir yandan farklı kesimlerden insanları iftar sofralarında buluştururken, diğer yandan Ramazan’ın coşkusunu yaşatan özel programlarda Başakşehirlileri ağırlıyor.

Başakşehir’de 25 binin üzerinde kayıtlı çocuğa ücretsiz eğitim veren Bilgievleri, Sular Vadisi’ndeki Ramazan standında her akşam çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu etkinliklerden biri de Ramazan’ın üçüncü gecesi Başakşehir Sular Vadisi’nde gerçekleşti. 8-14 yaşları arasında 22 kişiden oluşan Şahintepe Bilgievi Çocuk Korosu ve orkestrası havuz başında muhteşem bir konser verdi. Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir’in de izlediği konserde birbirinden yetenekli öğrenciler, Gül Ahmedim, Gel Gör Beni Aşk Neyledi, Ben Yürürüm Yane Yane, Allahu Allah, Seni Andım Dün Gece gibi sevilen ilahileri ve Türk Sanat Müziği’nin sevilen şarkılarını Başakşehirlilerle birlikte seslendirdi. Üç öğrencisini Güzel Sanatlar Lisesine gönderen Şahintepe Bilgievi’nin bir öğrencisi de Hasan Vapur İTÜ Konservatuarı Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanmıştı.

cocukların

Şahintepe Bilgievi standını ziyaret eden çocuklar, ebrudan, resim atölyesine, Jenga’dan ödüllü yarışmalara kadar pek çok etkinliğe katılabiliyor.

Ramazanda 50 bin kişiye iftar

2015 yılı Ramazan’ına özel etkinlikler ve konserlerle başlangıç yapan Başakşehir Belediyesi, ilçenin pek çok yerinde sokak iftarları düzenleyecek. İftar sofralarında 50 bin kişi ağırlanacak. Ayrıca dar gelirli vatandaşların evlerine de Ramazan’ın her akşamı sıcak yemek servisi yapılacak. Ramazanda yeterli ve dengeli beslenmeye özen gösterilmesi konusunda vatandaşlar bilgilendirilirken, Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) bünyesinde kadınlar da sağlıklı beslenme konusunda aydınlatılacak.

Ömer Döngeloğlu ve değerli din alimleri ile cami sohbetleri

Başakşehir’deki Ramazan akşamlarında Ömer Döngeloğlu ve ülkemizin değerli din alimleri ile cami sohbetleri gerçekleştirilecek. Ayrıca Sultan Ahmet, Ayasofya, Eyüp Sultan gibi tarihi ve dini mekânlara ziyaretler ve çocuklar için boğaz gezileri düzenlenecek. “Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti” programı Ramazan ayı süresince Başakşehir Sular Vadisi’nden canlı yayınla ekrana gelecek. Ömer Döngeloğlu’nun anlatımıyla İslam tarihinden kesitler, Ramazan’ın güzellikleri, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Allah’ın güzel isimlerinden oluşan Esma-ül Hüsna duaları ve Salâvatı Şerifeler programda yer alacak. Program her gece 01.15’de Kanal 7’de. Yayınlanıyor..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co