ÇOCUKLARA ACIMAYAN ZİHNİYETLER

ÇOCUKLARA ACIMAYAN ZİHNİYETLER

Ah! O çocuklar sizler her şeyin en güzeline layıksınız.

Dünyadaki çocukların büyük bir kısmı arzu ettikleri her imkanı bulurken, bazı ülkenin çocuklarına acıma duygusundan mahrum adeta sevgi duyguları körleşmiş, vicdan kanalları kapanmış, insanlık hasletinden uzak zulümler ayyuka çıkmış. Dünyanın sesi çıkmaz el insaf insanlık!

Neden sesiniz çıkmaz? Bunun tek sebebi var zulümleri gören Müslümanların oluşu. Zulümler Müslümanlara oldu mu, Dünyanın sesi çıkmıyor. Müslümanlara yapılan haksızlıklar karşısında dünya kör oluyor, sağır oluyor, lâl oluyor. Çin’in Uygur Türklerine, İsrail’in Filistin’e, Esad zulmünün Suriyeli kendi halkına ve Türkmenlere yaptığı insanlık dışı eziyetler, genç, yaşlı, kadın, çocuk demeden yapılan katliamlar, bu soykırımın boyutu azgınlık sınırını aşmış, çocuklara dahi merhamet yok ise bunun adı nedir?

Çin’de sokak ortasında Uygur Türk çocuğuna yapılan işkenceyi kimse unutmadı. İsrail’in sahilde oynayan çocukları öldürmelerine yaptığı vahşetler unutulmadı. Suriye de rejimin uçaklarla sivilleri öldürdüğünü, çocuklara dahi acımadığını daha sonra da Rus uçaklarının desteğini alarak karadan da Suriye rejiminin İran’ın, IŞID’ın PYD’nin desteği ile Türkmenlere saldırılıyor. Bunlarda unutulmayacak.  Bu saldırıda çocuklara dahi acınmıyor o sabi yavrular açlığa, susuzluğa mahkum ediliyor. Açlıktan ölen o yavruların hesabını kim verecek? Yüreğinde biraz insanlık duygusu olan, insanların yüreğini sızlatan nice olaylar oluyor. Dünya uyuyor. Görmezden geliyor. Bu olaylar karşısında bir tek Türkiye’nin sesi çıkıyor. İmkanlar nispetinde elinden geleni yapıyor. Allah-ü Teâla daha büyük imkanlar nasip eylesin de daha fazla yardım edelim o günlerde inşallah nasip olur.

Suriyeli bir kız çocuğunun bir vasiyeti var ki haydi buna yürek dayansın. Suriye’den ayrılmayan binlerce sivil savaşın acımasızlığı ile karşı karşıya kalırken açlık ve susuzluk ile de mücadele ediyorlar. Yüzlerce çocuk da bombalardan ve açlıktan hayatını kaybediyor. Suriyeli çocuklarda yaşadıklarını resim, yazı, şiir ile dünyaya duyurmaya çalışıyorlar. “Duyan olursa.”

işte o Suriyeli kız çocuğunun vasiyeti:

“Canım anneciğim, senden benim güzel gülüşlerimi hatırlamanı ve yatağımı olduğu gibi bırakmanı ve sen ablacığım, arkadaşlarıma de ki; “O açlıktan öldü.” Ve sen ağabeyciğim üzülme ama, ikimiz birlikte biz açız dediğimizi hatırla. Ey ölüm meleği, acele et ve ruhumu al ki artık cennette yemek yiyeyim. Ben çok açım. Ve ey ailem, benim için korkmayın, ben sizin yerinize de cennette yiyebildiğim kadar çok yiyeceğim.”

Bu olaylara seyirci kalanlar nasıl rahat yemek yiyorsanız yiyin.

Ey cenneti arzulayan çocuk, cennet sana mübarek olsun…

Cennet taam’ların afiyet olsun…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co