Çocuklar yaz tatili öncesi yapboz ile eğlendi

Çocuklar yaz tatili öncesi yapboz ile eğlendi

Onikişubat Belediyesi, yaz tatili öncesi 12 anaokulunda çocuklara plus plus yapboz eğlencesi düzenliyor.

Onikişubat Belediyesi, ilçede eğitim gören öğrencilerin gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyor. Bu bağlamda ilçedeki 12 anaokulunda çocuklara yönelik plus plus yapboz etkinliği düzenleniyor.

Uzman eğitmenler gözetiminde gerçekleştirilen aktivitelerde çocukların hem zihinsel gelişimlerinin artırılması hem de el becerilerinin ilerletilmesi amaçlanıyor. Yaklaşan yaz tatili öncesi yapboz oyunları ile eğlence dolu saatler geçiren öğrenciler, üç boyutlu yapbozları düzenlemek için kıyasıya yarıştılar.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, belediye olarak en öncelikli hizmet başlıklarından birinin eğitim olduğunu söyledi. Hemen her fırsatta öğrencilerin eğitimlerine dönük faaliyetler sürdürdüklerini belirten Başkan Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Toplum olarak en öncelikli konumuzun eğitim olduğunun farkındayız. Bu nedenle göreve geldiğimiz ilk günden bu yana öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sunmaya çalışıyoruz. Her eğitim-öğretim yılının başında ilkokula başlayan tüm öğrencilerimizin çanta ve kırtasiyelerini alıyoruz. 3 yıldır sürdürdüğümüz ‘Kahramanmaraş bilgi ile buluşuyor’ projesi ile kentimizin her köşesindeki okullarımıza binlerce kitap ulaştırıp, yüzbinlerce okuma gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Şu anda gerçekleştirdiğimiz yapboz etkinlikleri ise yavrularımız için biraz daha eğlenceye dönük. Tabi eğlenirken de öğreniyorlar. Zihinsel ve fiziksel gelişimlerini sağlıyorlar. El becerilerini geliştiriyorlar.  Gerçekten bu durum eğitimcilerce de kabul edilen bir gerçek. İnşallah amacına ulaşmıştır. Ben çocuklarımıza iyi eğlenceler diliyor, tam yavrularımızın şimdiden güzel bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co